kategorie: A2000/A3000, A4000, A500
[#1] MegaRAM HD a normalny kontroler
Właśnie podłączyłem dysk, który był spartycjonowany HDToolboksem pod MegaRAM HD do kontrolera Tandem IDE... i dupa. Dysk działa, jest dobrze rozpoznany ale partycji ani tym bardziej danych nie ma.

Jest sens próbować pod Amiga 1200 czy czymś innym jeszcze czy raczej nic nie odczyta partycji z takiego dysku?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 20:50:27 przez _arti
[#2] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #1

przeciez Elsat.device ma inny RDB niz scsi.device
[#3] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #1

MegaRam HD a właściwie elsat.device ma własny format i jedyny sposób przeniesienia danych, to archiwizacja dysku na inny nośnik i dopiero potem podłączenie do innego kontrolera ponowne ustawienie partycji, a następnie rozpakowanie danych. Też to kiedyś przerabiałem.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 20:58:56 przez jarob
[#4] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@HOŁDYS, post #2

Hmm... fakt. Zapomnialem, ze to kwestia RDB a nie sterownika jako tako. Czyli po ptokach. Kontroler sprzedalem :/
[#5] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #4

Nie do końca, Elsat miał program Transformer na swoim dysku instalacyjnym do A1200, który umożliwiał zmianę "ichnieszego RDB" na właściwe amigowe RDB.
[#6] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@RAL, post #5

Będzie to na dyskietce ze sterownikiem do MR HD? Mogę wygrzebać, bo chyba jeszcze mam gdzieś kopię.
[#7] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@RAL, post #5

Dokładnie. na 100% ten program był na dyskietce dawanej z "Hard Disk Kit" A1200 - sam kiedyś przenosiłem znajomemu dysk z A500 do A1200 - obeszło się bez formatowania.
[#8] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #6

Nie pamiętam, użyłem tego programu tylko raz i to z 12-13 lat temu. Więcej nie potrzebowałem ;)

Tylko taką akcję z przeniesieniem dysku z MegaRamHD do A1200 wykona sie tylko raz i nie można cofnąć zmian.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 21:22:13 przez RAL
[#9] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@gorzyga, post #7

Ale nie nie. Ja mówię o dyskietce instalacyjnej do MegaRAM HD. To się raczej Hard Disk Kit nie nazywało.
[#10] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #9

Hard Disk Kit to była przejściówka wraz z taśmą do montażu dysku 3,5 cala w A1200, w tym zestawie był program. Nie wiem czy jest on na dysku instalacyjnym od Mega Ram HD, musisz sprawdzić...
[#11] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@gorzyga, post #10

To idę kopać. A chociaż namiastka nazwy? Może na Aminecie by się znalazło.
[#12] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #11

Z tego co pamiętam dyskietka nazywała się "HD Prep", zdaje się, dawali ją też z Promodule do CD32. KLIK
[#13] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #11

Gorzyga ma rację ten program winien być na dysku Elsatu od HardDisk Kit i nazywa się transformer.
[#14] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #11

_arti, wysłałem Ci w PMie to co trzeba.
[#15] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@gorzyga, post #14

Dzięki! Gdyby ktoś potrzebował - archiwum z plikiem jest tutaj. Sprawdzę, czy podziałało, jak mi przelotka IDE-CF dotrze z Dealxtreme, bo same maki w domu i nie mam jak przerzucić tego pliku z laptopa

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 09:41:05 przez _arti
[#16] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #15

to przenies na dyskietce :-]
[#17] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@HOŁDYS, post #16

LOL :D Swoją drogą, niegłupi pomysł tymczasowo kupić jakiegoś floppa pod USB ale czy Mac to sformatuje jakoś zjadliwie?... Nie wiem.

EDIT: +/- 40PLN. Zarezykuje :>


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 09:46:36 przez _arti
[#18] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #17

ja mam starego Della .. z WIFI .. ktory ma flopa .. nagrywam nim dyski dla ST i C64 jesli cos na szybko trzeba do amigi...floppy USB spelnia swoje zadanie a ceny sa do zaakceptowania
[#19] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #17

OS X formatuje dyskietki w systemie FAT. Zapis/Odczyt działa jak w każdym innym urządzeniu Mass Storage USB. Swoją drogą zdziwiłem się jak podłączyłem starą stację, którą dostałem kiedyś do iMaca G3 (http://en.wikipedia.org/wiki/SuperDisk) i okazało się, że jest prawidłowo obsługiwana przez Liona.
Poza tym zawsze możesz odpalić VMWare i podłączyć stację do wirtualnego Windowsa.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 11:47:07 przez Czarek
[#20] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@Czarek, post #19

Moja stacja na USB nie potrafi obsluzyc dyskietek 720kb i do wymiany danych z Amiga sie nie nadaje.
Ciekawe jak inne modele
[#21] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@Norbert, post #20

@Czarek
Dzieki za info. Sprobuje jakas wylicytowac i bedzie do awaryjnego przenoszenia danych. Dobrze, ze mam stacje HD w Amidze...
[#22] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #21

Możesz wstawić jeszcze raz ? Link nie działa.
[#23] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@Dark_luke, post #22

Oops, siedzie na 3G caly dzien to i sync'owanie Dropboksa mialem wylaczone. Juz leci.
[#24] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #23

Dzięki. OK
[#25] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@_arti, post #1

Ja miałem na dyskietce od AT-busa coś takiego jak loadIDE, po wydaniu tego polecenia był wykrywany drugi dysk na SLAVE z standardowym RDB, w ten sposób przeniosłem wcześniej przygotowany system na innym dysku do A500.
[#26] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@rafgc, post #25

no wlasnie ale to bylo tylko dodawane do AT-BUSa .. do mega ramu nie
[#27] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@rafgc, post #25

loadIDE to był hack działający i z atbus i megaramhd - btw napisany przez Polaka. Niestety imienia i nazwiska nie pomnę. Generalnie służył do uruchomienia kanału SLAVE.
[#28] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@RAL, post #27

Paweł Stypuła wpis w ide.device
[#29] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@HOŁDYS, post #26

A to nie była ta sama dyskietka? Miałem na tej dyskietce program MemoryTest. loadide było w katalogu IDEDEV.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 22:06:10 przez rafgc
[#30] Re: MegaRAM HD a normalny kontroler

@Dark_luke, post #28

Dzięki za refresh pamięci :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem