kategorie: A600, Programy
[#1] Trackery na A600
W związku z ostatnim moim tematem poddałem się chwilowo z protrackerem i postanowiłem przetestować inne programy.

...i nerwica mnie chyba weźmie :)

Czy są jakieś trackery przeznaczone dla 68000, które faktycznie zadziałają?

ArtOfNoise
http://pouet.net/prod.php?which=34753
Niby ma ruszyć na 68000 (020 potrzebny dla 8 kanałów) ale na starcie się wiesza. Czasami tylko uda mu się wyrysować fragment GUI. Temu programowi jednak trochę wybaczam, bo został porzucony w trakcie powstawania. A szkoda, bo ma dwie naprawdę fajne opcje, na których obecnie mi zależy - Continue Pattern i Continue Song, które można przełączać w trakcie grania kawałka i wrzucać go w pętlę lub nie.

DigiBooster 1.7
http://www.pouet.net/prod.php?which=52297
Temu już nie wybaczam ;) Też jest ponoć przeznaczony dla 68000, i wszystko działa cacy, aż do momentu wejścia w Disk Options. Chcąc cokolwiek tam zrobić - zwiecha.

Czy może ktoś sprawdzic, czy na jego pińcetkach i szejsetkach też tak jest?
[#2] Re: Trackery na A600

@AceMan, post #1

A Octamed?
[#3] Re: Trackery na A600

@AceMan, post #1

DigiBooster 1.x używałem na A500 z kickstartem 2.0 i slow ramem. Działał i miksował max 6 kanałów. Więc może coś w systemie masz nie tak? W wolnej chwili sprawdzę trochę softu z Twojej listy na Minimigu...
[#4] Re: Trackery na A600

@AceMan, post #1

oba smigaja na konfigu identycznym do twojego
[#5] Re: Trackery na A600

@AceMan, post #1

Źródła AON leżą też na Exotice, w asm. Pod MorphOSem też się szybko wiesza, choć to pewnie żadne pocieszenie dla Ciebie. Jakiś czas temu wymieniłem z autorem kilka maili, pracował nad nowym trackerem pod SDL, OpenGL.
[#6] Re: Trackery na A600

@gorzyga, post #3

Potwierdzam, też miałem z nim styczność, bodajże na A500.
[#7] Re: Trackery na A600

@AceMan, post #1

Potwierdzam, na mojej A600 z 2MB Chip i dodatkową stacją dysków, oryginalny pudełkowy DigiBooster 1.(cośtam) działał świetnie.
Stawiam na brak jakiejś biblioteki do wyświetlania requesterów jeśli zwiesza się przy wchodzeniu do Disk Options.
[#8] Re: Trackery na A600

@Shoonay, post #7

Octamed działa i też ma opcję Continue Pattern/Song, tylko że przy ich dynamicznej zmianie pojawia się lekki przeskok zmieniający na moment tempo utworu, czyli odpada.

Z Digiboosterem 1.7 jest tak, że przy 020 śmiga elegancko, a gdy zmienię na 000 (ta sama konfiguracja, UAE) to zwiesza się przy próbie odczytu partycji systemowej (która jest katalogiem na pecetowym dysku). To samo z plikiem .hdf

Z RAM: i DF0: nie ma problemu, ale zwiecha przy próbie wpisania czegokolwiek w pole FILE NAME:
[#9] Re: Trackery na A600

@AceMan, post #8

Ja całe życie używam pięćsetkowego OctaMEDa, chociaż nam znowu zwalniał przy MIDI.
Za to był problem przy przygotowywaniu kawałków specjalnie pod MODy, bo ten program nie zapisuje wtedy użytych tune up/down, więc dla wygody pisało się w OctaMEDzie, ale potem trzeba było przywracać cały tunning na ProTrackerze i save'ować jeszcze raz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem