[#1] Amibian
Kolejna udawana Amiga link.
[#2] Re: Amibian

@RomanWorkshop, post #1

Lepiej sprawdzi się RetroPie niż Ambian. Przede wszystkim za poniższe:
- jest rozwijany i dość dobrze dopracowany - można dodawać własne pakiety natomiast o Ambianie sam autor pisze, żeby nie wykonywać update bibliotek systemowych bo może przestać działać.
- obsługuje bardzo wiele różnych emulatorów/konsol - Mame, SNES, Dosbox - w tym amigowe UAE4Arm (Chips) i UAE4All
- da się na nim uruchamiać płynnie większość amigowych gier (na Pi3 ale na Pi2 też powinno dobrze działać)
- po drobnej konfiguracji da się uruchamiać gry bezpośrednio z panelu EmulationStation - zarówno ADF jak i WHDLoad
- można dograć Kodi i mieć jednocześnie maszynkę do grania + odtwarzacz multimedialny
[#3] Re: Amibian

@RomanWorkshop, post #1

Amibian made by Gunnar Kristjansson in Sweden 2016


Popularne imię wśród Amigowców :D
[#4] Re: Amibian

@Geekboy68k, post #3

[#5] Re: Amibian

@RomanWorkshop, post #1

Od jakiegoś czasu używam. Zainstalowałem sobie nawet Amikit. Główna wada to ograniczenie RAM do 128MB fast (chociaż to problem tylko dla Netsurfa). Workbench jest całkiem szybki w porównaniu z Amigą 1200 z m68060, choć znacząco wolniejszy od WinUAE na moim PC. Gry działają bardzo ładnie. Wie ktoś może jak zrobić rozdzielczość 1680x1050? Pod linuchem działa - a w UAE4Arm niestety nie.
[#6] Re: Amibian

@jimmy, post #2

...ale w RetroPi nie można ustawić procesora na 1240 tak jak Amibianie - no chyba że za pobieżnie mu się przyjrzałem?!
[#7] Re: Amibian

@mistrzluk, post #6

Przepraszam jednak można :) i picasso96 też działa.
[#8] Re: Amibian

@Ocelot, post #5

Jak tego AmKit ogarnałeś? Skopiowałem hdf (już gotowy, zainstalowany) podłączyłem pod emulacje i nic. Amibian pokazuje mi tylko czarny ekran.
[#9] Re: Amibian

@radzik, post #8

Nie wiem czy to ten problem ale wczoraj się bawiłem z amiberry i u mnie sprawcą czarnego ekranu są tryby picasso. Wziąłem też wcześniej przygotowany katalog z workbenchem który banglał na fs-uae. Dziś spróbuje od zera postawić system i doinstalować do niego picasso.
[#10] Re: Amibian

@radzik, post #8

Do early menu kickstartu można wejść?
[#11] Re: Amibian

@Norbert, post #10

Jeśli chodzi o menu do którego wchodzi się trzymając oba klawisze myszy to można bez problemu.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 10:27:04 przez dawid84
[#12] Re: Amibian

@RomanWorkshop, post #1

Odświeżam temat, bo nie chcę zakładać nowego. Potrzebuje kilku zrzutów z testów. Oczywiście z SysInfo oraz z WhichAmiga. Wersja z procesorem 020+JIT i to samo z 040. Najlepiej z P96. Będę wdzięczny za odzewOK
[#13] Re: Amibian

@don_rafito, post #12

Witam DonRafito! Trochę obadałem temat, ale z góry zaznaczam, że jestem workbenchowym laikiem... Moja konfiguracja jest bez P96 bo na ten temat brakło mi czasu, chęci i ogólnie tego chyba nie potrzebuję ;) Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

https://youtu.be/tM9Qaa-B3y0
Miłego oglądania. Pozdrawiam!
P.S. ogólnie tych mipsów jest dużo gdy włączymy taktowanie CPU na turbo ok, racja
P.S.2 68040 trochę wywala się na SysInfo...

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:32:59 przez Prałat
[#14] Re: Amibian

@Prałat, post #13

Bardzo Ci dziękuję. OK
Dokładnie o to mi chodziło. Wkrótce i ja się pochwalę (paczka w drodze). Póki chciałem porównać z UAE4ARM ze smartfona/tableta. Jest trochę lepiej na Pi. Dzięki raz jeszcze.
[#15] Re: Amibian

@don_rafito, post #14

Nie ma sprawy. Miłej zabawy życzę 😉
[#16] Re: Amibian

@don_rafito, post #14

Którego raspi chcesz wyniki?
[#17] Re: Amibian

@Pico121, post #16

W zasadzie to kolega wyżej już poratował, ale jak możesz, dorzucić shota z programu WhichAmiga. Wersja 3B+. Dzięki OK
[#18] Re: Amibian - problem z P96

@don_rafito, post #17

OS 3.1.4+P96 2.1b - ekran WB 1024x768, ustawione 32 bit ( suwak na 16mln) a faktycznie jest 8 bitów.
PS3.9 +P96 2.1b - identyczne.
Pamięci: 2 Chip, 64 Fast, RTG 16. Procek 020 +JIT, FPU 881.
Kompletnie nie ogarniam.
Najlepsze jest to że na WinUAE i Uae4arm (smartfon) wszystko śmiga idealnie. Jak u Was?
[#19] Re: Amibian - problem z P96

@don_rafito, post #18

I co nic, cisza?
To ja się wypowiem. Odkryłem dziwną nieprawidłowość. Ja ekran WB jest ustawiony w 16 bitach, to rzeczywiście jest te 16 bitów. A jak przestawię na 24/32 bity to już jest 256 kolorów. Czyżby Malinka nie wyrabiała? A może błąd w Amibianie?
[#20] Re: Amibian - problem z P96

@don_rafito, post #19

A jak przestawię na 24/32 bity to już jest 256 kolorów. Czyżby Malinka nie wyrabiała? A może błąd w Amibianie?


Raczej błąd Amibiana/sterownika.
[#21] Re: Amibian - problem z P96

@don_rafito, post #19

Na Amibianie są dwa emulatory Amigi. Sprawdzałeś ten problem na każdym z nich?
[#22] Re: Amibian - problem z P96

@Prałat, post #21

Dzięki za chęci ale rozwiązaniem problem. Trzeba nadzwyczajnej w świecie :
1. Zauktaualozować Amibiana (nie do 1 .5 czy coś, ale same pliki systemowe, w menu settings jest opcja update)
2. Zaktualizować same Amiberry do wersji 2.25.
Wsio. Działa na bank.
[#23] Re: Amibian - problem z P96

@don_rafito, post #22

Dobra moje finalne dzieło:
filmik na FB
[#24] Re: Amibian - problem z P96

@don_rafito, post #23

Chciałem jeszcze poinformować, że działa mi na tym NetSurf. Wrzuciłem foto w komentarzach pod filmikiem.
[#25] Re: Amibian - problem z P96

@don_rafito, post #23

Na to wygląda że wszystko działa bez zarzutu. Pytanie jedynie brzmi , po co drogi - stary sprzęt ? Po co turbiny kosztujące 1000 i więcej złotych. Rozumiem że to dla koszernych i tylko dla koszernych. Ja choć jestem amigowcem od wielu wielu lat , to jestem za takimi rozwiązaniami jak raspberry pi . Na co dzień używam Winuae i to mi wystarcza do mojego hobby.
[#26] Re: Amibian - problem z P96

@djpiotrs, post #25

Zgadzam się w 100-u procentach. Malina jest w tej chwili najlepszym i najtańszym sposobem na zrobienie małej Amigi OK
Oto dowód:
https://youtu.be/r_hxmcKLDY0

Pozdrwiam
P.S. zacny workbench Don_RafitoOK

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 17:14:12 przez Prałat
[#27] Re: Amibian

@Prałat, post #26

Dzięki bardzo. Twój model także pięknie się prezentuje brawo!
[#28] Re: Amibian - problem z P96

@Prałat, post #26

Witam.

Czy mogę prosić linka do tego chłodzenia? co kupiłeś do RPI? Ja mam RPI3 B bez plusa. I jakiś czas temu jak się tym bawiłem + emulator to kładłem malinkę na wentylatorze 12" z nałożoną siatką na niego bo bez tego to na malince mogłem smażyć jajka lub wodę na herbatę gotować.

Mam naklejony miedziany radiator, ale jak widać jest to mało.
[#29] Re: Amibian - problem z P96

@gilban, post #28

44,04 zł 55%OFF | Raspberry Pi 4 aluminiowa metalowa obudowa Raspberry Pi 3 aluminiowa obudowa pole z podwójnym wentylator radiator dla Raspberry Pi 4 3 Model B 3B Plus
https://s.click.aliexpress.com/e/EFMm980C

Takie chłodzenie. Czekałem około 18-u dni. Niestety w historii na aliexress nie mam już namiarów na sprzedawcę.
Obudowa sprawuje się idealnie przy mojej Rpi3B+ i widzę, że też pasuje do Rpi4
Polecam bo temperatura jest zawsze (chyba... nie dam sobie ręki odciąć) poniżej 50st.C. przy okazji sprawdzę... W każdym razie problem z wysoką temperaturą zniknął.
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 00:34:04 przez Prałat

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 00:37:41 przez Prałat

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 00:39:28 przez Prałat
[#30] Re: Amibian

@djpiotrs, post #25

Cześć

Zastanawiam się nad zakupem R Pi 4 do Amibiana.

Czy mógłby ktoś wstawić wyniki z AIBB na Raspberry Pi 4 [bez JIT, 020+]?
(po wygenrowaniu modułu z wynikami wszystkich testów można wyświetlić średnie wartości Integer, Graphics, Floating Point)


Dla przykładu (WinUAE, vs A4000-40, noJIT):

Ryzen 7 1700 @ 3.6 GHz
Integer: 3.21, Graphics: 2.02, Floating Point: 1.73

Core i3-7100U @ 2.4 GHz
Integer: 2.27, Graphics: 1.86, Floating Point: 1.19
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem