[#1] Ciekawe kanały youtube
Witam,
od dłuższego czasu oglądam pare kanałów youtube dotyczących retrogrania i nie tylko. Niektóre z nich zostały mi polecone przez kolegę, inne odwrotnie

Poniżej lista z krótkimi opisami

arhn.eu (PL) - kanał portalu arhn.eu zajmującego się m.in recenzjami. Bardzo często ukazują się tam materiały retro, recenzje, materiały o procesie tworzenia danej retro gry(przykładowo dam dzisiejszy odcinek o Prince of Persia)

Ashens (ENG) - kanał nie tylko o konsolach, grach i innych tam diabołach. Całkiem ciekawe materiały

Caddicarus (ENG) - kanał zawierający głównie recenzje, ale również masę materiałów o grach retro(głównie z PSX) połączonych z przemyśleniami autora

MGR Zygadlo - polski kanał o Amidze. Gościu robi naprawde super materiały OK

RedsPL aka redstonecraftpl - Oczywiście najlepszy kanał z wyżej wymienionych(bo mój)

A wy, jakie polecacie kanały?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 23:09:13 przez recedent
[wyróżniony] [#2] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Ja czasami oglądam ten:
LOADING
[wyróżniony] [#3] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #2

Ja oglądam ten kanał. Dużo napraw pomógł mi parę razy.
[wyróżniony] [#4] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Amerykański kanał, koleś ma meeeega kolekcję sprzętu i softu. Polecam starsze filmiki:

LGR link

Angielski kanał - gościu ma sporo sprzętów i nieźle pomodzone Amigi:

Kookytech link



Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 19:29:53 przez Wiśnia87
[wyróżniony] [#5] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

LGR, Game Sack, Lord Karnage (classic game room - najlepszy kanał na youtube ever), MetalJesusRocks, Cinemassacre, Game Dave, Dan wood - kookytech.net (to dla amigowcow?), HappyConsoleGamer, JonTronShow, My life in gaming, ProJared, PushingUpRoses, Rerez, Retroware, Ryslaw, That one video gamer, The computer Chronicles, The game chasers, Retrodemoscene. To tylko kilka z tych najbardziej wartych uwagi :)
[#6] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Ale byłem zaskoczony jak usłyszałem głos o tonacji 12 latka na twoim kanale.
[#7] Re: Ciekawe kanały youtube

@sanjyuubi, post #6

Archon ma taki głos :) To młody facet choć nie aż tak, jakby się po głosie wydawało. Czasemi całkiem niezły kanał. W przypadku polskiego jutuba wręcz chyba najlepszy.
[wyróżniony] [#8] Re: Ciekawe kanały youtube

@michalmarek77, post #7

Data urodzenia w profilu 2002-04-03 szeroki uśmiech
Nic tylko pogratulować super wypasionego hobby młodemu ! OK
[wyróżniony] [#9] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

fajnie, ze Ci sie chce, powodzenia z kolejnymi filmami :)

kanaly ode mnie polecane:


Cinemassacre
DidYouKnowGaming?
Vsauce2
PeanutButterGamer
DONG
JonTronShow
Vsauce
Vsauce3
Veritasium
The 8-Bit Guy
Reyn Ouwehand
The Game Theorists
Pixel Nation
lukhashdotcom
AlphaOmegaSin
Lazy Game Reviews
Pat the NES Punk
[#10] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #8

Nie wiem co to za data ale Archon jest zdecydowanie dużo, dużo starszy :)
[#11] Re: Ciekawe kanały youtube

@michalmarek77, post #10

bo tu nie chodzi o niego tylko o Redstronecrafta
[#12] Re: Ciekawe kanały youtube

@juen, post #11

Hehe, na święta planuje wrócić troche z filmikami, bo patrząc na zainteresowanie zaraz po wrzuceniu - retro idzie mi najlepiej.

Pisząc pierwszy posta zapomniałem o m.in ProJared, DidYouKnowGaming oraz PBG, tak to jest jak się ma ~130 subskrybowanych kanałów.

Wiele filmów z tematyki retro ma jeszcze EEVBlog, ale tego pana to raczej wszyscy znają... O! Ciekawe mody m.in do retro robi też Ben Heck z kanału TheBenHeckShow
[#13] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #12

Może nie konkretnie o kanałach będzie ale o filmach :)

Loading bierze na tapetę Elvirę - Panią Ciemności. Całkiem ciekawy materiał dla fanów gry. Choć nie tylko - ja osobiście gry nie cierpię a mimo wszystko fajnie się oglądało (słuchało).

It's a Pixel Thing przygotował świetny materiał o (pierwszej części) historii Psygnosis. Materiał z wszech miar interesujący i bardzo dobrze zrobiony.

Dan Wood przedstawia Amiga Racer. Dobrze, że to zrobił bo teraz już nie będzie potrzeby ściągania i męczenia się z tym wyrobem gro-podobnym

A to chyba najciekawszy materiał - Larry Bundy przedstawia 5 gier z najbardziej obraźliwymi cheat kodami. To trzeba zobaczyć. TRZEBA!

No i na koniec SAM&MAX w kreskówkowej wersji. Na kanale obecnie dostępnych jest 8 odcinków serialu - dla fanów komiksów i gier Purcella po prostu coś co trzeba zobaczyć.

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 12:42:43 przez michalmarek77
[#14] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Bardzo ciekawy film jak zimna wojna wpłynęła na gry. Jest dużo przykładów z Amigi też. Przeplatają się z innymi platformami.
[#15] Re: Ciekawe kanały youtube

@michalmarek77, post #13

Dan Wood przedstawia Amiga Racer. Dobrze, że to zrobił bo teraz już nie będzie potrzeby ściągania i męczenia się z tym wyrobem gro-podobnym


Taki długi materiał, żeby stwierdzić, że przyzwoita grafika i animacja drogi została zmarnowana z całą grą przez tragikomiczną animację auta :)
[#16] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Fajny kanał 20retro lat temu a w części pierwszej od 6 minuty fajne porównanie cen po przewalutowaniu np. chleb nowych 70groszy ok, racja
PS. jest dużo o Amidze też.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 15:58:24 przez Vato
[#17] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #16

Stare
[#18] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #17

A było w tym wątku?
Masz nowsze to wklej.
Poza tym całe retro jest stare :P
[#19] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #18

[#20] Re: Ciekawe kanały youtube

@zeter, post #19

Ja pierdziele!!! minuta 7:30 i mi strzikło z mózgu
[#21] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Osobiście jako... fan - broni palnej polecam tego zioma OK

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 20:56:39 przez Vato
[#22] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #18

w innym
ale na tym kanale są lepsze filmy o amigach
[#23] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #22

A wkleisz jakiś fajny link czy ino będziesz marudził?
[#24] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #23

Wprawdzie to filmy a nie kanały i nie o Amigach ale...

Film dokumentalny o tym czym współczesne gry on-line są dla profesjonalnego gracza, dla twórcy gier oraz dla sprzedawcy wirtualnego złota.
"GAME OVER" - 51 minut. https://www.youtube.com/watch?v=j0y8UlkFcqA

Kolejny dok. to historia powstawania nieformalnego ruchu hakerów zwanych "Anonymous" i ich największe akcje.
https://www.youtube.com/watch?v=0f0YtTyLqV0
Nie miałem pojęcia że byli zaangażowani w takie rzeczy. Trwa 1 godz i 34 min. Oba filmy są po polsku. :)
[#25] Re: Ciekawe kanały youtube

@ZbyniuR, post #24

[#26] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

W Teleporcie PPA jest link polskiego do kanału YT dotyczącego wyłącznie amigi. Głównie gry i trochę sprzętu.

Xysiek Parzych - kanał YouTube
Bogaty i stale roznący zbiór filmików dotyczących wyłącznie Amigi klasycznej. Zawiera głównie gameplay gier na Amigę klasyczną, ale także testy i unboxingi amigowego sprzętu. Twórcą i prowadzącym kanał jest Krzysztof Parzych.
[#27] Re: Ciekawe kanały youtube

@Vato, post #18

Ech...w tym wątku pewnie jeszcze nie było wiec powklejam. Niekoniecznie o Amigach...

Metal Jesus Rocks - wszystko co chciałbyś wiedzieć o retrogamingu. W tym odcinku trochę o Wii.

Kim Justice. Powoli wyrasta na kanał z najlepszymi dokumentami. Inaczej tego nie sposób nazwać). Specjalnie dla ZbyniuRa - historia Alana Sugara i Amstrada.

It's a Pixel Thing. Od Spectrum do Nowoczesnych PC. ŚWietny kanał. A tutaj najnowszy film o Thalion Software.

Nostalgia Nerd. Nazwa mówi wszystko - taki groch z kapustą jeśli chodzi o Retro. Można oglądać bez specjalnego skrzywienia. Tutaj Gloom Deluxe na stockowej A1200.

The Completionist. To kanał mocno gamingowy - z retro za dużo wspólnego nie ma. Ale za to jaki to kanał. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o grze, zobaczyć jak się ją rozpracowywuje w 100% - lepiej trafic nie mogliście. Perła indie - Shovel Knight

The Computer Chronicles. Kanał na któym znajdziemy sałkiem sporą liczbę odcinków tego programu telewizyjnego. Kopalnia wiedzy i piękne miejsce by diowiedzieć się jak bardzo komputeryzacja w USA była odmienna od tej w Europie (nie mówiąc o Polsce) Tutaj Amiga vs Atari z 1985r.

Lord Karnage/ Classic Game Room. Najlepszy, najważniejszy kanał na youtube. Tu jest wszystko. Tutaj Amiga CD32 okiem Lorda.

My life in gaming. Interesujący kanał. Nie tylko można dowiedzieć się o grach ale także o modowaniach konsol czy jak uzyskać najlepszy obraz ze sprzętó przystosowanych do CRT.
Tutaj o obrazie na CRT i PVM-ach.

PortsCenter. Niestety obecnie to już praktycznei martwy kanał. Twórca obiecuje, że wróci acz nic na to, obecnie nei wskazuje. Warto zapoznać się z tym co na nim jest. Tutaj AmigaC32 okiem zgryźliwego Brytjczyka :)

RetrowareTV. Warte chociażby ze względu na świetne "The video game years". Tutaj pierwszy epizod - rok 1977.

Loading. Jeden z niewielu polskich kanałów na youtube, który warto śledzić/oglądać. Przyjemnie się słucha i ogląda. Tutaj odcinek poświęcony Psygnosis.

Na razie wystarczy :)
[#28] Re: Ciekawe kanały youtube

@michalmarek77, post #27

Samych polskich retro-kanałów tyle się namnożyło że ledwo je ogarniam, a pewnie jeszcze wszystkich nie odkryłem. Trafiłem niedawno na taki filmik w którym są pozdrowienia dla kilkunastu i zostawiłem go sobie w playliście by kiedyś te nazwy powpisywać we wyszukiwarkę. A jak je przejrzę to podam tu skróconą listę tych ciekawszych.

Co do anglojęzycznych to jest ich taka masa, że już mi wychodzą bokiem, zwłaszcza te amerykańskie których gusty zupełnie nie pasują do moich stricte europejskich. Naprawdę szkoda mi życia na słuchanie tego ględzenia.

Film o Alanie oczywiście znam, (bo jest bardziej o nim niż o CPC), a dopiero co przycichło wzburzenie na angielskim forum które śledzę. Kim go nie lubi, wielkie mi rzeczy. Sama jest nie mniej uszczypliwa od niego. Większość szefów z IT to cholerycy, którzy mili są tylko na konferencjach. Napracowała się nad montażem, ale więcej się dowiedziałem o firmie z jego książki.
[#29] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Nie wiem czy było ale na tym kanale jest sporo o starych grach a TU najnowszy odcinek z Amigowymi "hitami". Polecam bo jest to na w miare dobrym pozoimie, zarówno merytoryczny jak i realizacyjnym.
[#30] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem