kategoria: A4000
[#1] Kondensator 470uF Amiga 4000 desktop
Cześć , ktoś z forumowiczów orientuje się może bo nie posiadam schematu
co do kondensatora 470uF 16V na płycie głównej Amigi 4000 desktop jest ich 2 sztuki
są to kondensatory przewlekane jedna sztuka jest koło złącza zasilania jedna obok chinchy wszystkie alusy SMD powymieniałem nie mam na stanie takich elektrolitów jak wymieniłem wyżej , wyglądają zdrowo są marki "Shoei"
będe zmuszony je zostawić , jakie zadanie one mają na płycie , kondensatory wymieniałem z powodu kiepskiego brzmienia początkowo chciałem wymienić tylko 2 szt od pauli ale wkońcu przelutowałem wszystkie oprócz tych dwóch dużych
[#2] Re: Kondensator 470uF Amiga 4000 desktop

@mczaj, post #1

jakie zadanie one mają na płycie

Filtracja napięcia (zwana też blokowaniem/odsprzęganiem) zasilania, a cóż innego.
[#3] Re: Kondensator 470uF Amiga 4000 desktop

@stachu100, post #2

Dokładnie. Z czasem takie kondy też tracą na wartości czego powodem jest "spadek jakości" napięcia zasilającego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem