kategoria: A4000
[#1] Wadliwa pamięć?
Witam.
Jakiś czas temu odesłałem do helmuta od którego kupiłem płytę główną by ją przejrzał i poprawił (skoro naprawiał). Po dłuuuugim czasie wróciła, z dopiskiem, że z braku czasu nie dał rady etc... (dobrze że mnie to nic nie kosztowało).
Ami się odpala, widzi całą pamięć (2MB+16MB+128MB), ale nie mogę uruchomić żadnej giercuchy (wcześniej bez problemu było). Wywala "Access fault + adres pamięci", np. Lotus III $C89804, a Super Frog: $B12F8C.

Odnosi się to do pamięci na płycie czy na CS MK II?
Ja odnoszę "dziwne" wrażenie że chodzi o CHIP

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 17:43:16 przez Tom Rain
[#2] Re: Wadliwa pamięć?

@Tom Rain, post #1

Zawsze można uruchomić program do testowania pamięci i wybrać pamięć jaką chce się przetestować.
[#3] Re: Wadliwa pamięć?

@stachu100, post #2

A który? :
[#4] Re: Wadliwa pamięć?

@Tom Rain, post #3

http://aminet.net/package/util/moni/MemTest

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 18:25:10 przez Benedykt Dziubałtowski
[wyróżniony] [#5] Re: Wadliwa pamięć?

@Tom Rain, post #3

Wybierz sobie któryś. Najlepiej użyj kilku.


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: Wadliwa pamięć?

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Skorzystam, pewnie nawet zaraz ;)
[#7] Re: Wadliwa pamięć?

@Tom Rain, post #6

i jak sprawdziles? umnie all OK
[#8] Re: Wadliwa pamięć?

@Blendor, post #7

MemTest wypisuje że jest OK, ale dalej się wywala wszystko - nawet przy wczytywaniu w dyskietuchy, z pominięciem całego systemu...
FAKA FAKA...

To ja już stawiam na płytę główną... Ma ktoś do sprzedaży? W rozsądnych pieniądzach oczywiście...

Zresztą i tak pewnie za chwilę będę Ami sprzedawał, bo mnie życie ciśnie, ale wolałbym mieć czyste sumienie...
[#9] Re: Wadliwa pamięć?

@Tom Rain, post #8

Wyjmij wszystkie rozszerzenia i całą pamieć z płyty wtedy odpal testery pamieci.
Jak wywali to bedziesz wiedział co jest grane , a jak nie to wsadz pamiec na płyte i odpalaj dalej.
[#10] Re: Wadliwa pamięć?

@Skiba, post #9

tak jak mowi skiba all device out
zostaw tylko chip i fdd wywa wszystkie zorro
i proboj sprawdz tez tasmy fdd i hdd najlepiej podmien
powyciagaj wszyskie uklady w podstawkach wloz jeszcze raz wyciagnij karte proc ze slotu wloz jeszcze raz
wyciagnij rom i wloz
zostaw FDD i Pamiec CHIP i ruszaj do boju musi dzialac
jak nie zadziala to ból rozbierz amisie w proszek tylko tak spokojnie bez nerwow mozesz kombinowac i sie nie denerwuj nerwy nie wskazane przy tych operacjach :)

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012 20:34:50 przez Blendor
[#11] Re: Wadliwa pamięć?

@Blendor, post #10

tom rain co zadzialales udalo ci sie do czegos dojsc w temacie?
[#12] Re: Wadliwa pamięć?

@Blendor, post #11

Powiem tak: wymontowałem płytę i kombinowałem z podstawowymi kartami - zero różnicy. Dokładnie się przyjrzałem płycie (nie zwróciłem na to wcześniej uwagi - po prostu zamontowałem i tyle), i widać że helmut coś rzeźbił ale spierniczył widocznie (poprzerywane ścieżki, odlutowane i przylutowane na nowo 2 układy blisko baterii)... więc pewnie tutaj tkwi problem.

Po świętach ewentualnie zagadam ze Stachem czy w ogóle podejmie się próby zrobienia z g...a czegoś (i pytanie za ile) - bo tak to wg mnie wygląda...

Na tą chwilę nic nie myślę ;)
[#13] Re: Wadliwa pamięć?

@Tom Rain, post #12

przeczytaj poczte
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem