kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] Problem z wyjściem audio w A4000T
Moja A4k znów chyba się posypała. Poziom sygnału na wyjściu audio jest bardzo słaby (kilkakrotnie słabszy niż w A600 która posłużyła jako sprzęt porównawczy), i na domiar złego jeden kanał jest zauważalnie cichszy od drugiego.

Ewentualność uszkodzonego kabla lub gniazda wejścia po drugiej stronie wyeliminowałem, zmieniając i kabel, i wejście (raz wpiąłem we wzmacniacz, a raz w gniazdo IN karty pecetowej).

Ktoś wie co tam mogło się sknocić i czy to jest w ogóle możliwe do naprawienia? Elektronika to dla mnie czarna magia.
[#2] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@Ijon_Tichy, post #1

kondesatory wylaly lub i nie wylaly ale stracily pojemnosc
szybko na stol operacyjny bo moze byc nieciekawie
dla przypomnienia mialem taka sama sytuacje kolega Staszek mi naprawil amiga zyje do dzisi piorun wie co by sie z nia stalo jak by dalej lezala w pudle

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 20:50:01 przez Blendor
[#3] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@Blendor, post #2

Szybko na stół operacyjny... tylko znajdź tu chirurga amigologa w Warszawie...
[#4] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@Ijon_Tichy, post #3

Ekhm,
Dziwnym trafem mieszkam w Piasecznie...
Co prawda nie Warszawa, ale niedaleko.
Niestety z czasem gorzej.
Szczegóły na priv.
[#5] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@stachu100, post #4

Zupełnym oftopem polecę.
Znasz jakiegoś Amigowca z Konstancina, czy jestem sam?;)
[#6] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@hardstyle4ever, post #5

Nie znam w tej chwili nikogo, ale przypominam sobie że była kiedyś jedna osoba z Konstancina.
Rzuć okiem na mapę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 00:06:43 przez stachu100
[#7] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@stachu100, post #6

Eeeee na mapkę już dawno patrzyłem, mało nas tu w sumie w okolicy i w stolicy.
[#8] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@hardstyle4ever, post #7

Trochę nas w Warszawce jest :)
[#9] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@hardstyle4ever, post #7

Generalnie mało, ale raczej więcej niż można w PAU znaleźć - na pewno nie wszyscy się tam wpisali.
[#10] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@Ijon_Tichy, post #1

A napięcie -12V masz? Jak mi w A4000 zniknęło -12V to przestał działać modem podłączony pod port serial i dźwięk był prawie zerowy. Po wymianie zasilacza wszystko zaczęło działać.
[#11] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@kmilota, post #10

potwierdzam. U mnie na dodatek brumiło.
[#12] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@grg, post #11

http://www.ntrautanen.fi/computers/hardware/misc/amiga_serial.htm
wez miernik i sprawdz -12
1 to masa
10 to -12
podaj wynik
[#13] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@stachu100, post #4

Zniechęcony perypetiami przy ostatniej próbie uruchomienia, dopiero dzisiaj podłączyłem maszynę żeby sprawdzić, bo a nuż widelec...

I co się okazało - cholera jedna uruchomiła się jak gdyby nigdy nic za pierwszym razem, a co najważniejsze - gro i bucy. Dzięki wielkie stachu.

Ale i tak jej nie ufam - nie znam dnia ani godziny, kiedy znów zastrajkuje i się nie uruchomi.
[#14] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@Ijon_Tichy, post #13

Ha!
Proszę bardzo.
Mówiłem żeby nie podejmować pochopnych decyzji.
Ale i tak wymiana pozostałych kondensatorów na płycie głównej (a być może też i w zasilaczu) jest zalecana.
[#15] Re: Problem z wyjściem audio w A4000T

@stachu100, post #14

Zatem polecam się pamięci - jak będziesz mieć czas, daj znać to znów przytaszczę klamota. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem