kategoria: A4000
[#1] Shapeshifter powolne działanie
Mam problem z powolnym działaniem Shapeshiftera na A4000 z 68060. Ustawienia to tryb CGX (ale próbowałem z zewnętrznym driverem CardTrickEVD, próbowałem z AGA), RAM ustawiam na ok 48 MB, plik jako dysk, rom od quadra650. System startuje jakieś 6 minut. I działa bardzo powolnie. Gdzie szukać przyczyny ? Przewertowałem już fora i z takim configiem nie powinno być problemów.
[#2] Re: Shapeshifter powolne działanie

@sand, post #1

dodaj bufory do partycji na ktorej jest plik/dysk dla SS (np.: addbuffers dh0: 1000)
[#3] Re: Shapeshifter powolne działanie

@Norbert, post #2

Dzięki pomogło :)
[#4] Re: Shapeshifter powolne działanie

@sand, post #3

Najlepsze ustawienia dla standardowego kontrolera to 3000 buforów.

Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Shapeshifter powolne działanie

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Akurat mam cyberscsi. Ale chyba działa trochę szybciej.
[#6] Re: Shapeshifter powolne działanie

@sand, post #1

U mnie najlepsze wyniki dawało zrobienie specjalnej partycji dla Mac-a lub pliko-partycji na innym FS niż standardowe Amigowe. Np FAT95 czy SFS.

Pozdrawiam
[#7] Re: Shapeshifter powolne działanie

@sand, post #5

Polecam Pfs3 partycje.Plikopartycja na niej szybciej smiga i to bez buforów
[#8] Re: Shapeshifter powolne działanie

@Thom/CT, post #6

Zgadza się. Nie trzeba się bawić w bufory i inne pierdoły. Jest to najlepsze rozwiązanie.


Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: Shapeshifter powolne działanie

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

buffory przy partycji PFS i ogromnych plikach jak najbardziej maja sens w przypadku emulacji maca tak jak norbert podal wartosc powinna oscylowac ok 1000 jednostek buforow
[#10] Re: Shapeshifter powolne działanie

@HOŁDYS, post #9

W czasach kiedy tych emulatorów używałem na poważnie była jeszcze inna metoda.
Mała plikopartycja którą można nawet do RAMu skopiować i normalna partycja sformatowana pod emulatorem. Tyle że w sytuacji kiedy PM G4 500MHz kupisz za 200zł i na nim zainstalujesz OS9.x to nie jestem przekonany że warto do tego Amigę wykorzystywać.


Pozdrawiam
[#11] Re: Shapeshifter powolne działanie

@RadoslawF, post #10

W czasach kiedy procesor w komórce ma 1Ghz i pobiera miliwaty po co Amigi wogóle używac???
[#12] Re: Shapeshifter powolne działanie

@tom256, post #11

Do pobawienia się Amigowym oprogramowaniem, do zabawy oprogramowaniem z Maka używam Maka.
Jako ciekawostkę podam że emulatorów używałem na A1200 z 060, GFX i szybkim dyskiem SCSI, kiedy przypadkiem dorobiłem się PM7500 z 601/100MHz byłem zawiedziony, na emulatorze programy chodziły lepiej, po zmianie procesora na 604/180MHz emulatora przestałem używać a po dokupieniu G3 to nikt mnie do emulatora nie namówi.


Pozdrawiam
[#13] Re: Shapeshifter powolne działanie

@RadoslawF, post #12

No widzisz sam sobie odpowiedziałeś: do zabawy.

A do poważnej pracy jest Mac z C2D lub PC.
[#14] Re: Shapeshifter powolne działanie

@RadoslawF, post #12

Nit też Cię namawiać nie będzie. Ja się lubię pobawić ShapeShiftere i pc-taskiem. Jak sam wspominałeś używam tego do zabawy.


Benedykt Dziubałtowski
[#15] Re: Shapeshifter powolne działanie

@RadoslawF, post #12

wkurza mnie troche taka perspektywa jaka narzuca sie Amidze ...
od sprzetu z 1985 roku wymaga sie funkcjonalnosci z 2012 ...
Amiga jest do jednego PC/PS3 do czego innego ..

ja zwasze jak patrze na poczciwa A500 i to biore sobie poprawke i stawiam obok jej wielkie XT/AT 8086/286 lub Atari ST ...lub wszystkie platformy 8-bitowe .. Amiga gra i wyswietla znancznie lepiej ..system mam bardziej elastyczny i frendly...

zmuszanie jej do czegos co w 1984 r nie snilo sie Minerowi jest bledem...dac sie da .. ale zaprojektowana do tego nie byla.

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 11:39:24 przez HOŁDYS
[#16] Re: Shapeshifter powolne działanie

@Norbert, post #2

Można też trzymać plikopartycje ze systemem na partycji SmartFileSystem i problemów nie będzie z żadnym buforowaniem. :)
[#17] Re: Shapeshifter powolne działanie

@sand, post #1

Jak już jesteśmy przy temacie.

To może ktoś mi wyjaśnić czemu moja plikopartycja z OS 7.5.3 chodzi szybciej niż 7.6.1?
Bo chciałbym pobawić się nowszym OSem ale tamten drugi ładuje mi się kilka minut, a trzymam je w tym samym katalogu.
[#18] Re: Shapeshifter powolne działanie

@witekkk, post #17

moze masz wiecej Extension w 7.6 .. (programow w autostarcie)
[#19] Re: Shapeshifter powolne działanie

@HOŁDYS, post #18

Wyłączyłem je przy starcie i dalej jest wolno
[#20] Re: Shapeshifter powolne działanie

@HOŁDYS, post #9

Własnie tak zrobiłem, zasuwa aż miło. Offtopowo. Co do malkontentów, moja Amiga wystarcza mi do wszystkiego co robię po pracy. Do filmów używam sprzętowego odtwarzacza. Od worda wolę TeXa, a do zabawy z muzyką mam Octameda. Ale to osobny temat i nie powinien być poruszany w tym wątku. Wątek uważam za zamknięty. Dzięki norbert, Benedykt, Thom/CT, jarecki130 i RadoslawF.
[#21] Re: Shapeshifter powolne działanie

@HOŁDYS, post #18

Dałem bufor 32000 i jakoś działa ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem