kategorie: A1200, Programy, Sprzęt
[#1] 4xEIDE.driver i scsi.device
Witam!

Mam interfejs 4xEIDE, którego sterownik (4xEIDE.driver) ładuje przy starcie nowe scsi.device do pamięci i restartuje komputer. Mapuję też KS (własny - modyfikowany) z pliku do pamięci i to jest drugi restart komputera. Chciałbym wrzucić scsi.device do mojego KS aby wyeliminować jeden restart, tylko jak go wydobyć z 4xEIDE.driver:
1. Czy istnieje jakieś narzędzie, które wyodrębni mi scsi.device z pliku 4xEIDE.driver lub
2. Czy istnieje jakieś narzędzie, które pozwoli na wydobycie tego scsi.device z pamięci i zapisanie jako plik device lub
3. Może jest jakiś inny sposób na to aby mieć ten scsi.device?
[#2] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@dolek, post #1

Ten podwojny reset masz tylko przy pierwszym uruchomieniu Amigi.
Potem juz kick i nowe scsi.device masz rezydentnie w pamieci.
A nie mozesz tylko mapowac kick, a sterownik 4xeide wgrywac w s-s (bez resetu)
[#3] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@Norbert, post #2

Czy bez resetu to znaczy bez opcji RESIDENT w preferencjach 4xEIDE? Jeżeli tak to nigdy nie sprawdzałem takiego rozwiązania. Wydawało mi się, że 4xEIDE i tak zawsze restartuje komputer aby podmienić scsi.device. Mimo wszystko wolałbym mieć to scsi.device w swoim KS.
[#4] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@dolek, post #1

możesz odpalać 4xeide.driver bez parametru resident. driver nie tylko podmienia/łata scsi.device, ale jeszcze aktywuje drugi kanał.
[#5] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Tak, wiem że włącza obsługę drugiego kanału i dlatego zależy mi właśnie na tym scsi.device a nie np. by cosmos.

W programach SysInfo czy SysSpeed można sprawdzić adres początku gdzie leży dana biblioteka/device. Czy jak by zrobić dump pamięci i zapisać w pliku o nazwie scsi.device to zadziała?
Jeżeli tak to czym zrobić dump i jak określić koniec tej biblioteki/device w pamięci (czy to będzie np. adres początku następnej)?
[#6] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@dolek, post #5

sam scsi.device nie aktywuje drugiego kanału. w 4xeide.driver jest jeszcze osobny program, który to robi tak jak loadeide.


Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 13:57:01 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#7] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

A to już nie jest dobra informacja :(. W takim razie wyciągnięcie samego scsi.device i wrzucenie do KS nie załatwia mi sprawy.
A tak z ciekawości, czy zamiast 4xEIDE.driver można użyć loadeide + scsi.device by cosmos. Czy to zadziała z interfejsem 4xEIDE.
[#8] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@dolek, post #7

może można i zadziała, bo obsługa ATAPI jest pod inną nazwą, tylko teraz pytanie, po co?
[#9] Re: 4xEIDE.driver i scsi.device

@dolek, post #1

Najnowsza wersja 4xEIDE.driver nie powoduje dodatkowego resetu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem