kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A3000 i dwa dyski SCSI
Czy to wogóle idzie odpalić? Mam 5 różnych dysków, kombinuje ze zworkami i albo widoczny jest jeden albo żaden
[#2] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@_arti, post #1

Ja mam w swojej 2 dyski scsi i śmiagają aż czapkę zrywa (mam ten chip scsi z błędami jeszcze, ulepszona wersja czeka na resztę bebechów do wymiany). Problem pewnie w tym że masz za nowe dyski :) Jaki masz scalak scsi ?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 22:20:55 przez PrzemasIII
[#3] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@PrzemasIII, post #2

Ten oryginalny raczej... Oddzielnie działają, razem nie. Jeden jest 50pin drugi 68pin.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 22:57:55 przez _arti
[#4] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@_arti, post #3

A pamiętasz ze ostatni dysk/urządzenie musi być "zaterminowane" ?


Pozdrawiam
[#5] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@RadoslawF, post #4

U mnie wygląda to tak: kontroler -> dysk 1 -> dysk 2 -> terminator (i koniec taśmy) więc chyba powinno działać. Z reguły zawsze widoczny jest tylko dysk 1.
[#6] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@_arti, post #5

Nie wiem jaki kontroler jest w a3000 ale nie powinno byc tak ze terminator-> kontroler-> dysk-> dysk-> terminator. ?
[#7] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@QUAD, post #6

W A3000 dokładny sposób terminacji jest zależny od rewizji płyty i obsadzenia rezystorów terminujących na płycie. Szyna musi być zaterminowana z obu stron. W niektórych A3000 jest zawsze zaterminowana z jednej, a w innych nie :P.
[#8] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@_arti, post #5

Nigdy nie miałem kontrolera na 68pin więc znam sprawę z opisu który nie koniecznie musi zgodny z prawdą. Jeśli używasz taśmy 68 pin na niej jedno urządzenie a potem przelotki na 50 pin i kolejnej taśmy dla kolejnego urządzenia to podobno musisz też zaterminować któreś z nadmiarowych pinów.


Pozdrawiam
[#9] Re: A3000 i dwa dyski SCSI

@QUAD, post #6

u mnie jest tak: kontroler->dysk->dysk z terminacją
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem