Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
Zamieścił: recedent
Tak, przejrzeliście nas. To był żart primaaprilisowy. Serdecznie przepraszamy wszystkich, którzy zaczęli zbierać materiał dowodowy, a także tych którzy widząc nagłówek newsa padli na atak serca.
Jak dowiedzieliśmy się od oficera dyżurnego - w dniu dzisiejszym został rozesłany międzynarodowy list gończy za Piotrem P. ps. '_arti' - członkiem redakcji Polskiego Portalu Amigowego. Jest on podejrzany o malwersacje finansowe na dużą skalę, związane z masowym skupem a potem sprzedażą zabytkowego sprzętu komputerowego na zagranicznych i krajowych portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych.
Centralne Biuro Śledcze już od kilku miesięcy gromadziło materiały obciążające podejrzanego, ale sprawa nabrała tempa w ciągu ostatnich kilku dni, między innymi na skutek ataku hakerskiego na serwis AmiBay, mającego na celu zatarcie śladów procederu. Wczoraj wieczorem został zatrzymany inny redaktor PPA - Tomasz M. vel 'alt_', prawdopodobnie również zamieszany w sprawę. Piotrowi P. na razie udało się uniknąć aresztowania, ukrywa się prawdopodobnie na Ukrainie.
Piotr P. oraz Tomasz M. zostali w trybie natychmiastowym usunięci z redakcji portalu, który dołoży wszelkich starań aby udostępnić służbom śledczym materiały potrzebne do rozpracowania sprawy. Prosimy wszystkich o zachowanie spokoju, może się zdarzyć że skontaktuje się z Wami oficer prowadzący z prośbą o złożenie zeznań.
Korzystając z okazji, Centralne Biuro Śledcze pragnie serdecznie podziękować wszystkim dotychczasowym informatorom.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem