[#1] Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie
Jako, że jestem początkującym użytkownikiem Amigi mam mały problem. Ostatnio dokupiłem kartę graficzną BVision do mojego BlizzardaPPC200/060/60 i po zainstalowaniu sterowników CGX3 i restarcie komputera nie mam obrazu na monitorze VGA. Po podpięciu monitora C1084 obraz miga. Po wybraniu dowolnej rozdzielczości z BVision na monitor VGA dalej nie uzyskuję na nim obrazu. W instrukcji do karty jest napisane aby uaktualnić biblioteki do wersji 45.6 lub wyższej ze strony www.decom.de ale ta strona jest po niemiecku !!! i nie wiem jak się po niej poruszać!!!
Proszę o pomoc
[#2] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@Rocco, post #1

Jezeli Blizzard ma najnowsza flashke to podobno CGX3 nie ruszy. Osobiscie tego nie sprawdzilem, poniewaz przed instalacja CGX3 zainstalowalem przedostatnia wersje. Teraz uzywam CGX4, jednak juz mi sie nie chce tego sprawdzac. Dodatkowo jezeli uzywasz Blizzkicka z modulem BPPCFix040, to prawdopodobnie takze nic nie zobaczysz (a przynajmniej u mnie BVision wtedy nie startuje). Zapraszam na priv, chyba mam wszystko co ci potrzba.
[#3] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@Andrzej Drozd, post #2

Dobrze. Od czego zacząc i jak się z Panem skontaktować?
[#4] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@Rocco, post #3

andrzejdrozd@interia.pl
[#5] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@Andrzej Drozd, post #4

Bardzo dziekuje za wyczerpujace opisy i pomoc.
[#6] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@Rocco, post #5

podpinam sie pod temat :) . Czy ktos moglby mi opisac jak prawidlowo i bezbulowo zainstalowac BlizzardVision ? Mam OS 3.5 + CGX4

[#7] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #6

Użyj po prostu skryptu instalacyjnego z płytki CGX v4 (w głównym katalogu płyty) wybierając podczas instalacji kartę graficzną BVisionPPC, a następnie koniecznie zainstaluj łatkę z Aminetu:

http://aminet.net/package/driver/video/CyberGraphX_4.3rc6

Teraz wejdź do preferecji ScreenMode i ustaw na któryś z trybów BVisionPPC i kliknij SAVE. Następnie wyłącz komputer i podłącz monitor VGA do gniazdka wychodzącego z karty graficznej i uruchom ponownie komputer.

[#8] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@Minniat, post #7

Mam CGXv4 ale nie mam tam wyboru BVision jest CVision...

[#9] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #8

Zainstaluj wspomnianą łatkę. Wtedy BVision powinno się pojawić!

[#10] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #8

To jest wersja instalacyjna CD czy jakaś inna?

[#11] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@lord_spider, post #10

Wersja instalacyjna CD

[#12] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #6

na poczatek zainstaluj dyskietke instalacyjna by DCE z CGX3
http://powerup.amigaworld.de/index.php?lang=en&page=14



Ostatnia modyfikacja: 13.06.2009 19:08:28
[#13] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Na mój gust to powinien on od razu zainstalować CGX v4 z kompaktu i wspomnianą łatkę. Niech spróbuje i powie czy tryby BVisionPPC się pojawiają. Z trybami CVisionPPC też można pracować ale te z BVisionPPC są bardziej kompatybilne z tą kartą graficzną.

[#14] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@Minniat, post #13

CVisionPPC dla BV to jest sterownik z bardzo starej dyskietki instalacyjnej.

[#15] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #11

Wersja CD niestety nie miała sterownika dla BVision - musisz wybrać CVision.
Później konieczne jest zainstalowanie aktualizacji - była dołączana do CD na dyskietce. Jest też na Aminecie.

[#16] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@lord_spider, post #15

ok dzieki za pomoc zajme sie tym jutro i napisze czy mi sie udalo

[#17] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #16

eeee stracilem cierpliwosc do ustrojstwa . Jestem wsciekly . Zainstalowalem CGX v42 potem aktualizcje (jest na plycie) na ktorej jest napisane ze Bvision jest nieobslugiwana ! Pozatym po tej instalacji kiedy chce wejsc do ustawien wywala mi komunikat ze nie zainstalowalem sterownika... szlag mnie juz trafia...

[#18] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #17

nie rozumiem, do bvision byla dołączana dyskietka z cgx3 i na tym cgx bardzo dobrze chodzilo, podobnie jak chodzilo na sterowniku CVision z plytki cgx4
updaty powodowały lub nie różne zawirowania ale cgx3 zawsze powinien chodzic

ps. mozna także sprawdzic czy uruchamia sie morphos, u mnie dziala stabilniej niz os3.x

[#19] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@rzookol, post #18

dokladnie OK http://powerup.amigaworld.de/index.php?lang=en&page=14 widac dokladnie ze na cgx v3 chodzi...

[#20] Re: Konfiguracja grafiki BVision na Blizzardzie

@PrzemasIII, post #19

odpaliles juz system MorphOS? CGX ma juz w romie/kernelu.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem