kategoria: Karty procesorowe
Wątek zamknięty
[#1] Cancellation of all TF projects
Its come to my attention that someone has cloned the TF536 out of spite and is threatening to do this with all my future borads.

Fine.. My boards will be for close friends and people in my local amiga user group only now. That probably means no more TF1260s will ever be made and maybe just a couple more TF360s.

I will not be bullied by people like this. I'm gonna go do something else non Amiga.

Sorry to all those who were hoping for these boards. I'll do what i can to help out with the boards that are out there. You all know who is to blame for this. Perhaps some court action will get taken against him as I have his name and home address.
[#2] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

Sorry to hear that...
Please keep up if possible!
[#3] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

It's sad to hear. Now all that remains is to check if it qualifies to IP theft. If it does and person involved lives in US, UK, Canada, Australia or EU members it's basically KO to him as those countries (and few others) have an agreement regarding IP protection and their court should act quickly (well quickly is relative term, probably more than 3 months atm). Worse if it's outside said parties. Also there's a problem with court jurisdiction. It might be hard to press charges and be present during hearing if jurisdiction is in court of offender's country. That's one reason why ppl rarely sue offenders from different countries. It's a big PITA and unless there's a lot of money involved it's not worth it. So please remain calm, contact lawyer or legal advisor and check your options first. I hope you'll be able to protect your intellectual property and knock out any attempt to make counterfeit TF accelerators. And in the long term - punish those responsible.
[#4] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #3

Bosz... Zabieram zabawki, obrazam sie na wszystkich i ide do domu.
Uwielbiam takie podejścia. Kiedys wszedłem na to jego forum chcąc
Sie czegos dowiedzieć o tym TF i przeczytalem przyklejony post tego pana,
ktory brzmial podobnie jak jakiegoś obrażonego na cały świat
bachora, bo mu ludzie wysyłają zapytania na temat TF, a on ma tego
dość. Boszz.. nie masz do tego nerwów to tego nie rób,
Ci z CS, Vampira czy icomp jakoś nie płaczą po forach i nikt im niczego
nie kradnie.

Przypomina mi to sytuację z fajnym pluginem do 3ds maxa, który koleś
Rozwijał, służył do generowania bluszczy. Pewnego dnia czytam, ze koleś się
Wkurwił bo ktoś mu wysłał 0.01 euro w ramach donacji. Wylał swoje żale
Po czym zamknął projekt i nie można już było tego ściągnąć. Kurde,
Koles chciał coś na tym zarobić to mógł to sprzedawać choc za 5$.

Ja tez kiedys wystawiłem guzik z donacja na swojej stronie za pewien program, i nie
Liczyłem ze ktoś coś wpłaci. Więc go po jakimś czasie usunąłem. Ludzie tak nie działają,
Widza ze jest za darmo to biorą. Jakis czas temu zrobiłem plugin 3ds maxa,
Wystawiłem za symboliczne 8$ i do tej pory skapują mi fajne grosze na paypala,
Którymi np. Opłacam różne subskrypce.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 15:10:56 przez mateusz_s
[#5] Re: Cancellation of all TF projects

@mateusz_s, post #4

Ci z CS, Vampira czy icomp jakoś nie płaczą po forach i nikt im niczego
nie kradnie.

Jestem ciekaw jak chciałbyś zrobić RE bez wsadów FPGA i bez schematów przy komponentach BGA ;) Typowe "nie znam się, ale się wypowiem"...
Pomiajam że forum apollo to na chwilę obecną co najmniej 5 tematów dot. próby "wyłudzenia" schematów ... Mając schematy można zrobić klona i władować .JIC oryginału i będzie działać (mniej więcej) identycznie. Dlatego apollo team NIE udostępnia schematów.
A co do reszty kolegi wypowiedzi - nie masz najmniejszego pojęcia o tym co to własność intelektualna. Jak ktoś chce to udostępnić dla niemal dowolnego użytku to udostępnia, a jak nie chce to nie udostępnia. Jego sprawa i trzeba to szanować.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 15:10:04 przez abcdef
[#6] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #5

Typowe "nie znam się, ale się wypowiem"...


On się znał.. i widać mu to nie pomogło
[#7] Re: Cancellation of all TF projects

@mateusz_s, post #4

Well anyone can think what they like about me. I put alot of effort for this stuff and sell it for cost + £5. But this is too much for Amiga people and they email me all the time telling me to give them the gerbers because they dont want to pay that money.

Fine. I made these accelerators for me anyway. I wanted them for my own machines. Sharing them has become full of people demanding things I dont want to do. I will keep making them . but i will not share anymore.
[#8] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #7

Trudno.. nie zapomnij tylko pozbierać zabawek z piaskownicy.
[#9] Re: Cancellation of all TF projects

@mateusz_s, post #8

Co za szkot - bedzie robil i nie bedzie sie dzielil...Bedzie mial wszystko dla siebie...Co za gbur.
[#10] Re: Cancellation of all TF projects

@Siege77, post #9

Za "szkota" kolega otrzymuje upomnienie oraz blokadę komentowania na 2 tygodnie.

Co do reszty wypowiedzi - to wszystko jest wolą autora karty. Jego cyrk - jego małpy. Ma wszelkie prawo zachowywać się względem własnego projektu jak mu się zachce.
[#11] Re: Cancellation of all TF projects

@recedent, post #10

I have come to expect this attitude.. this is amiga. Makes my decision easier.

And just for that... If i see these black tf536s without logo on ebay (even if its not the person who has done this) I will report the person to paypal for selling "illegal console mods" and your paypal and maybe bank account will be frozen.
[#12] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

Your decision, we must respect it.
[#13] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

Stephen, I have been PM’ed by John Hertell earlier today about this and I have immediately taken the advert down.
That’s too bad, John was saying something about a TF for A3000/4000 which would’ve been a really nice thing to have...
[#14] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #5

Każde PCB możesz sklonować bez schematu, tylko w warunkach domowych wymaga to cierpliwości i trochę delikatności.
[#15] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

One of the dumbest reasons to brag about, instead of spending lonely nights nestled in a soaked pillow, show some rudimental interest into protecting your intelectual property. I don't see Jens showering forums in despair cause of schematics requests and other stuff. One time he stated, that cracking his card will result in raising its price to the highest option, no floods. Such behavior is strongly immature or just a sign of weakness and never brings desired response, once you revealed your weakpoint, every bewitched person will poke it, you build some fine cards, time to build balls too. You're closing big pen, cause one black sheep surfaced, but how can i blame you, this hallmark repeats itself through history and every layer of social influence, where one swallow makes the summer.


Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 17:21:49 przez WyciorX
[#16] Re: Cancellation of all TF projects

@WyciorX, post #14

Tylko jaki tego miał być cel? TF536 PCB z całym kodem źródłowym miał być otwarty na poczatku 2021 roku.
Do tego czasu każdy mógłby kupić pcb ze sklepu exxost, właśnie jest kolejna porcja zamówień w realizacji.
[#17] Re: Cancellation of all TF projects

@makaron, post #16

Ja tylko odpowiadam koledze w związku z Vampirem, tematu TF nie śledzę i nie rozumiem dlaczego autor tej karty zalewa się łzami, bo jakiś gościu mówi, ze sklonuje jego kartę. Nawet, gdyby sklonował samo PCB, to co dalej? Robił decap cpld, ukradł mu źródła? Nie rozumiem, dlaczego karani są Ci, którzy nie zawinili, mamy teraz pokutować za czyjeś grzechy i czuć się winni, po co te teksty, że teraz to tylko dla znajomych, jakby celowo chciał jeszcze nas rozgoryczyć? Jak mówi recedent, niech robi co chce, to jego decyzja. Osobiście nic do Stephena nie mam, ale czytam i nie dowierzam.


Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 17:37:40 przez WyciorX
[#18] Re: Cancellation of all TF projects

@WyciorX, post #17

Karta chyba została już skopiowane, wczoraj widziałem ogłoszenie na giełdzie od użytkownik Bound, dzisiaj tego już nie ma. Projekt PCB nie był uwolniony jeszcze. To raczej piractwo. TF był uprzedzony do Polaków, a nasz rodak jeszcze to pogłębil. Trochę to smutne. Ludzie nie rozumieją ile czasu zbiera zaprojektowanie czegoś takiego.
[#19] Re: Cancellation of all TF projects

@SimonGK, post #18

Karta chyba została już skopiowane, wczoraj widziałem ogłoszenie na giełdzie od użytkownik Bound, dzisiaj tego już nie ma.


O tym właśnie pisał alt_ - zostało przez niego usunięte.

To raczej piractwo. TF był uprzedzony do Polaków, a nasz rodak jeszcze to pogłębil


Z tego co widziałem w treści ogłoszenia to płytki miały być podobno wyprodukowane w Niemczech. Treść była pisana łamaną polszczyzną i bez sporej ilości polskich znaków:

Witam , mam do sprzedania nieograniczoną ilosc plytek do TF536 , cena to 10 euro za sztuke do negocjacji przy wiekszym zakupie . wysylka z niemiec wiec wieksze partie so mile widziane .

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 18:25:31 przez recedent
[#20] Re: Cancellation of all TF projects

@SimonGK, post #18

nie wiem czy jest jeszcze ktokolwiek w Europie, ktory nie jest uprzedzony do polskich Januszy biznesu....

najgorsze, ze pozniej wszyscy Polacy laduja w jednym worku - wuja i zlodzieja
no ale zamiast walczyc z taka mentalnoscia polaczka, to jeszcze ludzie lapki w gore im daja.
[#21] Re: Cancellation of all TF projects

@selur, post #20

But I open my stuff after 6-9 months. The cards are available on exxos store and the proceeds help pay for the site and new Atari developments.

The only reason to clone is to say fuck you to me.

But now I will release the gerbers next week. Partly to make sure this guy has done all this effort for nothing but also to make sure no poor soul ends up with a sub standard clone that I end up supporting. Now you can all get boards. It would have happened in February anyways.

The stupid is off the scale.

I have seen private messages accusing me of being racist. I simply don’t want to ship to countries with problematic postal services. So I delegated the whole thing to exxos but that was not good enough. Some people wanted to teach me a lesson!!! Ok well I have to put effort into these things to make them easy to assemble. Jens does t have to do that. He doest have to debug peoples soldering... this is all a lot of work and it was something I loved to do because it brought cheap accelerators to the masses.

But it’s time to stop.
[#22] Re: Cancellation of all TF projects

@recedent, post #19

[Z tego co widziałem w treści ogłoszenia to płytki miały być podobno wyprodukowane w Niemczech. Treść była pisana łamaną polszczyzną i bez sporej ilości polskich znaków:
]
Jak pisze z telefonu ze słownikiem zagranicznym/niemieckim to może brakować Polskich znaków, sam czasami nie przyłączam języków na telefonie i popełniłem błędy. Z Polakami pisałem czasami i nie zawsze wygląda na to że Polski jest ich pierwszym językiem.
[#23] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #21

Hi Stephen, I am really sorry about what happened to your project.
Regards,
Szymon.
[#24] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #21

it was something I loved to do because it brought cheap accelerators to the masses


And i love to solder and test it. For me it`s more fun than buying a "ready out of the box" solution. But it`s not good for companies wich produces accelerator cards for profit. You disturbed the market, and lowered the profit.

Is there any way to stop you?
But it’s time to stop.

Yes, there is...

Some people are mean, and they will do mean things for money.
Good people will suffer.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 19:00:03 przez snifferman
[#25] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

Stephen, you have my empathy. Please don't make it bother you too much. Rest of us really appreciate your hard work.

Stealing of such projects is not only a theft, it is stupid, because such authors might not support their projects and never create new things in the future. I hope you will continue you hard work in retro scene, regardless of such situations :(

To the culprit who caused all that mess: Look what you did. Was is really worth it? I hope some karma will get you. H*j ci w twoją złodziejską dup*!
[#26] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #21

The only reason to clone is to say fuck you to me.


And his mission got complete, you bear the fruit he was longing for.


If you are really sensitive and bothered with warmongers and haters, go fully commercial, any normal person will understand, transfer the responsibility for postal to the shops or make a deal with someone who can manufacture cards and do the logistics. Remember that there always be blatant people full of conceit, no matter how nice you are. Get used to it or you'll suffer wherever you'll go.
[#27] Re: Cancellation of all TF projects

@recedent, post #19

A są wsady do układów dla tego sklonowanego PCB? Jeśli nie, to cała akcja wydaje się mieć znamiona histrioniczne, wystarczy w finalnym projekcie zamienić dwie ścieżki miejscami w CPLD i automatycznie, wszystkie poprzednie stają się niekompatybilne z nowym FW.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 19:58:24 przez WyciorX
[#28] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

Very good move, the faster Amiga 68k dies, the better...

Only PPC cards for Mediator are sensible today. There is no reason to have outdated 030 in miggys.



Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 19:46:15 przez michal_zukowski
[#29] Re: Cancellation of all TF projects

@WyciorX, post #14

Jasne, że się da, ale napisz co myślisz, szczerze, jeśli ktoś kupi tego vampa, odczeka, zdejmie z kulek, "przepika" sygnały to czy projektując na tej podstawie nowe PCB, łatając błędy uniemożliwiające stabilne działanie będzie go to kosztowało mniej czy więcej czasu niż opracowanie własnego rozwiązania w oparciu o istniejące, otwarte rozwiązania?
Pomijam zupełnie sytuację z V1, którego to kompletna dokumentacja była (i część nadal jest) opublikowana więc każdy chętny MÓGŁ zrobić klona i co najciekawsze NIKT NIE ZROBIŁ! Layout PCB jeśli nie jest upubliczniony na popularnych licencjach do użytku własnego etc. nadal podlega takiej samej ochronie prawnej jak program, jak piosenka, jak wiersz ... czyt. utwór. Własność intelektualna. Jeszcze gdyby ktoś to zrobił dla siebie pewnie by to można olać, ale jak się rzuca na rynek to jest nie dość że świństwo to także przestępstwo. Nie wiem czemu zarzucasz autorowi dramę ...

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 20:13:58 przez abcdef
[#30] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #29

nikt kto poważnie podchodzi do klonowania nie będzie "przepikiwał" ścieżek .. robi sie przy pomocy skanera ..

co do TF rozumiem nerwy autora o to że ktoś sklonował jego prace ..poświęcił na to mase czasu i zapewne funduszy .. jednak jak się upublicznia wsady do CPLD a PCB już nie to zawsze jest ryzyko że ktoś PCB sklonuje .. i trzeba sie z tym liczyć niestety

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 20:18:12 przez lukzer
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem