[#1] write error on disk block 880...
komunikat jak w temacie, wystepuje przy zapisie dużych plików. co ciekawe adf2disk zapisuje bez błedów i wszystko działa a polecenie copy z reguły konczy sie wspomnianym błedem.no i zawsze jest błąd na bloku 880 na nowych dyskietkach. czasami na bloku 882. robi tak na dyskietkach DD i HD choć czasami sić udaje :). stacja dyskietek to panasonic z diodą. czy format z weyfikacją pomoże?? a propos jakim programem na PC rozpakowac archiwum ADZ. no i jaką komendą sformatować dyskietke z weryfikacja programem format z workbencha.


pozdro :D

[#2] Re: write error on disk block 880...

@malin666, post #1

Cytat z książki "Amiga DOS" M.Pampucha:

"...formatowanie systemowe ma jeszcze jedną zaletę. Ma ono DOMYŚLNIE włączoną opcję weryfikacji (czyli sprawdzania poprawności)..."



[#3] Re: write error on disk block 880...

@AlaN, post #2

no wićc skoro cały czas formatuje z weryfikacją to czemu na kazdej dyskietce jest ten error na bloku 880?? moze ktos podać (jeśli istnieje) linijkć do cli zeby formatowała z weryfikacją?? :D

pzdr

[#4] Re: write error on disk block 880...

@malin666, post #3

pomocy.....................:D

[#5] Re: write error on disk block 880...

@malin666, post #3

FORMAT DFx:
Weryfikacja JEST domyślnie włączona. Jak chcesz być pewien, to sformatuj sobie flopa w programie np. X-COPY i zaznacz VERIFY.

[#6] Re: write error on disk block 880...

@malin666, post #1

ja tak miałem na a1200 produkcji Escomu nalezało wtedy rozłączyć kabel wspomagający działanie dysków NDOS
[#7] Re: write error on disk block 880...

@malin666, post #4

...albo ściągnij "kopiarkę" SUPERDUPER i podczas formatowania będziesz widział co jest z blokami na dyskietce (kliknij gadget INFO). MUSZĄ być wszystkie niebieskie kwadraciki (jak masz WB w podstawowych 4 kolorach). Jakakolwiek odchyłka (połówka kwadracika, szary, zacieniowany itp) oznacza walniętego flopa.
Ale może to też być sprawa napędu.

[#8] Re: write error on disk block 880...

@malin666, post #1

Jeśli błąd wystepuje na każdej dyskietce, to wina leży po stronie stacji - jest uszkodzona lub zabrudzona.
adf2disk nie pokazuje błedu, bo pewnie zapisuje bez weryfikacji.
Pliki .adz możesz rozpakować np. Winzipem
[#9] Re: write error on disk block 880...

@malin666, post #1

Jesli chcesz przenosic ADZ na Amige po mozesz to zrobic bez uprzedniego rozpakowywania Winzipem.
TransADF rozpakowuje "w locie" ADZ na dyskietki amigowe.
[#10] Re: write error on disk block 880...

@rzookol, post #6

Dzieki za radć.
Przełączyłem ten "dziwny przćłącznik" i wszystko jest oka :D
Mam tylko problem z Super Frog. Jeśli mam przełącznik w pozycji "gdy sie nagrywa ok" wyskakuje mi czerony ekran. A gdy przełącze go na pozycje "gdy wyskakiwały errory" to wtedy wyskakuje napis accesing disk. Co robić??

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem