kategorie: A2000/A3000, A4000
[#1] Ząbkami do góry? ;-)
Hej,
Załóżmy, że mam kartę Zorro, która jest krótka (kontroler SCSI, IDE etc.) i zasadniczo można ją wpiąć w sloty na dwa sposoby. Na kartach nie ma żadnych oznaczeń. Jak poznać, który sposób jest właściwy? Jest jakaś reguła?

Może głupie pytanie ale mam parę tych kart i Google wcale nie pomaga...
[#2] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@_arti, post #1

Komponentami do góry. Na niektórych kartach jest dodatkowo strzałka, która wskazuje górę. W każdym razie, nie widziałem karty Zorro, która miałaby komponenty na dole.
[#3] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@strim, post #2

Dzięki. Zaryzykowałem i zadziałało
[#4] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@strim, post #2

Widziałeś - nawet taką masz.
ZorRAM w wersji 256MB ma dodatkowe 4 układy pamięci na dole PCB.
[#5] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@stachu100, post #4

Hm, racja, choć ja mam model 128MB . Ale akurat ZorRAM jest bardzo dokładnie oznaczony. Na moim nawet jest dodatkowa nalepka "TOP".

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 21:41:45 przez strim
[#6] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@_arti, post #1

Jeśli dobrze pamiętam, to Amiga ze źle włożoną kartą w Zorro nie wybuchnie, ale albo nie uruchomi się, albo źle włożona karta będzie nieaktywna.
[#7] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@kmilota, post #6

No niezupełnie. Amiga się nie uszkodzi, ale karta Zorro już tak. Przynajmniej tak piszą ludzie "z praktyką".
[#8] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@kmilota, post #6

[#9] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@strim, post #8

Czyli podsumowując - zawsze "ząbkami do góry", chyba, że PCI/ISA.
[#10] Re: Ząbkami do góry? ;-)

@strim, post #8

Czyli dobrze pamiętałem. Amiga nie wybuchnie. A że karta padnie, to wina konstruktora samej karty. W mojej A4000 jest taka właśnie karta, którą mogę włożyć odwrotnie. Jest nią eFlash 4000. Na szczęście w instrukcji było napisane jak ją włożyć w Zorro.
Z pozostałymi kartami w mojej A4000 nie ma problemu, nie wsadzi się ich odwrotnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem