kategoria: NatAmi
[#1] FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?
Biorąc pod uwagę przykrą sytuację która rysuje się w kontekście Natami zaczynam zastanawiać się nad kupnem FPGA Arcade.

W związku z powyższym kilka pytań:

- Czy istnieje jakaś polskojęzyczna strona, forum poświęcone temu projektowi?
- Gdzie i za ile najprościej nabyć FPGA Arcade
- Czy ktoś się tym już bawił i orientuje się jakie klasyczne maszynki można oprócz Amigi na tym uzyskać? - Jak wygląda zamiana trybu emulacji czyli np. z emulacji Amigi na emulację Atari XL czy C64?
- Działa emulacja tytułów automatowych jak na MAME?
- Jak z wydajnością FPGA Arcade jeżeli chodzi o Amigę.
[#2] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Duracel, post #1

Na razie chyba nigdzie tego nie zdobędziesz - są tylko development boards a terminu wydania nie ma. Można czekać jak na Natami - latami.
Ja się zastanawiam nad kupieniem Chameleon 64. Obsługa minimig core (68020, 11MB FAST, obsługa hardfile), Spectrumny i pewnie jeszcze więcej. Sam się nad tym zastanawiam...
[#3] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Duracel, post #1

Płyta wg zapewnień autora będzie dostępna już bardzo niedługo. Zamówienia są już przyjmowane, detale jak to zrobić są na oficjalnej stronie. Polecam też śledzić wątek na Amiga.org autor bardzo często się tam wypowiada. Niestety w tych czasach bez angielskiego będziesz mieć ciężko.

http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=55885
[#4] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Sokok, post #3

Mike ogłosił właśnie, że rozsyła sprzęt. Potwierdził też cenę, budowę, aktualną fazę testów, oraz zamieścił kilka fotek. Więcej:

- http://www.amiga.org/forums/showthread.php?p=738431#post738431
- http://www.fpgaarcade.com/

Pzdr,
SokOK

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 07:36:20 przez Sokok
[#5] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Sokok, post #4

Wszystko fajnie, ale w dalszym ciągu nie wiem, czy to urządzenie ma funkcję emulatora MAME.
Fajnie by było uruchomić sobie na takim małym urządzeniu większość automatowych hitów z lat 80-90, bez potrzeby instalacji MAME na dużym PieCu.
[#6] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Duracel, post #5

Zapytaj w oficjalnym wątku na amiga.org - Mike odpowiada na zdecydowaną większość pytań.
[#7] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Duracel, post #1

Wg mnie warte zakupu, choć 64 MB cofa tylko do czasów retro...A NatAmi miała być czymś więcej,, może Tina Amica project wpadł w ręce powaznych ludzi...
[#8] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Voyox, post #7

może Tina Amica project wpadł w ręce powaznych ludzi..

Smiech Smiech Smiech Smiech
[#9] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@stachu100, post #8

Niestety choć jestem niepoprawnym optymistą (w większości przypadków, szczególnie Amigi), to muszę się zgodzić ze Stachem. Poważne rzeczy robi się w normalny sposób (badanie rynku, projekt, prototyp, a później promocja, strony, szum etc.), a w przypadku Amigi, to zawsze jest do góry nogami, robiony szum przez marzycieli, wiele obietnic, a później.... fiasko.
Jest Arcade, projekt Lotharka, to są realne rzeczy, a Tina, to na razie iluzja.

Każdy z nas może teraz zrobić na szybko Tinę bis i narobić dużo szumu, bez konkretów. Dać nastolatkowi wystukać stronę i na pohybel

Nie wróży też sukcesu to co wynika ze strony: CDMAURO (Italy) - Amiga hardware expert. User admin forum TiNA project - jedna osoba robiąca coś konkretnie (o ile w ogóle), a reszta to wygląda jak przylepki...

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 14:45:25 przez flops
[#10] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Duracel, post #1

Powiedzcie mi... czy ten projekt 'FPGAArcade'... jest to płyta główna? Czy jakaś nieduża płytka umieszczona w czymś lub do umieszczenia w obudowie? Jak to ma działać? Czy jest to emulatorem? Czy sprzętem typu - ulepszona Amiga? Jeżeli tak to czy zachowuje się jak prawdziwa A500/500+/600/1200 ew. 4000. Gdzie faktycznie ją kupić,jak i za ile... szukałem nie znalazłem. Czy można do tego podłączać peryferia od "prawdziwej" Amigi? Czy to jest duże? I w jaki sposób działa to jak Amiga, Atari itd, i czy może to robić "jednocześnie" bez większych zabiegów oraz czy da się podpinać hdd i zainstalować np AmigaOS 4.1 lub zwykłego Workbencha.... Sorki ale prosze odpowiedzieć ciemniakowi takiemu jak ja :) Szykuje się na zakup A4000T Escom. A może to będzie tańszym rozwiązaniem.
[#11] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Nyarl, post #10

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz tutaj.
[#12] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@stachu100, post #11

Jeszcze w razie czego możesz poczytać ten wątek: http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=55885&page=210
W ostatnich postach, są adresy email, gdzie można się zapisać na płytkę. Wychodzi 200euro + VAT.
[#13] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@flops, post #12

Mam rozumieć,że tu ją kupię?
http://amiga.amedia-computer.com/
I który model jest najnowszy i z jakimi dodatkami można kupić ją? (dodatkowe porty lub coś podobnego)

FPGA Arcade Vesa - Przypuszczam, że ta najnowsza i najlepsza (POPRAWCIE MNIE JEŻELI SIĘ MYLĘ - MOŻE BYĆ TEŻ STARSZA ALE TAKA, KTÓRA WIĘCEJ SYSTEMÓW ODPALA, PROSZĘ O INFO O TYCH 3 PŁYTACH), jeżeli tak to czy są jakieś opcje przy zakupie ich? (te dodatkowe porty np.) I co na tym odpalę? Samą Amige?
http://amiga.amedia-computer.com/index.php/catalogue/infos/3/9/CONFVESAFPGA#.UlPyt1AvVrU

Super Minimig V3 - Czy są jakieś opcje przy zakupie ich? (te dodatkowe porty np.) I co na tym odpalę? Samą Amige?
http://amiga.amedia-computer.com/index.php/catalogue/infos/3/9/ACF_MINIMIGCOMP#.UlPyulAvVrU

Mist board 32MB - Czy są jakieś opcje przy zakupie ich? (te dodatkowe porty np.) I co na tym odpalę? Samą Amige?
http://amiga.amedia-computer.com/index.php/catalogue/infos/3/9/CONFMIST32MO#.UlPyuFAvVrU

Proszę o odpowiedz osoby, która się na tym zna. Jest dużo info, ale nie mogę znaleźć konkretnej informacji czarno na białym.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 14:02:41 przez Nyarl

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 14:04:26 przez Nyarl
[#14] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Nyarl, post #13

Tam na stronie do kupieni od zaraz jest stara wersja, a nową można się zapisać (z tego co ja zrozumiałem). Są tylko dwie wersje, jedna bez wyjścia do TV, druga z wyjściem (standardowo jest tam DVI, więc jak monitor łapie 50Hz prze DVI, albo dokupi się przejściówkę HDMI za 15pln to można używać pod każdym TV/monitorem który ma HDMI). Można wybrać wersję chyba z SVideo, tam wszystko w wątku jest opisane i część na stronie projektu.

Pierwszy jest najbardziej zaawansowany z możliwością dalszego dołożenia np. 68060/LAN/USB w przyszłości. Najlepiej pytać na Amiga.org. Na tym uruchomisz A1200 która ma podobno chodzić jak z Blizzardem 1230 50MHz. Można też inne platformy uruchamiać.

Na Mist też można A500 i Atari, trzeba przeczytać na stronie producenta.

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 14:07:16 przez flops
[#15] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@flops, post #14

Właśnie info porozrzucane i nie moge znaleźć nic konkretnego, patrz post wyżej...
[#16] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@Nyarl, post #15

No niestety, trzeba się troszkę namęczyć, żeby się obeznać w temacie, chyba że znajdzie się ktoś kto to zrobi za innych i to tutaj wszystko opisze, ja nie mam na tyle niestety czasu :-/
[#17] Re: FPGA Arcade - Jak najprościej nabyć?

@flops, post #14

Czyli ta pierwsza może emulować a500, 600, 1200? A 4t? Nawet nie wiem gdzie o mist poczytac na stronie producenta bo to chyba ten sam FGA jest tylko opis tej najnowszej chyba jak patrzylem

Gdzie znajde info o naprawie A1200? Włancza się - ale mam czarny ekran. A w obudowie Infinitiv

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 14:12:54 przez Nyarl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem