kategoria: Programy
[#1] Amigowcy nie gęsi czyli Voice Recognition na Amidze.
Z tego co czytam to Amiga pozwalała na zabawę z rozpoznawaniem mowy już w końcówce lat 80-ych. Bawił się ktoś może w ten sposób w ogóle? Jakieś doświadczenia? Pytam, bo wygląda na to że ten temat to jakby biała plama...
[#2] Re: Amigowcy nie gęsi czyli Voice Recognition na Amidze.

@Dopuser, post #1

Był artykuł w jakiej AmiGazecie, ale nie chodziło (z tego co pamiętam) o rozpoznawanie mowy i np. dyktowanie tekstu edytorowi a o rozpoznawanie komend głosowych. Nagrywasz komendę (lub kilka czy kilkanaście) i po usłyszeniu tej komendy Amiga uruchamia zadany program lub skrypt. Nazwy programu nie pamiętam, zainteresowany tym byłem ale podpięcie mikrofonu do Amigi nie było czynnością prostą tak jak podpięcie go do dzisiejszego peceta.


Pozdrawiam
[#3] Re: Amigowcy nie gęsi czyli Voice Recognition na Amidze.

@Dopuser, post #1

Bawiłem się VoiceCLI (VCLI) i AniManem - jak pisał już RadosławF chodziło w nich o rozpoznawanie komend (uruchamiających programy/skrypty...) a nie o prawdziwe rozpoznawanie głosu, ale jak na lata 80/90 to i tak powodowało opad szczeny. :)
[#4] Re: Amigowcy nie gęsi czyli Voice Recognition na Amidze.

@Dopuser, post #1

Jest jeszcze VoiceShell, ktorego mozna uzywac zamiast VCLI.
VoiceShell jest szybszy od VCLI oraz mozemy go nauczyc wiecej slow 60 zamiast 48.
[#5] Re: Amigowcy nie gęsi czyli Voice Recognition na Amidze.

@Dopuser, post #1

Bawił się ktoś może w ten sposób w ogóle?

Tak. Biednie to wypadało. Bardzo biednie.

Pytam, bo wygląda na to że ten temat to jakby biała plama...

Czytałem co najmniej dwa artykuły w polskiej prasie amigowej.
[#6] Re: Amigowcy nie gęsi czyli Voice Recognition na Amidze.

@RadoslawF, post #2

Był artykuł w jakiej AmiGazecie, ale nie chodziło (z tego co pamiętam) o rozpoznawanie mowy i np. dyktowanie tekstu edytorowi a o rozpoznawanie komend głosowych.

Najpierw nagrywało się wzorce, a następnie wypowiadane polecenia były do nich dopasowywane. Ani to wygodne, ani szybkie. Zdecydowanie ciekawostka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem