[#1] Przedłużacz na port zegara w A1200
To dla mnie dość ważne: od czasu zakupu ZorroII (a obecnie Mediatora) nie mogę używać fajnego urządzonka jakim jest HyperPort. Rozwiązanie jest proste: wystarczy przedłużacz (ok. 10 cm) na port zegarka w A1200. Problem w tym, że nie umiem czegoś takiego zrobić, a firmy amigowe tego nie sprzedają (podobno z powodu braku opowiednich części!). Czy któryś z obecnych tu Amigowców mógłby mi odsprzedać/dać/zrobić taki kabelek?

Propozycje proszę słać na priv'a! Z góry dziękuję!

[#2] Re: Przedłużacz na port zegara w A1200

@Baron Althaar, post #1

O ile pamiętam .... port zegarka w A1200 to cos w rodzaju gniazdka kontrolera HDD.
Jezeli sie nie myle przedluzacz takiego portu mozna w latwy sposob wykonac samemu bez jakiegokolwiek lutowania.

Kupujesz w sklepie tasiemke do HDD (ktora zapewne bedzie szersza niz potrzeba).
Odcinasz czesc kabelkow z ktorejs ze stron Pozostawiajac tyle ile pinow ma gniazdo zegara.
Tak samo odcinacz czesc wtyczki(po co ma byc taka szeroka;).
Podobny zabieg wykonujesz po drugiej stronie kabla.
Aby polaczyc kabel z Hyperportem potrzebne beda zworki (a wlasciwie takie podwojne piny do wlutowania).
Zworki te wkladasz we wtyczke kabla .... i juz zamiast wtyczki masz gniazdko do ktyrego smialo mozesz podlaczyc hyperport.

Calosc oczywiscie mozna w jakis sposob polaczyc na stale (chodzi mi o te piny z wtyczna kabla) - moze to byc nawet jakis super klej Cyianopan.
[#3] Re: Przedłużacz na port zegara w A1200

@Albert, post #2

Wielkie dzięki za ten wyczerpujący opis! :) Wykonanie kabelka "zleciłem" jednak firmie Animart, bo sam jeszcze coś zepsuję ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem