kategoria: A4000
[#1] Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?
Witam
Czy jest na forum osoba, która zaprogramuje mi kicka do amigi 4000D ?
chodzi mi o coś takiego żeby nie potrzeba było dodatkowych resetów przed uruchomieniem OS 3.9
czytałem co nieco na ten temat ale sam tego nie ogarnę raczej :/
Jeżeli się ktoś znajdzie to niech poda koszt takiego programowania razem z kostkami ROM
mam na dzień dzisiejszy C=3640 i nie prędko będzie coś innego :)
[#2] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@QUAD, post #1

Jeśli się nie mylę potrzebujesz czegoś takiego.

Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Nie mylisz się, jest tylko jeden problem, pisałem do elboxu i nie mają nawet nie są w stanie określić kiedy będzie dostępny ponieważ brakuje jakiś podzespołów :/
a na deneb-a z allegro mnie nie stać :P
[#4] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@QUAD, post #3

Największy problem z Custom ROM3.9 jest fakt że nie istnieje ścisła definicja co tam ma być.
Zrobiłem taki Custom KS3.9 link, ale jego zawartość może Ci po prostu nie odpowiadać.
Drugą sprawą jest fakt iż musisz posiadać legalny AOS3.9. Żeby nie piracić. Ale o tym to już zapewne wiesz.
Trzecią sprawą jest fakt iż komputera nie uruchomisz ze standardowej dyskietki WB3.1.
Tylko twardego dysku.
Po prostu workbench.library i icon.library muszą być w katalogu :libs dysku systemowego.
Rozwiązania są dwa:
a) fizyczny przełącznik KS3.1/3.9, sam KS byłby zaprogramowany w dwóch układach (Hi i Lo)
b) Przygotowanie dyskietki z WB3.1 1,76MB z tymi dodatkowymi bibliotekami w katalogu :libs. Czyli rozwiązanie identyczne jak dla A4000T.
[#5] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@stachu100, post #4

Ja u siebie zauważyłem niekompatybilność exec z BB2 z OS3.9 - gryzie się on z CGX3. Najlepiej będzie jak na początek przygotujesz sobie nowy kickstart w pliku i przetestujesz go ze swoją konfiguracją.

Czytałem też, że można "usmażyć" ROM o pojemności 1MB, wtedy mieszczą się wszystkie biblioteki, ale ktoś pisał, że nie chce on współpracować z A4000.
[#6] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@stachu100, post #4

Zastanawiam się wlaśnie czy nielepiej będzie nagrać, kick 3.1 40.70, bo mam zamiar troszke rozbudować sprzet, procek na razie zostanie ale fast ata i cybervision chyba niebawem zawita, może kiedyś w elboksie sie pojawi ten eflasher i bedzie po sprawie, napisz mi Staszku jaki jest koszt kostek i uslugi na priv.
[#7] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@gorzyga, post #5

Gdyby czterotysiączka łykała 1mb rom-a to by było pięknie :)
Na razie poczekam na fast ate i cv64 i tak jak mówisz potestuję troszkę i jak do tego czasu nie kupie flashera to będę męczył Staszka co by mi nagrał customa
[#8] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@QUAD, post #7

Amiga 4000D działa tylko z ROMem 512kB. Zastosowanie ROMu 1MB jest możliwe ale trzeba już polutować trochę.
Trochę się tym bawiłem ale jak na razie tylko pod WinUAE. Za jakiś miesiąc mam zamiar bawić się już w ROM3.9 dla A4000 i A1200. Układy już mam teraz czekam aż przyjdzie programator.
[#9] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@tom256, post #8

Ja sobie zrobiłem optymalny rom dla swojej A1200, ale będę go używał z blizkickiem - jeden restart mi nie przeszkadza.
[#10] Re: Custom ROM 3.9 Kto zaprogramuje ?

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Dokładnie. Ja mam właśnie takiego eFlashera. Świetna sprawa. No i oczywiście odpadają resety na starcie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem