[#1] A600 taśma klawiatury
Siema! zacznę od krótkiego wstępu, kupiłem wczoraj poprzez serwis tablica.pl płytę do a600 + myszkę; gościu nie wiedział co z tym jest, mówie spróbujemy. Odebrałem od niego płytkę, niestety nie od raz rzucił mi się w oczy brak 2 kondensatorów, w domu na spokojnie obejrzałem, wylutowałem z trupa po a600 kondensatory i... działa :D kolejny sprzęt uratowany!! :)

Część właściwa postu:
mam klawiaturę do a600, jednak kiedyś taśma była ucięta (zostało jeszcze z 10 cm na szczęście :) ). I teraz moje pytanie brzmi jak doprowadzić taką taśmę do stanu używalności... zaobserwowałem, że są to jakby ścieżki zatopione w plastiku. Wiec nie wiem, jakiś pilnik może wziąć? Czekam na podpowiedzi
[#2] Re: A600 taśma klawiatury

@Mir3k, post #1

Delikatnym papierem ściernym zetrzeć lakier na długości około 2 mm i gitara. Aby tylko delikatnie, by nie uszkodzić ścieżek. robiłem tak w mojej A1200 i działa :D
[#3] Re: A600 taśma klawiatury

@Papier79, post #2

Dokładnie tak. Potwierdzam, że sposób dobry, u mnie też (w A600 składanej z dawców organów) zadziałała ta metoda. Tylko delikatnie, wolniutko szlifuj, Cholernie filigranowe te kabelki/druciki, łatwo je przetrzeć w nicość. Jeden nieostrożny ruch - i będziesz łapał za nożyczki, żeby kolejny raz skrócić taśmę.
No, zawsze można zewnętrzną klawiaturę podpiąć, ale to już nie ta bajka, strata klimatu dobrego Klasyka.

Pozdrawiam
Des
[#4] Re: A600 taśma klawiatury

@Des, post #3

tak BTW to rozwiazanie w A600/1200 podlaczenia klawiatury do plyty (poprzez ta folie) bylo do bani .. w jednej A600 ta folia mi sie rozwarstwiala sama przez sie - albo ze starosci albo z temp w obudowie (Apollo030).. rozwiaznie z A500 jest lepsze i trwalsze
[#5] Re: A600 taśma klawiatury

@HOŁDYS, post #4

Ale w tamtych czasach - te 20 lat temu, nikomu się nie śniło, że Amigi (te produkowane wtedy), będą używane przez ludzi, przez kolejne 20-30 lat. Pewnie gdyby wiedziano, że tak będzie, inaczej zostały by zaprojektowane, albo i nie ;) .
[#6] Re: A600 taśma klawiatury

@HOŁDYS, post #4

Te problemy z folią to raczej problem w A600, w A1200 nie miałem nigdy takich problemów.
W A1200 przez lata zajechałem dwa zasilacze, dwa flopy, niezliczona ilość mikrowłączników w myszce, klawiaturę (wypadają klawisze) i jedną płytę główną a taśma pracuje do dzisiaj.


Pozdrawiam
[#7] Re: A600 taśma klawiatury

@RadoslawF, post #6

To i ja się dołącze, mam taką taśme z klawy A1200 przełamaną na którejś ścieżce, ale za daleko żeby skracać taśme, więc czy ma ktoś jakiś sposób, aby jakoś dosztukować jakąś inną taśme do tego.
[#8] Re: A600 taśma klawiatury

@pinior, post #7

trzeba by zetrzeć wierzchnią folię i połączyć lakierem przewodzącym, powinno się udać...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem