kategoria: Karty CF
[#1] Adapter ide/CF
Witam, mam pytanie do odnośnie adapterów ide/cf, gdyż zauważyłem że są 2 typy chyba na allegro różnia sie oczywiście kontem wtyku ale w niektórych jest gniazdo zasilania a w niektórych nie ma ? , do Amigi 1200 jaki jest odpowiedni ?
[#2] Re: Adapter ide/CF

@sokooldeer, post #1

Ja w desktopie mam ide2cf kątową i dodatkowo 44 pin żeńską
dokładnie taką:
http://www.buy.com/pr/product.aspx?sku=227802291

czyli przejsciówka wpinana od razu w port ide na płycie i dodatkowo dzięki kątowemu złączu leży na ekranie,wadą tego rozwiązania jest brak możliwośći podpinania cd.
w moim przypadku używam adaptera cf na pcmcia do przenoszenia z pc więc cd nie jest mi potrzebny.

zasilanie nie jest potrzebne ,mam sam trzy różne wersje w tym jedną z zasilaniem i działa bez niego

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 15:44:39 przez damianx
[#3] Re: Adapter ide/CF

@damianx, post #2

Ta działająca bez zasilania jest 40 czy 44 pinowa ?


Pozdrawiam
[#4] Re: Adapter ide/CF

@RadoslawF, post #3

40 pinowa,podwójna.
[#5] Re: Adapter ide/CF

@damianx, post #4

To mnie zaskoczyłeś, 44 pinowe mają zasilanie podane na 4 ostatnich pinach ale 40 które miałem w łapkach bez zasilania nie działały.


Pozdrawiam
[#6] Re: Adapter ide/CF

@RadoslawF, post #5

sorry nie załapałem.
masz połowicznie rację .

w Amidze towerce z FastATA 40 pinowa ma zasilanie z flopowej wtyczki.
w Spectrumie 40 pinowa z Divide działa bez zasilania.
i w Amidze desktop 44 pinowa bez zasilania zewnętrznego.
[#7] Re: Adapter ide/CF

@damianx, post #6

Witam ponownie Zakupiłem takie oto części
Przejściówka 44pin na 40 pin
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-z-dysku-2-5-na-3-5-i2193155463.html
adapter ide 40pin cf
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-ide-karta-cf-promocja-v683-i2124842565.html

zdecydowałem się na taki adapter gdyż, nie wiem czy mój patent zadziała , chce podłączyć adapter w jeden wtyk na pasie danych, a drugi wtyk wyprowadzić sobie na zewnatrz amigi, aby moc podłaczyć jakiś cd-rom 5,25. Tylko mam pytanie jak podłaczyć zasilanie, gdyż z amigi wychodzi na kotroler 44pin, i jak podłączę przelotkę to gdzie ono się znajdzie ? będę musiał coś przerabiać ?
[#8] Re: Adapter ide/CF

@sokooldeer, post #7

Jak będziesz wyprowadzał taśmę sygnałową na zewnątrz to wyprowadź też złącze zasilania, to gorszy sposób ale łatwiejszy. Bardziej elegancki i pewniejszy to przerób zasilacz pecetowy i zostaw mu jedno złącze do zasilania napędów, i z niego zasilaj urządzenia zewnętrzne.
Zamiast napędu optycznego zastanów się na alternatywą jaką jest przelotka PCMCIA-CF lub karta sieciowa na PCMCIA.


Pozdrawiam
[#9] Re: Adapter ide/CF

@RadoslawF, post #8

tak tak chce wyprowadzić tylko, "slave" na zew. Amigi, a zasilanie zewnętrznego napędu z oddzielnego zasilacza, albo od pc, albo mam taki z zestawu http://allegro.pl/adapter-usb-ide-sata-ata-2-5-3-5-importer-fv-i2152657812.html, tylko czy jakieś przepięcia nie powstaną jak będą dwa układy zasilania na jeden zespół urządzeń ? może żadna różnica potencjałów napięcia nie zadziała groźnie ?, a powracająć do samej przelotki i adaptera to bede musiał tylko sobie przewodzik zasilający zrobić z dwóch przewodów od flopki pc ?
[#10] Re: Adapter ide/CF

@sokooldeer, post #9

prócz tego, mam jeszce adapter CF-Pcmcia ale chciałem sobie wyprowadzić i tak jedno złaczę tak przyszłościowo :D
[#11] Re: Adapter ide/CF

@sokooldeer, post #9

Zasilanie zestawu z dwu oddzielnych zasilaczy to jak proszenie się o kłopoty. Odradzam.

Nie musisz dysku zasilać ze złącza w przelotce, swojego czasu popularne było wpinanie się z kabel zasilający do flopa.


Pozdrawiam
[#12] Re: Adapter ide/CF

@sokooldeer, post #7

Przejściówka 44pin na 40 pin
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-z-dysku-2-5-na-3-5-i2193155463.html


Nie mam 100% pewności, ale o ile to ta co myśle, to nie jest ona najlepsza do Amigi, bo zasilanie srednio miesci sie pod klawiatura... no i raczej bedziesz to musial przypilowac lekko.
[#13] Re: Adapter ide/CF

@grg, post #12

Z podpiłowaniem nie będzie problemu, a co do zasilania z amigi to też nie chciał bym tak obciążać go, karta to tam nic, ale nie wiem jak drugi dysk, bądź cd-rom ,co prawda mam przejściówkę do zasilaczy pc/AT więc jak coś to może takim zasilę jak będę się starał odpalić coś na zewnątrz... ,ale jeszcze się zastanawiam zobaczymy.., dzięki za informację :) Życzcie powodzenia :)
[#14] Re: Adapter ide/CF

@damianx, post #2

Ja mam TAKI patent na podłączenie CD .
[#15] Re: Adapter ide/CF

@TUPCOM, post #14

A gdzie mozna taki zakupic ?
[#16] Re: Adapter ide/CF

@rs2008, post #15

U naszego speca od sprzętu Rafgc do A600 nie ma sensu pchać slima w środku będzie jak w piecu chyba że stosuje się rozwiązanie ten adapter 4MB albo chociaż 2MB na PCMCIA i w środek dvd slim.
[#17] Re: Adapter ide/CF

@miro_78, post #16

Właśnie od Rafała mam to międzymordzie. Wystarczy tylko IDE-fix uruchomić i wszystko gra i buczy... Tzn. nie buczy ale gra .
[#18] Re: Adapter ide/CF

@TUPCOM, post #17

no no ładny adapterek, też wolał bym taki , ale nic takiego nei znalazłem na Allegro a juz niestety zakupiłem osprzęt... a co to za płytka obok tej przejściówki cf ALTRA MAX ???
[#19] Re: Adapter ide/CF

@sokooldeer, post #18

Tia, to jest max RAM w A600, niezłe cacko, oczywiście też ze stajni naszego rafgc, mam takie i polecam innym. Daje dodatkowe 9,5 MB Ram w A600.
[#20] Re: Adapter ide/CF

@Amigos1, post #19

Tiaaa. Moja A600 to nie tylko produkcja C=. Oprócz adaptera CF2IDE+ i rozszerzenia A6095 - mam już w fazie testów 1 MB CHIP. Oczywiście MADE IN RAFGC . Na swoją kolej czeka Apollo 630 (jeszcze nie sprawdzone).
[#21] Re: Adapter ide/CF

@TUPCOM, post #20

Zapomniałem dodać kick 1.3 / 3.1 . (Dzięki Rafał)
[#22] Re: Adapter ide/CF

@TUPCOM, post #21

Chyba przestanę dokładać ten bonus http://auto-kosmetyki.kupsobie.pl/smary/375-wazelina-techniczna-60ml.html do każdego zakupionego ode mnie produktu ;) bo ten wątek robi się lepki i ślizgi. Od sprzętu są tu też inni specjaliści, nawet lepsi ode mnie.

#17 "ale nic takiego nei znalazłem na Allegro"
Świeżego chleba też na Allegro nie ma, ale to nie znaczy, że nie idzie go kupić.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 19:07:07 przez rafgc
[#23] Re: Adapter ide/CF

@rafgc, post #22

Mógłbyś się lepiej zareklamować, bo ja też nawet nie widziałem, a być może bym kupił (a teraz to już mi się tego złomu trochę nazbierało, więc troche po obiedzie)
[#24] Re: Adapter ide/CF

@grg, post #23

Musisz podszkolić swoje zdolności telepatyczne.
[#25] Re: Adapter ide/CF

@sokooldeer, post #1

Prosze o pomoc bo szukam czytam i sam juz nie wiem. Kupilem kiedys taki adapter ze zlaczem ide 44 zenskim bez zadnego dodatkowego zlacza zasilania. Czy taki adapter wystarczy ze wepne bezposrednio w plyte a600 i bedzie dzialal czy cos musze kombinowac z tym zasilaniem?
[#26] Re: Adapter ide/CF

@xmarcin, post #25

Możesz wpiąć i będzie działać. Dodatkowe zasilanie potrzebne jest przy złączu IDE 40
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem