kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] Zagadkowy problem z Amigą 2000 i gvp 030
Mam ciekawy problem. Kupiłem na amibayu gvp 030/40hm. Podłączam do mojej Amigi i amiga wali grimami. Byłem u kwaku85. Zmieniliśmy oscylator z 40 mhz na 33mhz i karta ruszyła w mojej amidze. Na aledrogo kupiłem parę oscylatorów 40 i 42mhz. Podłączam i zgon. Na 40 znowu grimy na 42 rusza ale nie widzi pierwszych 4mb fast ramu. Poza tym karta się wiesza przy doomie/quake ( odpalałem w celach testowych) . Pojechałem do Katowic do *y. Wkładamy kartę do jego ami i znowu grimy. Zmieniamy rom z 3.1 na 2.0 karta rusza.. Mapujemy 3.0 i jest ok. Doom i quake działają. Wkładamy do mojej, rom tez przekładamy i grimy. Gdzie szukać problemu?


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: Zagadkowy problem z Amigą 2000 i gvp 030

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Zapomniałeś dodać, że odpalony na twoim sprzęcie, z ROM'em 1.3, Sysinfo wywalił tajemniczy komunikat: "Exec does not reflect your hardware correctly....". Na mojej A2000 z tym samy ROM'em jest wszystko OK. Odpaliłbym u Ciebie WhichAmiga i sprawdził jakie siedzą tam bebechy, bo komunikat z Sysinfo jest dziwny.
[#3] Re: Zagadkowy problem z Amigą 2000 i gvp 030

@*y, post #2

Na mojej A500 z M-Tec 020 Sysinfo wywala taki sam komunikat i sugeruje zmianę wartości na właściwe. Ale sprzęt działa właściwie. Mam taką samą kartę (taki model) w mojej A2000 i nie mam z nią takich kłopotów. Na 40 mhz idzie pięknie i widzi całe 12MB RAM. Jak dla mnie coś z kartą. Jak będziesz chciał Benek to podeślij ją do mnie na testy :)
[#4] Re: Zagadkowy problem z Amigą 2000 i gvp 030

@ITU, post #3

Testy robiliśmy u *Y i wszystko działało. Przemyłem amigę kontaktem, coś zaczęło się dziać ale hdd nie startuje.

Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Zagadkowy problem z Amigą 2000 i gvp 030

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Problem rozwiązany. Winny okazał się zasilacz. Po zmianie na atx 420w Amisia dostała kopa i karta gvp śmiga.


Benedykt Dziubałtowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem