kategorie: A1200, Programy
[#1] 68060 - świeżo upieczony użytkownik
Witam,
jako że stałem się wczoraj szczęśliwym posiadaczem karty Apollo z 68060 (w A1200), mam pytanie:
Jaką bibliotekę 68040.library powinienem zainstalować? Wiem ze były też jakieś 68060.library, ale one chyba są w komplecie razem ze specjalną 68040.library. Używam RemApollo i systemu 3.1. Póki co wszystko w systemie mam ustawione pod 68040 na tej samej karcie (karta przeszła upgrade zrobiony przez Stacha).
Czy mógłby któryś z użytkowników Apolla 1260 (i RemApollo) podesłać to co się sprawdza u niego? (mam nadzieję, że nie narusza to żadnych praw).
Druga sprawa. Co jeszcze? Jaki dodatkowy pakiet usprawniający działanie 68060 warto dodać. Kiedyś był komercyjny Oxypatcher. Czy jest cos darmowego, lub niedrogiego oferującego podobne funkcje?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 10:01:38 przez wali7
[#2] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@wali7, post #1

68060.library


Ja polecam biblioteki z pakietu MMULib. Powinny działać na każdej karcie 680x0, o ile posiada MMU.
[#3] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@strim, post #2

Polecam

HS Mathlibs. Do tego OXYPatcher i naprawdę bedzie przyjemie.
Z MMULib mialem same problemy.

Poza tym za duzo "usprawnien" to mala stabilnosc systemu. Juz sam nie wiem czy nie najlepiej zatrzymac sie na OS3.9 z BB2, bo te wszystkie spoleczne bajery w postaci BB3, a BB4 to juz w ogole potrafia niezle namieszac.
[#4] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@wali7, post #1

Podobny do Oxy jest CyberPatcher, leży na Aminecie w zestawie dodatków do Blizzarda 1260, sądzę z Apollo też zadziała.

Pozdrawiam
Des
Ps. http://aminet.net/package/biz/p5/68060-V44_3
[#5] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@wali7, post #1

Oxy patcher się chyba ryzie z rem apollo. Poczytaj dokładnie dokumentacje z rem apollo.


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@wali7, post #1

nie zapomnij o remapollo i blazewcp ..to co koledzy wyzej wymienili wystarczy
[#7] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@radzik, post #3

Zapytam z czystej ciekawości, bo zawsze marzyła mi się karta z 68060 na pokładzie:
1) Czy OxyPatchera idzie jakoś nabyć? Czy firma, która to zrobiła odeszła i zabrała ze sobą "swoje dziecko"?
2) Czy teoretycznie dałoby się taki pakiet (rozkazów optymalizujących jeśli dobrze pamiętam) włączyć w nowszą wersję 68060? Jeżeli tak to szkoda, że Motorola tego nie zrobiła.
Tak mnie naszło z tymi pytaniami.
[#8] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@Ender, post #7

'Jeżeli tak to szkoda, że Motorola tego nie zrobiła'

Wiesz patrząc z perspektywy założenie Motoroli było takie
'Wypuszczamy procesor piszcie i optymalizujcie pod niego soft'
Intel poszedł odwrotnie"
'Jest soft, wypuszczamy pod niego procesory.'
[#9] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@Ender, post #7

Diabli wiedzą, czy można gdzieś kupić. Znajomy mi wczoraj wieczorem w mejlu napisał, że kupił w roku 2009, coś około 30 $ zapłacił. Ale obecnie - sprawdzał - adres pod którym wynalazł sprzedawcę jest "zniknięty" z Sieci. Oxy był w ogóle dość trudno dostępny,
Pamiętam, że też miałem spore kłopoty z dorwaniem tego softu - Net nie był wówczas taki, jaki dziś, systemy płatności w walucie obcej za coś kupowanego poza Polską dopiero raczkowały. A polskiego dystrybutora nie było.
Trza na jakich imperialistycznych forach popytać. W końcu ludzie używają cepów 060, a co za tym idzie, i łatek odpowiednich potrzebują do pełnego wykorzystania tej MOCY zrywającej kask wraz głową:) Ja w każdym razie uszczęśliwiony byłem, bo z Oxy procek dostał faktycznie skrzydeł, można było docenić jego możliwości. Np. Art Department Pro wreszcie "zobaczył" 060 i znacząco przyspieszył.

Pozdrawiam
Des
[#10] Re: 68060 - świeżo upieczony użytkownik

@tom256, post #8

Ta "ścieżka myślenia Intela" miała (i ma) sporo zalet. Lubię używać baaaaardzo stareńkich wersji takich programów, jak Ulead Photoimpact czy Fractal Design Painter, albo Micrografx ABC Graphics Suite (też te pierwsze, zabytkowe już wersje). No i się nie muszę martwić żadnymi patchami. Starocie, którymi się bawiłem na Pentium 120 działają na moim obecnym PC, jeno z wydajnością odpowiednia dla obecnego cepa, czyli Athlona II X2 3 GHz.

Co nie oznacza, że mam pretensje jakieś do twórców i producentów Amigi z powodu ich filozofii ścisłego powiązania systemu ze sprzętem. Przeciwnie wręcz, to jest w "retroinformatyce" intrygujące, decydujące o tożsamości, wyjątkowości komputera.

Serdecznie pozdrawiam
Des
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem