[#1] Rem Apollo 1.8 i kick 1mb
Rem Apollo uwolnione więc warto by się zabrać za próbę zrobienia kicka jednomegowego. Posiadam owy kick, który udostępnił mi autor, oraz garść wskazówek jak to ma wyglądać.

Udostępnię owe materiały zainteresowanej osobie lub osobom, które by chciały zbudować własnoręcznie takiego kicka. Warunek jest taki, że taka osoba po osiągnięciu sukcesu napisze o tym artykuł.

Tak więc jeśli ktoś się czuje na siłach to proszę pisać.


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Dawaj na mail. Popróbuję w wolnym czasie.
[#3] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Czy ten kick 1MB działa na winuae? Zastanawiam się o co mu chodzi z tym nagłówkiem, 1MB kicki pod REMUSEM też się robi wg pewnych zasad, generalnie jest to robione tak jak napisał to autor remapollo pisze na temat CD32, pod F00000 znajduje się standardowo exec.library a dalej reszta, w drugim kawałku czyli pod E80000 umieszcza się nagłówek, który robi skok pod F00000 do execa (z patchem na 1MB) a dalej idzie już normalnie. Ciekaw jestem czy autor remapollo jest obeznany z tematem remusa, ale pewnie nie interesował się tematem, więc pewnie nie.
[#4] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@rafgc, post #3

@alt wyslałem
@raf niesty Ci nie powiem. Mogę zapytac autora rem apollo czy zgodzi się abym udostępnił Ci jego mail. Mogę też podesłać Ci tego kicka jednomegowego jak chcesz. Daj znać na maila lub w tym temacie.


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Wstępna i pobieżna analiza jest następująca:

Kickstart podesłany przez Benka jest "odwrócony", tj. Exec zaczyna się od połowy pliku, a nie na samym początku. Dodatkowe pliki (w tym przypadku workbench.library) znajdują się zaś na początku pliku.

Sam zaś początek pliku zdaje się zawierać 15-stobajtowy nagłówek, typowy dla kickstartu (adres absolutny, wersja itp), i (to na razie tylko przypuszczenie) odwołanie do dalszego adresu execa w pliku.

Dlaczego autor pogmatwał sprawę - tego nie wiem, ale pewnie musiało mu to ułatwić pracę.

Na razie tyle. Mam jakieś zwiechy amigi i po n-tym resecie postanowiłem wyłączyć amigę bo miałem już dość. Chyba mam dupniętego Mediatora.

Aha, załadowanie tego kicka u mnie kończy się niemożnością zabutowania systemu (zaczytuje coś z dysku i staje dęba na 3 sekundy a potem guru). być może winny jest scsi.device w tym obrazie bo miewałem podobnie podczas testowania plików od Cosmosa.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 00:24:29 przez altcomputing
[#6] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@altcomputing, post #5

a probowales zabootowac system bez s-s z kick 1MB?

ps.
udalo Ci sie cos zrobic z moim sprzetem ?
[#7] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@Norbert, post #6

Tak, próbowałem - to samo. Muszę spróbować ze świeżym HDD. Ten system co mam obecnie nie chce działać ze scsi.device 44.2 więc to chyba w tym rzecz.

Co do Twojego sprzętu, nic mądrego nie wymyśliłem. Muszę jeszcze się zaprzeć i te kondensatory spróbować wymienić

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 13:08:33 przez altcomputing
[#8] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@altcomputing, post #5

Nic nie jest odwrócone, po prostu jak masz 1MB kickstart to pierwsza połowa zaczyna się wtedy od adresu $E80000 a druga pozostaje dalej w $F00000 (jeśli kickstart ma 512kB to pod adresem $E80000 znajduje się jego kopia). W REMUSie właśnie tak przygotowuje się 1MB kickstart, pierwszy plik posiada nagłówek (można tez wrzucić inne biblioteki dalej jeśli nie mieszczą się w drugim pliku), który robi skok do execa znajdującego się w drugiej połowie, z tym, że na exec musi być nałożona łatka by obsługiwał ROM 1MB.
[#9] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@rafgc, post #8

To ciekawe bo na próbę upichciłem taki ROM Remusem i było "po normalnemu"...
[#10] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@altcomputing, post #9

To ciekawe, bo ja mam taki w A1200 i A600 w którym exec jest w połowie i było robione wszystko wg instrukcji REMUSa
[#11] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@altcomputing, post #9

Czyli co? Udało Ci się zbudować kick, który jest obsługiwany przez remapollo 1.8?

Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: Rem Apollo 1.8 i kick 1mb

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

Nie no właśnie nie, bo Remus mi upichcił inny wewnętrznie obraz. Mam już jednak koncepcję jak tego dokonać. Najpierw jednak muszę uporać się ze zwiechami Amiśki :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem