kategoria: WinUAE
[#1] WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi
Przygotowałem sobie duży 40GB dysk 2.5'' pod AOS 4.1FE w SFS (68k). Założyłem 2 x po 1 GB i reszta dysku na dane. Restart. Sformatowałem i działa OK.

2 partycje bootowalne - na 1 OS39 na 2 OS 31. Wrzucone nowe scsi.device (LoadModule w S-S) no i Ami pod OS39 i OS31 widzi ładnie wszystkie partycje i prawidłowo odczytuje dużą pojemność partycji nr 3 (37 GB)

Założyłem ten dysk do PC z Win XP i chciałem używać pod WinUAE. Dysk da się zamontować tylko pod kontrolerem UAE. Pod SCSI ani IDE[0] nie widzi Amiga tego dysku.

Problem w tym, że kontroler UAE widzi tylko poprawnie 2 pierwsze partycje a trzecia jest "DH2:Uninitialised". Chciałem przerzucić z PC duuuużo danych w krótkim czasie.
W jaki sposób mogę zmusić WinUAE aby zobaczył mi trzecią dużą partycję lub dysk dał się wykryć pod kontrolerem IDE[0]?
1
[#2] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #1

Podmienic scsi.device. Tak samo jak robisz na Amidze.
[#3] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@Norbert, post #2

Tylko, że wtedy to chyba uae.device czy jakoś tak ale mogę się mylić. Nie próbowałem tego sposobu pod WinUAE.
[#4] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #3

Jak wlaczasz IDE0 to dyski obsluguje scsi.device a nie uae.device.
Dlatego polecalem ci podmienic scsi.device
[#5] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@Norbert, post #4

uaehd.device - taki device widzi HDToolBox z OS39 na WinUAE.

Jak pod WinUAE zrobię LoadModule to ani OS31 ani OS39 nie działają. Wirtualna Ami się restartuje w kółko i nie wyświetla żadnego Guru.

Jak montuję dysk jako IDE[0] lub SCSI[0] to WinUAE nie widzi żadnej partycji ani nawet dysku - pokazuje mi się animacja dyskietki i tyle...



Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 22:42:42 przez pong777
[#6] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #5

IDE0 czy UAE?
Po zmianie na ide0 przycisnij RESTART i jeszcze raz ustaw ide0. Wtedy sprawdź
[#7] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@Norbert, post #6

Dysk można zamontować też dwojako - jako [RDB] i jako [OS]. W żaden sposób nie działa prócz montowania pod kontrolerem UAE. Zapisałem konfig. Wyszedłem z WinUAE. Włączyłem jeszcze raz. Odczytałem konfig i bez zmian.

Dodam, że wersja WinUAE to 3.0.0.

IDE0 czy UAE?

IDE0 - nie widzi dysku
UAE - widzi dysk - 2 pierwsze partycje, 3 uninitialized. HDToolBox widzi nie scsi.device ale uaehd.device



Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 22:51:18 przez pong777
[#8] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@Norbert, post #6

Pod XP pracuję w trybie Administratora oczywiście.
[#9] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #7

A zmieniles w HDToolBox na scsi.device jak dysk podpinasz pod IDE0 ?
[#10] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #8

Jak robiłem niedawno dysk w SFS na ami to pod winuae wystarczylo go zamontowac i dzialal od strzalu, tzn ami w winuae restartowala sie tak samo jak normalna amiga po zaladowaniu scsi.device a potem normalnie dzialala jak prawdziwa. Strzelam - moze zapodales sobie do winuae jakis zmodyfikowany rom, w ktorym jest juz nowe/takie samo scsi.device? Jesli tak to daj mu normalny 3.1.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 10:57:23 przez lysyzastary
[#11] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@lysyzastary, post #10

ROM jest normalny - przegrany transromem z mojej A1200.

Teraz zrobiło się ciekawiej - po podpinaniu do PC i WinUAE ale bez jakichkolwiek modyfikacji partycja 2 staje się potem w Ami "Uninitialized".

Czary mary...
[#12] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #11

A jaki masz system na PC?
[#13] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@SuperBuster11, post #12

Win XP Pro. Chcę bootować z tego dysku z Ami.
[#14] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #13

Jeżeli jest to problem z WinUAE, to może byłoby warto wywalić wszystkie personalne dane z dysku (co by się dobrze kompresowało) i zrobić w winUAE jego obraz, a potem podesłać Toniemu Willenowi i się spytać.
[#15] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #13

A przez jaki kontroler podłączasz ten dysk do peceta? Ja to robiłem przez USB, może kontroler albo jakaś przejściówka Ci miesza.
[#16] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@lysyzastary, post #15

Przez IDE Secondary. Dysk na Master.
[#17] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #16

A może ktoś podać sposób na zamontowanie dysku amigowego pod Linuxem tak aby widział Linux format SFS? Odpalę wtedy jakiegoś live'a i zobaczę czy to kwestia kontrolera.
[#18] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #17

Prawdopodobnie, nie sprawdzałem tego: 'mount -t asfs /dev/your_drive /mnt/amiga'. Nie wiem tylko czy linux natywnie wspiera sfs czy nie trzeba czegoś dogrywać/kompilować. Tutaj masz co nieco http://home.elka.pw.edu.pl/~mszyprow/programy/asfs/asfs.txt
A moze to wszystko to po prostu jakis bol win xp, w sumie ja dyski podlaczalem zawsze pod win7/8.1 na xp nie probowalem.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 10:49:00 przez lysyzastary
[#19] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #11

Coś (winuae, xp) uszkodzilo RDB lub partycje SFS.
HDToolbox rozpoznaje partycje sfs?
Mozesz recznie podmontowac partycje? SCSIMounter.

Przypomne.
UAE - uae.device
IDE0-3. - wbudowany w rom scsi.device. obsluga dyskow ograniczona do standardowego IDE Amigi


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 11:56:20 przez Norbert
[#20] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #17

SFS to nie wiem czy zobaczy ale FFS to bez problemu.
[#21] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@QkiZ, post #20

Za chwile sprawdzę jeszcze raz, jak mam ustawiony dysk, tyle że tym razem wykorzystam dysk IDE poprzez USB.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 22:00:29 przez SuperBuster11
[#22] Re: WinUAE a duży dysk w SFS z Amigi

@pong777, post #13

Ustawiłem dysk jako A3000 SCSI. pod systemem działa na scsi.device. uaescsi mam wyłączone.

Dział na FFS jak i na SFS. Tyle, że po sformatowaniu, bo wcześniej miałem ten dysk na PC.
Aje z tego co pamiętam, to ustawiałem dysk z Amigi na Accelerator SCSI, do tego turbo CS MKIII i wykryło go od razu i zabootowało system pod WinUAE.

EDIT:

Zmieniłem teraz kontroler na Accelerator SCSI i system nadal startuje. Tylko HDToolBox nie wykrywa dysku, bo trzeba zmienić w opcjach SCSI_DEVICE_NAME z scsi.device na cybppc.device.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 23:10:44 przez SuperBuster11
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem