kategoria: A4000
[#1] 2x FDD amiga 4000D problem
Witam
Mam kolejny problem do rozkminienia, mianowicie podlaczylem dwa flopki do mojej amigi i nie dzialaja nie wiem dlaczego bo jak podlanczam je osobno to wszystko smiga jak nalezy, flopki to przerobione sony z PC, objawy sa takie ze jak podlaczone sa oba na raz to w boot menu widzi tylko DF0 i jedna stacja sobie cyka ale nie wykrywa wlozonej dyskietki, jak wkladam dyskietke to stacja dalej sobie cyka jak by byla pusta, na plysie glownej jest zwora, ktora jest w pozycji OFF J351 i nie wiem gdzie jest problem.
Aha tasme mam na dwa fdd i jest scrossowana pierwsze dwa piny ida normalnie a kolejne trzy sa odwrocone.
Jakies pomysly ?
Sorki ze bez polskich znaczkow ale z ipada pisze

Wlasnie wyczailem ze obie stacje sykaja jednoczesnie i jak do jednej wloze dyskietke to nic sie nie dzieje, ale jak wloze do obu na raz to zaczynaja czytac, zachowuja sie jak by obie byly df0

Jeszcze sprobuje przelutowac zwore na df1 ale myslalem ze kabel to zalatwia

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 21:15:14 przez QUAD
[#2] Re: 2x FDD amiga 4000D problem

@QUAD, post #1

Po przelutowaniu na df1 jedna stacja dziala a ta df1 nie i nie jest widziana w boot menu :/
[#3] Re: 2x FDD amiga 4000D problem

@QUAD, post #2

Dobra, już doszedłemdo tego, dla potomnych informacja kabel ponoć jest scrossowany tylko dla diody led więc musiałem jedną stacje przerobić na df1, jest pierwsza na taśmie poem jest podłączona df0, zwora 351 w pozycji on i wszystko śmiga :)
[#4] Re: 2x FDD amiga 4000D problem

@QUAD, post #3

Amiga wymaga skrosowanego kabla dla flopów ?


Pozdrawiam
[#5] Re: 2x FDD amiga 4000D problem

@RadoslawF, post #4

Z tego co sie doczytalem to ten cross jest tylko do diody led, ale taki oryginalny kabel mialem wiec nie wiem do konca jak to jest,moze jak bede mial odrobine czasu to zrobie tasme 1:1 i zobacze co i jak :)

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 21:50:41 przez QUAD
[#6] Re: 2x FDD amiga 4000D problem

@RadoslawF, post #4

Tak, wymaga. Ale skrosowanie jest inne niż dla stacji PC - czyli kabel od PC FDD nie zadziała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem