kategoria: Karty CF
[#1] niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200
Witam, wpadl mi w rece CF 32MB (przemyslowy) i postanowilem sie pobawic nim na mojej Amidze.
Nie wyszlo jej to na zdrowie chyba. Wszystkie pliki potrzebne do uruchomienia CF-a mam zainstalowane ale system jej ciagle nie widzi.
Malo tego. Zauwazylem, ze w boot menu po moich przygodach z CF-em zniknela mi pozycja CC0:. Czy jest mozliwe abym jakims cudem uszkodzil port PCMCIA? Moze macie inne rady?
Pozdrawiam!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:21:38 przez greg79
[#2] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@greg79, post #1

I chyba znalazlem odpowiedz. Z tego co wyczytalem, nie mozna wkladac i wyjmowac tych kart przy wlaczonej Amidze wiec prawdopodobnie uwalilem sobie port:/

Czy ktos juz mial podobny problem i czy da sie to naprawic?
[#3] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@greg79, post #2

port chyba nie ale moze karte to tak
[#4] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Blendor, post #3

Karta jest sprawna, na PC chodzi bez problemu.

Podejrzewam uszkodzenie portu bo nie pojawia mi sie juz w boot menu pozycja CC0:

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 20:56:50 przez greg79
[#5] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@greg79, post #4

Pogrzebalem troche i okazalo sie, ze wszystko jest sprawne i chodzi super.

Winna jest moja (kiepska) karta turbo 1230LC. Przy 8MB blokuje port PCMCIA. Aby skorzystac z tych kart trzeba przestawic zworke na niej na 4MB i karty chodza super.
Rowniez wtedy staje sie widoczne CC0: w boot menu.
Minusem jest to,ze przy OS3.5 i 4MB Fastu nie da sie pracowac.

Zakup innej karty to drogi interes, zatem w moim przypadku zrezygnuje z CDRomu (i tak praktycznie nie uzywany) i kupie przejsciowke (na alledrogo od kilku zl) IDE/CF i podepne zamiast niego.

Acha... i te karty mozna wpinac bez problemu przy wlaczonej Amidze. Nie wolno tego robic z kartami SRAM z oczywistych powodow :)

Temat do zamkniecia, pozdrawiam czytajacych moje wypociny :)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 21:47:51 przez greg79
[#6] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@greg79, post #2

Wiadomość skasowana :)

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 21:48:36 przez AmiClassic
[#7] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@AmiClassic, post #6

Napisalismy posta w tym samym czasie:)

Wszystko zainstalowane jest prawidlowo i dziala ale na 4MB, moja karta adresuje chyba przy 8MB przestrzen PCMCIA.

Pozdrawiam!
[#8] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@greg79, post #7

Mam tak samo z karta mtec, ale dorobilem do zworki przelacznik i jak potrzebuje skorzystac z pcmcia to wylanczam amige, przelacze na 4 mb i smiga elegancko :)
[#9] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@greg79, post #5

Tylko pamietaj, ze jak na PCMCIA mozna odpinac w trakcie gdy Amiga jest wlaczona, tak na IDE nie wolno ;).
[#10] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@greg79, post #7

jest na to rozwiązanie :)
Mianowicie wystarczy zrobić własny romi zmapować. Pisałem już o tym kiedyś na ppa.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 21:55:42 przez Mir3k
[#11] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Mir3k, post #10

mozesz przypomniec ?
[#12] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Norbert, post #11

Pewnie :) , na romie 3.0 8 mb na mtecu nie blokuje PCMCIA dla urządzeń takich jak sieciówki czy inne urządzenia nie dodające pamięci RAM (tzn DRAM i SRAM odpada) tzn też nie blokuje, ale adresowane są w tym samym miejscu w pamięci co pamięć na karcie turbo, ze względu na to, że kiedy powstawał kick/rom 3.1 nie było żadnych sieciówek ani cf'ek commodore ustawiło taką blokadę. (taka moja hipoteza)
Jak taki kick zrobić:
ściągamy sobie remusa i romsplita oraz MuMapRom.
RomSplitem rozpakowujemy rom który mamy i ze zdobyty w jakiś sposób rom 3.0/3.1 rozpakowujemy również romsplitem. Tworzymy swój REMUSEM, wybieramy wszystko z romu 3.1 poza card.resource i carddisk.resource (w sumie na wszelki wypadek wyrzucilem oba). MuMapRomem mapujemy i mamy rom 3.1 i działającą cfke lub sieciówkę na 8 mb na mtecu czy innej podobnej karcie.
[#13] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Mir3k, post #12

Panowie a ja mam troszkę inny problem ale w tym samym temacie pcmcia i cf. otóż mam A1200 z WB3.1 kartę blizzard 1230 128mb, zainstalowane sterowniki fat95 i cfd, karta jest widoczna w workbenchu jako cf0:NDOS i za nic w świecie nie mogę jej sformatować. jak wybieram normalny format to daje "couldnt format cylinder 0" a jak quickiem to myśli, myśli i wysypuje "not a valid DOS disk". karta to kingston 1gb, oraz druga 256mb. na obu to samo. dodam że muszę wyjmować fasta bo inaczej karta w ogóle się nie pojawia na blacie. macie jakieś pomysły?
[#14] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@banan666, post #13

sformatuj karty w PC lub lepiej w aparacie fotograficznym.
uzyj programu MountDOS do automatycznego montowania partycji.
pamietaj aby zmienic odpowiednie odpowiednie tooltypes (DEVICE , UNIT , FAT95)
[#15] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Norbert, post #14

Witam, dolączem się do tematu kupiłem przejściówkę CF/PCMCIA , moja Amiga 1200 nie widzi karty a jest to 1gb GOODRAM. CF sformatowałem pod PC jedna partycja nazwa CC0 bez bootable... Lecz wkładam do Amisi i nic mi nie wykakuje w Wb:( Doradzicie coś ?, czytałem co wyżej ale jakoś nic to nie zmieniło :) stoje w miejscu ??
[#16] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@sokooldeer, post #15

Po prostu niektóre karty nie chcą działać w Amidze. A jeśli chodzi CF Pcmcia kupowałeś na chybił trafił czy sprzedający mówi że do Amigi ?
[#17] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Dark_luke, post #16

niestety na chybił trafł ...:/ czyli nie trafil...?? czytnik jest taki http://allegro.pl/adapter-czytnik-kart-cf-na-pcmcia-ak144-lodz-fv-i2205044877.html a karte mam jedna gingsrtone 4gb z kwaitkiem , na niej system dziala jako dysk twardy ,ale w przejsciowce nie widoczny...?, może jakes sterowniki ?
Czy Amiga automatycznie po podłaczeniu sformatowanej karty w winuae powiina widziec ja na Amidze ? w pc widzi a na Amidze nie chce ?
[#18] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@sokooldeer, post #17

Amiga jest kapryśna A tak poważnie ja mam jakąś kartę 128MB inne moje nie chcą podejść pod PCMCIA.
[#19] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@sokooldeer, post #17

Potrzebne są sterowniki. Aminet
[#20] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@sokooldeer, post #17

O sorrki nie zauważyłem że nic nie zainstalowałęś Amiga 600/1200 i czytnik kart Compact Flash Tu jest artykuł na ppa i linki do uruchomienia czytnika.
[#21] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Dark_luke, post #20

Tak tak dzięki,właśnie z niego korzystałem i udało się :) , Amiga widzi mojego goodrama 1gb :) Dzieki za cenne informacje :) Trochę się namęczyłem. Ale logiczne działanie zawsze dobrze sprzyja :)
[#22] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@sokooldeer, post #21

A do jakiej wielkości widzi wam karty przez port PCMCIA bo mi np. 512MB tak ale już 4GB nie (w ogóle nie pokazuje brak ikony na pulpicie) ale np. ta karta 4GB bez problemu działa jako dysk twardy podłączony przez przelotkę CF-IDE)
[#23] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@xkonrado, post #22

jakiej uzywasz mountlisty ?
karta jest w amigowym formacie czy FAT?
czy karta widziana jest w hdtoolbox?
co pokazuje komenda INFO w amigados jak zamontujesz CF 4GB ?


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 11:35:43 przez Norbert
[#24] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@xkonrado, post #22

Kartę 4GB w przelotce widzi w A1200. Zwykły zielony Kingston z białym kwiatkiem.


Pozdrawiam
[#25] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Norbert, post #23

Używam programu na dyskietce ADF2DiskfromCF ( http://szort.pl/bm4qd )
Wcześniej na karcie 4GB był system Amigi (była używana jako HDD) i karta była podzielona na dwie partycje. Zrobiłem format FAT na PC tej karty i Amiga rozpoznaje ją po włożeniu tylko muszę zrobić jej format. Robię Qformat ale czekam już z 5-min i widzę tylko okienko Initializing disk ... i nic.
[#26] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@xkonrado, post #25

Chcesz sformatowac CF na amigowy format (ffs)?
Jesli tak to musisz potraktowac karte HDtoolboxem i dopiero potem format
[#27] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Norbert, post #23

Jakiej uzywasz mountlisty ?
???

Karta jest w amigowym formacie czy FAT ?
Wcześniej na karcie CF 4GB był system Amigi jako HDD podzielony na dwie partycje i jak wkładałem karte do PCMCIA w ogóle tej karty nie widział więc :

Na PC formatuje CF na : FAT
Allocation unit size wybieram : Default allocation size
Quick Format = Amiga widzi dysk jako : CF0:NDOS

Czy karta widziana jest w hdtoolbox ?
Tak ale podłączona przez adapter jako HDD

Co pokazuje komenda INFO w amigados jak zamontujesz CF 4GB ?
W info pokazuje CFO: Not a DOS disk

Volumes available :
Ram Disk [Mounted]
ADF2Disk [Mounted]

Jak chce sformatowac CF0 pokazuje Device "CF0" 2056M capacity, za innym razem 3064M, 59K, 15K, 8192K itp

A jak wkładam inną CF 512MB pokazuje zawsze przed formatem 488M capacity

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 23:46:19 przez xkonrado

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 23:47:11 przez xkonrado
[#28] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@xkonrado, post #27

Czy karta widziana jest w hdtoolbox ?
Nie

A zmieniles DEVICE w tooltypes ikony HDTOOLBOX ?


Nawet jesli sformatujesz CF na amigowy system to i tak nie bedzie automatycznie rozpoznawana.
Chyba ze mountlista bedzie w DEVS:DOSDRIVERS/
[#29] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@Norbert, post #28

W odpowiedzi na #27
Czy karta widziana jest w hdtoolbox ?
Nie

Jak wgram WB3.1 z karty CF jako HDD to mam takie wpisy w preferencjach ikony HDTOOLBOX ?

SCSI_DEVICE_NAME=scsi.device
SCSI_MAX_ADDRESS=6
SCSI_MA_LUN=7
XT_NAME= XT

Ale karta PCMCIA jest niewidoczna

Jak wgram z dyskietki program ADF2DISK to teoretycznie mogę sformatować widzianą kartę 512MB - Device 'CF0" 488M capacity ( na pulpicie pokazuje ją jako CF0:NDOS ) ale jak chcę to zrobić wyskakuje następujący błąd : Couldn't format cylinder 0
[#30] Re: niewidoczny CF - uszkodzony port PCMCIA? - Amiga 1200

@xkonrado, post #29

Aby HDtoolbox mogl rozpoznac urzadzenie pod compactflash.device nalezy wpisac :
SCSI_DEVICE_NAME=compactflash.device
lub wywolac Hdtoolbox w CLI z parametrem compactflash.device
Potem mozesz podzielic CF na partycje i sformatowac pod WB

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 16:46:01 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem