[#1] Retro pie konfiguracja
Witam zainstalowałem na karcie Retro pie uruchomiłem na moim raspberry pi 3 wykryło pada zrobiłem konfiguracje dałem ok i ciągle wisi na ekranie Retropie configuration...
Nie da się zrobić w prawo ani lewo by wybrać jakąś konsole itd
co zrobić?
[wyróżniony] [#2] Re: Retro pie konfiguracja

@Vegeto, post #1

Wgrać romy. Dopiero gdy będą romy na karcie odblokują się emulatory (po restarcie). Żeby doprecyzować, wrzucasz romy np. gameboy color to odblokowuje się tylko emulator gbc.
[#3] Re: Retro pie konfiguracja

@misiek2, post #2

wlozylem pendrive, utworzyły sie foldery z konsolami, kopiuje np do rom/psx grę, wkladam pen do raspberry i dalej nic, cos jeszcze trzeba zrobic?
[wyróżniony] [#4] Re: Retro pie konfiguracja

@Vegeto, post #3

Po włożeniu pena romy kopiują się z niego automatycznie do retropie. Trzeba czekać aż przestaną mrugać diody. Następnie restart maliny i powinno działać. Polecam yt link Tam jest masę tutoriali obrazujących to czego na forum nie da się opisać w sposób zrozumiały.

Początkowo tak wrzucałem romy. Obecnie robię to inaczej. Mam rpi3. Rpi3 jest podłaczone do routera kablem. W sieci wifi mam laptoka. Laptok "widzi" zawartość karty retropie (poprzez wifi) i pod zakazanym systemem na laptoku wrzucam romy do retropie. Póxniej restart systemu retropie i hula.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 07:19:11 przez misiek2
[#5] Re: Retro pie konfiguracja

@misiek2, post #4

Mma skopiowany rom juz do raspberry a takze wgrałem bios psx. udalo mi sie podlaczyc nawet pi po sieci i moge na niego wejsc. ale w dalszym ciagu ekran wisi na configuration, oczywiscie zrestrartowalem komputer. szukam polskich opisow po angielsku nic z tego filmu nie wiem
[#6] Re: Retro pie konfiguracja

@Vegeto, post #5

Może warto zacząć przerzucanie od prostszych rzeczy, żeby zobaczyć że coś to daje. Postaram się w skrócie opisać procedurę.
1. wrzucenie obrazu retro pie na kartę sd - warto zrobić to na odpowiedniej wersji tj. dla posiadanej wersji rpi,
2. uruchomić retro pie,
3. włożyć czysty pendrive, poczekać aż przestaną migać diody, retropie tworzy folder retropie i w nim kilka innych,
4. podłączyć pendrive do komputera typu pc i tam wrzucić np. romy gier snes (do odpowiedniego folderu),
5. przełożyć pendrive do rpi - automatycznie przerzuci dane do systemu na kartę z retropie,
6. restart systemu retro pie i powinien odblokować się emulator, który obsługuje romy które wrzuciliśmy. Być może trzeba wcześniej skonfigurować pada. Być może brak konfiguracji pada jest w tym przypadku problemem.

Niektóre emulatory nie potrzebują biosów.

Tu link oficjalna instrukcja instalacji systemu po angielsku. Przypuszczam, że można to przetłumaczyć translatorem.

Więcej nie potrafię pomóc. Ten etap miałem 1-2 miesiące temu. Obecnie nie pamiętam już szczegółów.

Dodam, że w retropie brakuje kilku istotnych emulatorów i trzeba je zainstalować. Domyślnie zainstalowane są te emulatory, które obsługują pliki dla których system stworzył foldery na pendrive.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 11:12:07 przez misiek2
[#7] Re: Retro pie konfiguracja

@Vegeto, post #5

Wczoraj z tym walczyłem, próbując alternatywy dla Amibiana - Retropie i wisiało na CONFIG, okazało się że musiałem wleźć w opcje i coś w stylu "Packet manager" - piszę z pamięci, odnalazłem tam UAE4ARM i dałem zainstaluj i poszło ściąganie z sieci i dopiero pojawił się emulator Amigi, wgranie romów bez zainstalowania emulatora nic nie dawało. I teraz jak już emulator zainstalowany to wszystko śmiga aż miło :) polecam UAE4ARM a nie UAE4ALL bo można więcej wycisnąć... :D
[#8] Re: Retro pie konfiguracja

@mistrzluk, post #7

Dodam, że w retropie brakuje kilku istotnych emulatorów i trzeba je zainstalować. Domyślnie zainstalowane są te emulatory, które obsługują pliki dla których system stworzył foldery na pendrive.
Innymi słowy na pendrive tworzone są foldery na romy do zainstalowanych emulatorów. Jak napisałem brakuje wielu emulatorów, które fizycznie są w systemie, ale wymagają instalacji. Z emulatora Amigi nie korzystam w retropie. Były dziwne zachowania emulatora. Korzystam z Happigi i tam wszystko wydaje się działać prawidłowo. W retropie jest kilka słabo działających emulatorów. Chyba najgorzej jest z atari.
[#9] Re: Retro pie konfiguracja

@Vegeto, post #1

witam, udało mi się skonfigurowac jako tako wszystko, działa psx, psp, amiga itd teraz pytanie, jak zrobić by uruchamiać gry bezpośrednio z menu a nie wchodzić ciągle do "UAE4arm" i tam dopiero ustawiać rom, adf itd? Jak na stałe skonfigurować ten emulator?
[wyróżniony] [#10] Re: Retro pie konfiguracja

@Vegeto, post #9

Da się. Przy czym są dwie opcje. Jedna pozwala na uruchamianie gier z plików ADF (bezpośrednio z listy w Emulation Station) i wymaga trochę grzebania w plikach konfiguracyjnych. Polega to na tym, że tworzy się skrypty linuxowe sh dla każdej gry, które uruchamiają uae4arm z odpowiednim plikiem konfiguracji (dla każdej gry musi być też osobny plik konfiguracji uae). Niestety nie mam link pod ręką.
Druga metoda pozwala na używanie gier WHDLoad na retropie (też uruchamianych bezpośrednio z menu). Opisana jest tu
Nie wiem jak w obecnej wersji ale w nowszych wersjach uae4arm był błąd - nie ładowała się informacja o ustawieniach joysticka. Trzeba było wejść przez F12 i ręcznie ustawić właściwy kontroler.
[#11] Re: Retro pie konfiguracja

@jimmy, post #10

Witam, teraz ja z zapytaniem, co jak poustawiać by w grach odpalanych z dysku (nie adf ani whdload tylko zainstalowane na dysku - choć później sprawdzę czy tych z adfów też) np. Pole Walki ucina mi dół ekranu mimo iż sporo poniżej widać linijkę statusu z diodami HD0, FD0... Jak będe przy Amidze to sobie foto i wstawi no chyba że ktoś już wie o co mi chodzi. System i niektóre gry działają ok w pełnym oknie a niektóre nie, a na prawdziwej Amidze działają normalnie.
[#12] Re: Retro pie konfiguracja

@mistrzluk, post #11

No więc przysiadłem do tematu i po kilku próbach zauważyłem że gdy wyłączę ryb grafiki UAEGFX które wspiera picasso96, tzn przestawie system na PAL to gry są tak jak być powinny a gdy wrócę do UAEGFX to z grami kiszka.
Jak ogarnąć ten uaegfx z picasso96 żeby przełączało poprawnie na gry bez ucinania obrazu? Też tak macie?

Upieram się na uaegfx ponieważ rozdzielczości systemu są większe niż w PAL, żeby jeszcze dało się włączyć ten HIGH-RES ale emulator go nie wspiera :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem