kategorie: A600, Karty CF
[#1] Amiga600 i CF
Mam Amige 600 z rozszerzeniem pamieci. Po skonfigurowaniu karty na Pc pod winuae system sie odpala , gry Whdload tez ale jest problem taki ze kontrolka hdd ciagle byska (ciagle cos z karty jest doczytywane nawet w wb gdy nic sie nie robi. Wydaje mi sie tez ze ma to wplyw na szybkosc gier Sensible soccer sa spowolnienia itd. Co moze byc przyczyna?
[#2] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #1

Karta się błyska czy żarzy non stop?

Mi się non stop żarzyła CF 4GB Kingston z kwiatkiem na jednym czytniku. Zmieniłem na SanDiska i przestało się żarzyć - dioda działa poprawnie. Z tym że nie zauważyłem żadnego spowolnienia systemu.
[#3] Re: Amiga600 i CF

@conrdd, post #2

Miga tzn zaleznie od nasilenia transferu przy uruchamianiu bardzo mocno a potem juz miarowo czasem z sekundowa przerwa. Problem w tym ze nie przestaje wyglada jak windowsa swap na pc ze hdd ciagle mieli.
[#4] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #3

Niemożliwe aby Amiga tak dyskiem rzeźbiła, walidacji ci przypadkiem się nie robi ?
Ewentualnie jak szykowałeś system pod emulatorem to jakiegoś śmiecia/upiększajki nie dołożyłeś niepotrzebnie które miesza "dyskiem" ?


Pozdrawiam
[#5] Re: Amiga600 i CF

@RadoslawF, post #4

no wlasnie system to minimalne minimum zeby ramu nie zjadalo za bardzo. chociaz ramu na whd load mam wystarczajaco 2mb chip i 5 mb fast (bo ustawiony ram jest pod zgodnosc z pcmcia. ) Tez wlasnie sie zastanawiam czy nie robi jakies validacji? chyba jedynie moge sie przekonac zostawiajac ja na dobe wlaczona
[#6] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #5

Odpal komputer bez s-s. w bootmenu masz odpowiednią opcje.
Zobacz czy wtedy będzie mrugac dioda.
[#7] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #5

To się nie zastanawiaj tylko sprawdź.
Zaznacz ikonki napędów z menu wybierz info czy disk info i pojawią się okienka z informacjami o partycjach. Jak będzie podana wielkość i ilość wolnego czy zajętego oraz "dysk read/write" to jest dobrze, jak będzie "dysk validate" i cały obszar zajęty to znaczy że robi validację.


Pozdrawiam
[#8] Re: Amiga600 i CF

@RadoslawF, post #7

Jak wroce z roboty to sprawdze. Narazie Amiga jest uruchomiona w domu. A jesli jest validacja a karta ma 4gb to ile to potrwa?
[#9] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #8

Zależy od wielkości partycji, ale przy 000 to gigowa partycja validuje się godziny.


Pozdrawiam
[#10] Re: Amiga600 i CF

@RadoslawF, post #9

niestety partycja nie jest validating ale odkrylem ze czesc gier przy uruchomieniu wywala sie z takim wpisem :Wxception illegal instruction $E010 at $6170c accured :(
[#11] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #1

Maxtransfer przestawiony na 0x1fe00?
[#12] Re: Amiga600 i CF

@Nightmare777, post #11

a gdzie i w ktore miejsce sie to wpisuje. Czy to hdtoolbox a jesli tak to ktora to wartosc?. Szukalem na forum ale nie mam odpowiedzi? oki znalalzlem ale bez formatu sie nie obejdzie rozumiem?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 10:50:40 przez pilat23
[#13] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #12

Obejdzie. To nie windows. Zmieniasz maxtransfer, reset i chodzi.
[#14] Re: Amiga600 i CF

@conrdd, post #13

Przed resetem zapisał bym zmiany. Na ale ja zawsze taki dziwny byłem.


Pozdrawiam
[#15] Re: Amiga600 i CF

@RadoslawF, post #14

niestety u mnie ta funkcja jest niedostepna (na szaro) tak jak te funkcje z buferem itd. Bede robil ponownie partycje bo cos ogolnie mam nie tak. Hdtools widzi ten cf jako SCSI ale jest to na szaro nie mozna najechac i kliknac. Czy mozecie mi napisac jakie opcje wybrac? Jaki system plikow itd. czy partycje zakladac na maxa mozliwosci czyli 4,1gb czy np 3,8gb? Wszystko co wam przyjdzie do glowy z radami chetnie wyslucham i zastosuje. Czy zastosowac old file system czy ten fast. Wiem ze te tematy byly walkowane ale nikt nie napisal wprost karte cf formatujemy: ......... wybieramy opcje................ i bedzie chodzic. To samo z ustawianiem partycji.

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 14:26:25 przez pilat23

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 14:27:36 przez pilat23
[#16] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #15

A jesteś pewny że musisz na nowo partycje zakładać ?
Jeśli tak to partycja systemowa kilkanaście MB i resztę na dwie, żadne nie powinna mieć więcej niż 2GB. Stosuj FFS.


Pozdrawiam
[#17] Re: Amiga600 i CF

@RadoslawF, post #16

powiem szczerze ze juz niczego nie jestem pewny. Co chwila mi sie wywala ta karta po wlozeniu i losowo ktoras partycja ma no dos disc. W zasadzie kazde wyjecie i wlozenie do winuae powoduje smierc ktores partycji. tzn jak wyciagam z czytnika w pc i wloze to wszystko jest tylko zle sie konczy wlozenie do Amigi. Tez zauwazylem ze przy przegrywaniu duzej ilosci danych pod Directory Opus siada walidacja a juz pod programem Disc File nie ma tego problemu.
[#18] Re: Amiga600 i CF

@pilat23, post #17

Zmień maxtransfer tak jak już napisano.


Pozdrawiam
[#19] Re: Amiga600 i CF

@RadoslawF, post #18

Tak jak napisali wszyscy zmień maxtransfer na 0x1FE00 lub 0xFE00.

Z tego co wyczytałem:
Chodzi o to ze najmniejszy dostępny sektor na dysku to 512B. Polecenia ATA mają 8 bitów.
Daje to nam w kodzie szesnastkowym właśnie 255x512 = 1FE00.

W przypadku niektórych dysków będzie działała tu dowolna wartość, po prostu wszystko sobie 'przetłumaczą'. W przypadku innych dysków i CF należy ustawić maxtransfer gdyż wystąpią przekłamania przy plikach większych niż 128kB!!!
[#20] Re: Amiga600 i CF

@conrdd, post #2

mozesz dokladnie napisac ktory San Disc masz? Bo faktycznie prawdopodobnie mam ta sama przypadlosc na Kingstonie. Ze wszystkim podochodzilem do ladu gry sie uruchamiaja ale przez to prawdopodobnie ze on caly czas cos czyta mam spowolnienia w grach.
[#21] Re: Amiga600 i CF

@conrdd, post #2

witam potwierdzam zmiana karty na transcend 4GB sprawe ciagle palacej sie kontrolki rozwiazalo. (Transcend 133x 4GB) Jesli ktos bedzie szukal to ma dokladny model
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem