kategoria: A4000
[#1] A4000 desktop i cd rom
Po rozwiązaniu problemu z cyberscsi pojawił się problem z cd, próbuje uruchomić cdrom ide. W tool types cd0 ustawiam scsi.device i unit. Próbowałem unitów od 1 do 7 i niestety nie widzi cd. Dodam, ze tego napędu używalem na a1200 bez problemów.
[#2] Re: A4000 desktop i cd rom

@sand, post #1

A na pewno na scsi.device? Moze na jakims atapi.device czy cd.device? Kiedy mialem A1200/4000 to pamietam, ze zadne CD nie chcialo mi sie odpalic na IDE'owym scsi.device.
[#3] Re: A4000 desktop i cd rom

@_arti, post #2

Na a1200 odpalalo na scsi device tyle ze na fastacie.
[#4] Re: A4000 desktop i cd rom

@sand, post #3

na scsi.device nie odpalisz cd romu na kontrolerze ide w a4k
[#5] Re: A4000 desktop i cd rom

@Shredder, post #4

To którego device użyć ?
[#6] Re: A4000 desktop i cd rom

@sand, post #5

np eide.device atapi.device
[#7] Re: A4000 desktop i cd rom

@sand, post #5

Najlepiej tego z AmigaOS3.9. Ale atapi.device jest także dobre.
[#8] Re: A4000 desktop i cd rom

@Shredder, post #4

na scsi.device nie odpalisz cd romu na kontrolerze ide w a4k

Na A4000 to nie wiem, ale na A1200 można scsi.device na standardowym kontrolerze IDE. Potrzebny jest ten sterownik. Moim zdaniem najlepszy - http://aminet.net/disk/cdrom/amicdfs240.lha

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 11:36:55 przez Andrzej Drozd
[#9] Re: A4000 desktop i cd rom

@Andrzej Drozd, post #8

Oryginalne scsi.device z A4000D nie obsługuje urządzeń ATAPI czyli CD/DVD!!
Dlatego proponuję użyć scsi.device 44.2 by doobrey. Po instalacji (loadmodule)
dostajemy gratis większą wydajność IDE i obsługę partycji powyżej 4GB.
[#10] Re: A4000 desktop i cd rom

@tom256, post #9

Na A1200 też używam nowy scsi.device (mam wielki HDD). Ładuję go za pomocą RemApollo. Za pomocą Loadmodule też działa. :)
[#11] Re: A4000 desktop i cd rom

@Shredder, post #6

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Użyłem, idefixa ze scsi.device i cd rom odpalił. Aos 3.9 już na pokładzie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem