kategoria: A4000
[#1] panowie wygrałem :)
czy ktoś się orientuje co to jest za scala na foto i genlock i ile to może być warte ?
dodam że w komplecie mam do wyboru monitor microvitec lub 1084s, oczywiście biore microvitec-ka :)
http://aukro.cz/amiga-4000-i2250321332.html

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 19:29:01 przez Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #1

Moje gratulacje!
Indi AGA MK II jak raz się przyda. OK
Co do genlocka oraz Scali - raczej wartość kolekcjonerska nie jest duża...
Użytkowa to w dzisiejszych czasach zero rzecz jasna.
[#3] Re: panowie wygrałem :)

@stachu100, post #2

Dzięki :) zostawię sobie, jedyna rzecz jaka mnie martwi to że koleś nie dał fotek płyty głównej, więc nie wiadomo czy niema jakiś wycieków itp, znając mentalność czeską to jest całkiem możliwe że wszystko jest w porządku tylko czesi są tacy że jak coś się zepsuje to idą do fachowca a nie grzebią sami :P
Jak przyjdzie to zobaczę co będzie, tak czy inaczej scandoublerek się przyda ponieważ będę miał jeszcze jedną A4000 jestem dogadany z kolegą z forum że po świętach sobie podjadę i wybiorę którąś z czterech A4000 :)
[#4] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #1

Dużo wyjdzie wysyłka z Czech ?
[#5] Re: panowie wygrałem :)

@kjb666, post #4

kolega mieszka w czechach:)
gratulacje uratowales Amige przed szponami handlarza



Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 19:03:49 przez Blendor
[#6] Re: panowie wygrałem :)

@Blendor, post #5

Mieszkać nie mieszkam całe szczęście ale pracuję, i każe sobie wysłać do biura, teoretycznie wyszło nie drogo biorąc pod uwagę monitor i inne graty, trochę żółta ale postaram się ją doprowadzić do odpowiedniego stanu, jeżeli płyta będzie ok to będę cholernie zadowolony z tego zakupu,
PS.
widzę że jest tam fajna skorupa do a 1200 z klawirą, flopem, cd-romem i kontrolerem klawiatury, 2 dni do konca i tylko 510Kc czyli niecałe 90pln
jak ktoś czegoś takiego szuka to mogę spróbować wylicytować :)
[#7] Re: panowie wygrałem :)

@stachu100, post #2

Użytkowa to w dzisiejszych czasach zero rzecz jasna
Hm, to zależy od wielu czynników, ta zerowość użyteczności. Ja Scali pod Windę używam na co dzień. Ale jak mam zamówienie na jakąś większą, rozbudowaną, długą prezentację, to sobie wstępny projekt robię na Amidze, na Scali MM 300. Po prostu wygodniej jest, niż na PC.

Do zastosowań hobbystycznych używam czasami genlocka - retro zabawy klimatyczne z kamerą VHS od Panasonica (bardzo leciwą) i równie zabytkowym magnetowidem. Oczywiście, ze to tylko zabawa, ale jakże miła

Serdeczności
Des
[#8] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #1

Ładne cacko, pozdrawiam z Kaczyc koło Czech ;)
[#9] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #1

Gratki :) Ciekawe co ma w środku.
[#10] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #6

nie przejmuj sie zolcią , na pewno niczego nie maluj ! ewidetny zakaz hehe oryginal to orygina jedynie czego mozes sprobowac to latem sciagnij przedni panel bardzo latwo schodzi ale LATEM !!! POTRZEBNE SLONCE kup w salonie fryzjerskim perhydrol jak nie bedziesz mogl dostac podaj adres wysle ci gratis po kolezensku bo mam litra i mi zalega wysmaruj obudowe i na sloneczko zobaczysz 3 takie operacje i masz panel bielutki ale blachy nie ruszaj chyba ze mocno porysana JA bym NIE RUSZAL ,
[#11] Re: panowie wygrałem :)

@stachu100, post #2

Nie zgodzę się z Tobą stachu. Kamerzysta, który mi będzie filmował wesele sam ma amige 1200 do tego genlock i scala. Chciałem to od niego odkupić ale się nie zgodził. Powiedział mu, że jak by mu sprzęt zdechł (PC) to zrobi na tym bez problemu czołówkę na wesele.


Benedykt Dziubałtowski
[#12] Re: panowie wygrałem :)

@Blendor, post #10

@blender
taką "wodę utlenioną w kremie" można kupić w KAŻDYM salonie fryzjerskim 0 srion mieszkam na wsi, poszedłem i kupiłem za 15 zł.
Potwierdzma na retro sprzęt nie ma nic lepszego. Na forach Atari (nie pamiętam gdzie) kiedyś pisali krok po kroku jak tego stosować. Ja sam panel przedni od A4000 i obudowy C64 tym traktowałem - wychodzą jak nowe. Ale fatk - śłońce musi być max!
[#13] Re: panowie wygrałem :)

@Blendor, post #10

plastiku bym nigdy nie malował a że kobietę mam fryzjerkę to już swego czasu testowałem jak się wybiela plastik więc temat jest mi znany :) zresztą butelka litrowa już zamówiona 12% moja druga połowa mówiła mi że czasami jest tez 18% ale ciężko upolować :)
Pozdrawiam
[#14] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #13

uwazaj 18 proc to mocne cholerstwo zeby ci nie popalilo tego plastiku ja uzywalem 12
[#15] Re: panowie wygrałem :)

@Shoonay, post #8

Ha to pewnie się znamy, nie miałeś wcześniej innego awatara ? bo wiem że ktoś mi wyglądał znajomo i chyba kotka miał na ramieniu :) czy byłeś to może Ty ?
PS
Kaczyce znam jak własną kieszeń :)

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 19:45:52 przez QUAD
[#16] Re: panowie wygrałem :)

@Blendor, post #14

też mam 12, bo nie było 18, kiedyś jak się bawiłem w wybielanie to właśnie 12% z tym że była to praktycznie zima i mało słońca już było ale efekt i tak był idealny.
Co do malowania to mam jedną obudowę od 4000 w opłakanym stanie i się zastanawiałem nad malowaniem proszkowym samej blachy, oczywiście interesuje mnie tylko i wyłącznie oryginalny kolor, a z tym też nie będzie chyba problemu tylko załatwię wzornik RAL, porówna się kolor ze wzornikiem i będę wiedział jakie są koszta malowania :)
[#17] Re: panowie wygrałem :)

@tom256, post #9

z tego co się od kolesia dowiedziałem to 68040 czyli na 100% karta 3640, i aż 8mb ram :)
[#18] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #16

jaka masz obudowe dekstop? moze chcesz puscic? mam w sumie wszystkie bebechy od A4000 powymienialem kondzie odrestaurowalem calosc ale lezy w szafie bo niemam obudowy a w towerke ladowac nie chce
[#19] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #15

Nie, wcześniej miałem ciemniejszego kota na czarnym tle ale pamiętam, ktoś tutaj ma taki awatar tylko teraz nie kojarze. :)
Wątpię czy się znamy, nieczęsto bywam na amigowych zlotach...
[#20] Re: panowie wygrałem :)

@Blendor, post #18

Upewnię się że ją mam i dam znać, bo miałem skorupę od a4000D ale z braku miejsca leżała u ojca na strychu ( oczywiście suchym strychu ) ale ojciec mieszka w Tarnowskich Górach i muszę mu zadzwonić i się dowiedzieć czy jeszcze tam leży, mam nadzieję że jest i nie wygląda gorzej niż wyglądała
[#21] Re: panowie wygrałem :)

@Shoonay, post #19

eee ja też nie bywałem na amigowych zlotach, ale może chodziłeś kiedyś na potupajkę (dyskotekę) do NOT-u ?.
[#22] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #20

ok to czekam na info jak by co wal maila ok ?
[#23] Re: panowie wygrałem :)

@Blendor, post #22

jasne, niema problema :)
[#24] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #21

Raz czy dwa ;)
W czasach jak NOT jeszcze był not-dead to ja ostro noł-lajfiłem na plejaku pierwszym z kumplami z bloków :)
[#25] Re: panowie wygrałem :)

@Des, post #7

Ja Scali pod Windę używam na co dzień. Ale jak mam zamówienie na jakąś większą, rozbudowaną, długą prezentację, to sobie wstępny projekt robię na Amidze, na Scali MM 300. Po prostu wygodniej jest, niż na PC.

Wygodniej? Obsługa PC-towej wersji niczym nie różni się od amigowej, a mamy szybciej i większe możliwości:).
[#26] Re: panowie wygrałem :)

@Pinto, post #25

A tak, sam program - jeśli o obsługę chodzi - niczym od wersji Amigowej nie różny. Ale sam system przyjaźniejszy. Jak mam pierdyliar folderów - jedne z tłami, drugie z zdjęciami, trzecie z dodatkami/ozdobnikami typu szlaczki/kwiatki/duperelki - wolę to ogarnąć pod AmigaOS z Opusem jako GUI, niż pod Win7.

Pozdrawiam pogodnie
Des
[#27] Re: panowie wygrałem :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #11

Benek,
Nikt już w PAL-u takich rzeczy nie robi. Wszystko idzie na HD włącznie z obróbką. Nawet ja filmy rodzinne nagrywam i obrabiam w HD od kilku lat. Po prostu lepsze wyparło dobre.
Potem ew. downgrade materiału i wypalenie na DVD. Tutaj jest PAL. Zgadza się.
Ale teraz odtwarzacz BD zastępuje DVD.
[#28] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #1

no i przyszła, w środku straszny syf o diwo bateria nie wylana ale kondensatory trzy są wylane, zero uszkodzeń na pierwszy rzut oka, no i jest żółciutka haha ale to nie problem :) teraz jestem w pracy więc nie mam jak podłączyć bo potrzebuję przelotkę do monitora.
[#29] Re: panowie wygrałem :)

@QUAD, post #28

standardowo wymiana wszystkich kondziolkow na plycie na karcie córce, wymiana wszystkich elektrolitow w PSU
wymiana baterri :) koszty koszty, ale warto
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem