[#1] Twin exspress
Witam kiedyś byłem w posiadaniu Amigi 500 lata młodzieńcze jednak ostatnimi czasy zapragnełem miec ponownie Amige kupiłem sobie Amige 1200 z rozszerzeniem 4 mb i hd 2.5 cala mam na pececie sporo plikow adf na amige program twin exspress i rowniez zciagnietego z netu twina na peceta wszystko gra kabelkiem kompy mi sie łączą ale co dalej jak wygląda sama procedura przenoszenai plików??(( nie mam pojecia walczylem dzis caly dzien uzywalem komendy copy w pececie juz na rozne sposoby a twin mi wypisuje komunikaty ze plik nie daje sie odczytac zapisac itd itp zero jakiejs reakcji zeby byly jakies nadzieje prosze o pomoc jak najbardziej chyba ze ma ktorys z panow instrukcje po polsku do twina myslalem tez od adfsender wszystko ok ale na amidze nie mam transdiska i tez sie nie pobawie a jakos musze najpierww zgrac tego transdiska dlatego mecze sie z twinem i brakuje juz mi sil prosze o pomoc
[#2] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #1

Podłącz sobie dysk 2,5'' do pece i odpal WinUAE albo Amithlona, o ile pamiętam WinUAE wykrywa HDD Amisi, a Amithlon na pewno. Wtedy zgraj sobie potrzebne ci pliki na 3,5" i podłącz z powrotem do Ami.

Jeśli masz kicka 1.3 na dyskietce możesz spróbować przenieść pliczki programem IBM-ST-AMIGA (jeśli takowy masz) Dyskietki PC muszą być oczywiście sformatowane jako 720 Kb (chyba, że masz gęstą stację dyskietek)

[#3] Re: Twin exspress

@Korni, post #2

tfu
na 2,5" Amigowy HDD oczywiście :D
[#4] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #1

Użyj progamiku pc2amiga
Obsługuje windowsy i na Ami masz normalnie ikony pecetowych dysków C:, D: itd i możesz kopiować pliki przez przeciągnięcie ikony pliku z dysku pecetowego na amigowy.
[#5] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #1

dziekuje sprobuje z tym winuae jesli ma ktos jeszcze jakies pomysly prosze o pomoc pozdrawiam dziekuje
[#6] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #5

wszystko ok podlaczylem dysk pod pc i winuae add harddrive zobaczyl moj dysk poprzegwyalem worbencha wszystkie dyskietki i ok podlaczylem spowrotem pod amige poformatowalem sobie dyskietki zeby miec czysciutkie na system i ok ale problem wystepuje ze nie moge przegrac np calego pliku worbench na koncowce pisze mi ze dyskietka pełna co robić??
[#7] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #6

Sformatuj dyskietkę na FFS a nie OFS
[#8] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #6

A czy przypadkiem nie nagrales obrazow dyskietek jako ADF lub DMS?
Jesli tak, to nalezy skorzystac z programu (np. ADFBlitzer) ktory przegra na prawdziwą dyskietke jej obraz w ADF
[#9] Re: Twin exspress

@Norbert, post #8

tak właśnie zorbilem teraz juz wiem ze trzeba uzyc np adf2disk i rozpakowac adfa bezsposrednio na dyskietke tym programem no nie? wlasnie tak przed chwila probowalem i cos poszlo ale na emulatorze jutro bede sie bawil na amidze bo dzisiaj juz spanie mnie czeka kurde jak szybko rozgryzam tą Ami przy pomocy kolegów z netu szok
[#10] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #9

marcin1982 napisał(a):

[b]jak szybko rozgryzam tą Ami przy pomocy kolegów z netu szok [b/]

Jasne. Wiesz juz prawie wszystko o Amidze. Jeszcze ze 2 godziny przed emulatorem i będziesz nas, starych Amigowców, uczył obsługi naszego komputera
Jeszcze parę dni spędzonych na podobnych problemach a będzie z Ciebie guru na miarę twórców Amigi do którego my, zwykli Amigowcy, będziemy kierować wszystkie pytania związane z Amigą
[#11] Re: Twin exspress

@amigafan, post #10

Sorki nie wyłączyłem pogrubienia (slash nie w tym miejscu - powinien być przed "b")
[#12] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #1

Witam ,nabijaj sie dalej ale i tak wiele mi pomogłeś cześć
[#13] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #12

Marcin1982, nie przejmuj się tym i wal do przodu z Amigą
[#14] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #1

Najlepszym i najwygodniejszym sposobem przenoszenia plikow, gdy nie uzywasz polaczenia internetowego/sieciowego jest plyta CDRW, Podlacz do Ami czytnik CD i po problemie z przenoszeniem danych.
[#15] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #1

TwinExpress nie chodzi na nowych pecetach.
[#16] Re: Twin exspress

@Prince, post #15

możliwe wszystko, tym bardziej że akurat bawiłem sie twinem na laptopie nowy dell tam mam w98 w duzym pececie mam nieszczesnego xp a tam wogle sa jakies problemy z wykryciem com,u jednak pewien kolega mi podopowiedzial zeby podlaczyc hd amigi do pc i winaue go zobaczy tak sie sklada ze przejsciowke do dysku z 2,5 na 3,5 mam i super wszystko gra,jednak jak sobie przeloze amisie do towera to dokupie dodatkowy kontroler podlacze sobie cd i tak bedzie chyba jeszcze wygodniej niz bawienie sie w podlaczanie dyskow i tak jak mowisz przenoszenie na cd
A mam takie pytanko do kolegów ,,NA AMISI chcialem sobie zainstalowac WHDLOAD sciagnelem demo ze strony wszystko oki zgralem na hd amisi biore sie do isntalacji programu a amiga wywal komunikat ze nie mam INSTALERA!?
[#17] Re: Twin exspress

@marcin1982, post #16

Moze chodzi o plik Installer ktory powinien byc w C
Co do CD-Romu to mozesz go podlaczyc bez zakupu dodatkowego kontrolera czy towerki. Poprostu musiz miec kabelek(tasme) ktory z jednej strony ma dwa wyjacia (taki standardowy jak w pececie). Nastepnie musisz wyciagnac HD na zewnatrz i polazyc go na CD-ROMie, ktorego polozysz obok Ami. Jedyny problem to powyginac troche tasme (ale to zadne problem) :) HD musi byc na Master, a CD na Slave.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem