kategoria: A4000
[#1] A4000 cf2ide cf4gb
Ciekawy przypadek:

Konfig:
A4000D 030 18mb 3.1 B11 CV64/3D CD-ROM
CF2IDE
karta cf kingston te zielone krzaczki

przypadek:

wszystko złożone ,instaluje system partycja 1gb ......wsio idzie ok az do 3,9 bb2

ok po wszystki restrat system wstaje.........
uruchamiam hdtoolbox zakładam druga partycję......restart komompa......

na blacie widomo dh1....nieznany.......uruchamiam format z systemu.....wybieram nazwę i klikam quick format......

"żadne zmiany max tranfer i mask nic nie pomagają"

i ikonka dh1: znika ale system nic nie robi,nie zawiesza się ale nic po za resetem nie działa.
i tak jest zawsze.

druga sprawa to to że jak zakładam partycję z dyskietki install to wszystko jest ok robię trzy partycję i działają,a po zainstalowaniu systemu już na partycji system pozostałe wywalaja błąd odczytu.

i przez to nie mozna założyc dodatkowych partycji pomomo że system działa wyśmienicie.

ktoś się z tym spotkał

dodam że w a1200 nie miałem takich szopek..
[#2] Re: A4000 cf2ide cf4gb

@damianx, post #1

Ja właśnie z kartą CD Kingstone'a mam podobne kwiatki, wieć używam jej w ... lustrzance.

Zamiast w/w firmy mam co innego i śmiga wszędzie.
[#3] Re: A4000 cf2ide cf4gb

@damianx, post #1

Polecam sandiska 4GB. Mam w trzech Amigach i w Atari Falcon. Działa od strzału.
[#4] Re: A4000 cf2ide cf4gb

@Sir_Lucas, post #3

powiem wam że sprawdziłem Adatę 2 gb oraz Sandiska ultra 4 gb oraz kinston z kwiatkiem(sławnym)i to samo.

jak zrobię sobie jedną partycję na całej karcie to tez działa bez problemów ,ale chocby zrobić drugą nawet 10 megową to się nie da sformatować,

a jak ja sformatuję za pomoca workbencha uruchomionego z dyskietki i potem uruchamiam Amigę z tej karty to podczas uruchamiania mam błąodczytu z tej drugiej partycji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem