kategoria: A4000
[#1] A4000 i CS mkII
Czy mając na csie 128 mb fastu jest sens trzymać na płycie 16 mb.

w czymś to przeszkadza ,spowalnia itp ???
[#2] Re: A4000 i CS mkII

@damianx, post #1

Ja wyjąłem ale większość zostawia. Zwolni tylko w przypadku kiedy jakiś program tam umieści swoje dane.


Pozdrawiam
[#3] Re: A4000 i CS mkII

@RadoslawF, post #2

Też wyjąłem pamięć na płycie głównej, 128 MB wystarczy w klasyku (040/060) więc po co spowalniać dla 16 MB ?
[#4] Re: A4000 i CS mkII

@PrzemasIII, post #3

po co spowalniać dla 16 MB ?


Nic się nie spowalnia przez te 16MB. System w pierwszej kolejności alokuje pamięć na karcie i istnienie pamięci na płycie nie ma znaczenia, dopóki pamięć na karcie nie zostanie zajęta.
[#5] Re: A4000 i CS mkII

@strim, post #4

Istnieje nawet pewien moduł który można wrzucić do własnego KS którego zadaniem jest przyśpieszenie pracy pamięci na płycie A4000. Zmniejsza on liczbę cykli waitstate.
[#6] Re: A4000 i CS mkII

@damianx, post #1

Nie ma sensu. Ta pamięć nie jest widziana w jednym bloku z fastem na karcie, poza tym jest morderczo wolna. Chyba, że dla samego wyglądu belki Workbencha. ;)
[#7] Re: A4000 i CS mkII

@Daclaw, post #6

nie no onanistą nie jestem ,więc 128 other ram jest wystarczająca.

zrobiłem test ,wyjmując ram z CSII zostawiając tylko na płycie, i

o ile samam wydajnośc proca się nie zmieniła to pamięć mocno zwolniła względem tej na cs`ie

wniosek ...... kompletnie nie ma po co trzymac tego 16 mb na płycie.

więc wyjęta
[#8] Re: A4000 i CS mkII

@damianx, post #7

Jeśli wyjąłeś RAM z CS to chyba logiczne, że system musi używać pamięci na płycie? Niby jakiego wyniku się spodziewałeś z takiego testu?

Powtórze co napisałem wyżej: kompletnie nie ma po co jej wyciągać, gdyż nie jest ona używana i nie ma wpływu na działanie systemu, dopóki pamięć na karcie turbo nie zostanie wyczerpana. Amiga tak jest sprytnie zbudowana, że dostęp do pamięci na płycie i na karcie CPU jest zrealizowany niezależnie i system operacyjny ma priorytety alokacji pamięci (więc zawsze najpierw wybiera "szybszą" pamięć).
[#9] Re: A4000 i CS mkII

@strim, post #8

oczywiście że logiczne,Ameryki nie odkryłem.

testem tym chciałem sprawdzić o ile jest wolniejsza względem tej na cs`sie,takie zresztą było moje pytanie.



Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 11:59:36 przez damianx
[#10] Re: A4000 i CS mkII

@damianx, post #9

Pytałeś o coś innego, ściągnij z aminetu memspeed i sprawdź.


Pozdrawiam
[#11] Re: A4000 i CS mkII

@RadoslawF, post #10

hmmmm

szkoda że nie czytasz ze zrozumieniem pytania ,

zacytuję więc własne pytanie specjalnie dla Ciebie

....w czymś to przeszkadza ,spowalnia......

nie żebym był złośliwy czy coś....pomysł

i jak wynika z powyższych odpowiedzi włączając Twoją ,nie do czasu aż system jej użyje.


Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 20:15:12 przez damianx
[#12] Re: A4000 i CS mkII

@damianx, post #11

Ale i tak sam źle postawiłeś pytanie (jako niedomówione).
Bo owszem, spowalnia, ale dopiero wtedy, gdy się system do niej odwoła.

A twoje pytanie zostało ogólnikowo sformułowane, czyli można mniemać "czy jak mam 16MB na płycie i 128 na CS MK II system będzie wolniej chodził (od razu)"...
[#13] Re: A4000 i CS mkII

@Tom Rain, post #12

pytanie jest dobrze zadane:

1 czy jest sens to miec wsadzone ?
2 czy przeszkadza ?
3 czy spowalnie ?

dokładnie 3in1.

i odpowiedzi sa następujące:

ad 1 dla elektu na belce - tak
ad 2 przeszkadza - nie
ad 3 spowalnia - tak ,ale w specyficznych sytuacjach ,na codzień raczej nie,chyba że ktoś zapcha całe 128mb

gdzie tu widzisz źle postawione pytanie ja się pytam ?

EOT.
[#14] Re: A4000 i CS mkII

@damianx, post #11

Odesłałem cię do memspeda z powodu tego fragmentu "chciałem sprawdzić o ile jest wolniejsza".


Pozdrawiam
[#15] Re: A4000 i CS mkII

@damianx, post #13

Pytanie nie jest dobrze zadane. Dobrze zadane pytanie sformułowałeś dopiero tu:
"1 czy jest sens to miec wsadzone ?
2 czy przeszkadza ?
3 czy spowalnie ?
"

Pamiętaj, że stylistyka i gramatyka potrafią "wypaczyć" sens zdania, co miało miejsce w poście nr 1.

Nie ma co dywagować ;) Odpowiedź została udzielona, a pamięć wyjęta, hehe.

Alleluja i do przodu :)

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 19:16:09 przez Tom Rain
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem