[#1] FS UAE na maczku
Witam

Zainstalowałem fs uae na macbooku a1181 z mac osx 10.7.5 i za nic nie chce mi poprawnie działać mycha w wb. Czasami stacja źle odczytuje dyskietki itp. Jaką wersję zainstalować żeby pobawić się na maku amigą.
[#2] Re: FS UAE na maczku

@Sosabowski, post #1

Nigdy nie miałem problemów z FS-UAE - każda wersja działała OK, więc ciężko mi coś napisać. Tak czy siak, przerzuciłem się n AmiKit (E-UAE).
[#3] Re: FS UAE na maczku

@_arti, post #2

Z poprawnością działania również nie miałem problemu na 10.8.5 - co prawda na codzien podłączony mam tablet wacom i z nim fs-uae nie działa prawidłowo, bardzo trudno 2X klikąć lewmym myszy (czyli przycisk na piórku) z normalną mychą działa dobrze. Jedyne co denerwuje mnie w tym fs_uae że wirtualnie zapisuje dane na .adf Tzn jeśli coś zrobisz i zapiszesz na .adf to fs uae normalnie to widzi ale jak zaczytasz to pod normalną amiga np. w gotek to wtedy okazuje się że to co zapisałeś nie istnieje, ponieważ FSuae zapisuje to gdzie indziej. Mi nie udało się tego zmienić ale podobno można.
http://fs-uae.net/floppy-images
[#4] Re: FS UAE na maczku

@zeter, post #3

Przecież działa zapisywanie adf, ostatnio dostałeś odpowiedz jak to zrobić link

Dobrze by było najpierw zapisać konfiguracje aby było czego szukać.

[#5] Re: FS UAE na maczku

@amizet, post #4

Działa juz gładzik tylko za cholerę nie chce w nim działać prawy przycisk myszy :(
[#6] Re: FS UAE na maczku

@Sosabowski, post #5

A myszkę masz z dwoma przyciskami czy z jednym? Pewnie z dwoma bo jak by była z jednym to wszystko by wyjaśniało.

Nie wiem jak to tam działa ale na pewno da się to zrobić.
[#7] Re: FS UAE na maczku

@amizet, post #6

Nie mam myszki.
[#8] Re: FS UAE na maczku

@Sosabowski, post #7

A masz pod OSX w prefsach ustawione żeby myszka miała 2 przyciski?
Standardowo chyba jest ustawione że lewy i prawy przycisk ma działać jako lewy.
[#9] Re: FS UAE na maczku

@odyseja_lkc, post #8

Dzięki zaraz sprawdzę. Niestety macbooka mam niedługo jeszcze się uczę.
[#10] Re: FS UAE na maczku

@Sosabowski, post #7

A z klawiatury A+Alt też nie działa. To może zamapuj pod inne klawisze. W WinUAE są po dwa Left Amiga i Right Amiga. Jedne są do numerycznej a drugie do Windows-ów przydzielone.
[#11] Re: FS UAE na maczku

@amizet, post #10

Już wszystko poustawiane. Dzięki za podpowiedzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem