kategoria: A4000
[#1] CGX tryby dla LCD
Czy ktoś z forumowiczów ma konfig dla monitorów LCD. Mam kartę Cybervision 64/3D i monitor benq G2420HD jedyne co mi się udało uzyskać to 800x600 24 bit. Wolałbym 1024x768 w 16 bitach, ale nie mogę trafić na odpowiedni tryb, większość przypadków kończy się informacja o za dużym odświeżaniu.
[#2] Re: CGX tryby dla LCD

@sand, post #1

To jak z moją Retiną. Pewnie nie wyrabia i tyle.
[#3] Re: CGX tryby dla LCD

@_arti, post #2

Oczywiście, że wyrabia. To kwestia odpowiedniego ustawienia. Ja mam konfig CV64/3D dla Picasso96, który na tej karcie daje radę nawet w 1680x1050.

Nie pamiętam jak jest w CGXie, ale w P96 masz suwaki, którymi możesz suwać do skutku ;) (o ile dana karta ma odpowiedno szybki RAMDAC).


Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 11:17:04 przez strim
[#4] Re: CGX tryby dla LCD

@strim, post #3

Na aminecie znalazłem coś takiego http://aminet.net/package/util/cli/makemonpreset plus to http://aminet.net/package/driver/moni/belinea107030 . To ustawienia dla monitora lcd belinea 17". Po powrocie do domu sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 11:58:19 przez sand
[#5] Re: CGX tryby dla LCD

@sand, post #1

Ja mam podobny BENQ 2420HDBL o ile pamięć mnie nie zawodzi i da się wszystko ustawić, tylko trzeba się parametrami ostro namęczyć. Żeby wszystkie tryby ładnie działały na całym oknie wyświetlania to nawet parę godzin kombinowania z różnymi parametrami.
[#6] Re: CGX tryby dla LCD

@flops, post #5

a mógłbyś przesłać plik konfiguracji CGXa ? . A w jakiej rozdzielczości pracujesz ?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 13:08:01 przez sand
[#7] Re: CGX tryby dla LCD

@flops, post #5

dzięki za plik. Ale i tak makemonpreset okazał się najlepszy. Wreszcie mam 1024x768 i tyle mi wystarczy.
[#8] Re: CGX tryby dla LCD

@sand, post #7

cv64 chodzi idealnie na Picasso96 na pewno sa lepsze tryby jak wymieniles u ciebie usun cgx i pokombinuj z picasso
[#9] Re: CGX tryby dla LCD

@sand, post #7

deko bez sensu jest używać rozdziałki 4:3 na monitorze 16:9
lepiej celuj w 1280x720...
[#10] Re: CGX tryby dla LCD

@Blendor, post #8

cv64 chodzi idealnie na Picasso96 na pewno sa lepsze tryby jak wymieniles u ciebie usun cgx i pokombinuj z picasso


Myślę, że to, że używany jest tutaj CGX, to nie ma akurat nic do rzeczy, pod nim też da się ustawiać rozdzielczości.
[#11] Re: CGX tryby dla LCD

@strim, post #10

Ok ustawiłem na 16:9 . W sumie nie trochę lepiej :) Dzięki za pomoc.
[#12] Re: CGX tryby dla LCD

@sand, post #7

Hej,
jak to odpalić? Próbuje u siebie. Wygenerowalem sobie plik do Retiny; dodałem tooltype'a w DEVS:monitots/Retina z SETTINGSFILE + odpowiednia ścieżka... i zasadniczo nic się nie zmieniło, poza jednym guru po drodze ;)
[#13] Re: CGX tryby dla LCD

@_arti, post #12

z pliku CRT_TFT_Compatible.data wyrzuciłem wszystkie karty oprócz swojej . Wklikałem w shella #makemonpreset CRT_TFT_Compatible.data plik_do_zapisania_konfiguracji . Otworzyłem w CgxMode.
Zapisałem tryby i uruchomiłem ScreenMode. Wszystko zadziałało.
[#14] Re: CGX tryby dla LCD

@sand, post #13

Fuck, zapomniałem, że mam CGX'a Zadziałało. W połowie - żaden z trybów 800x600, na moim monitorze się nie wyświetla U mnie to chyba monitor jest zły, i karta i szyny też są złe...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem