kategoria: A600
[#61] Re: ACA 620 jaka wydajność?

@LESZEK75, post #60

Offtopic on

Mógłbyś cyknąć fotki jak masz to zamontowane, bo na razie mam zamontowane na glucie na gorąco, ale szukam natchnienia.

Offtopic off
[#62] Re: ACA 620 jaka wydajność?

@gegu, post #61

Montujesz wkrętami do otworów po sankach dla HDD w płytcie głównej, podobnie jak ACA 630 na tym zdjęciu (jeden po lewej stronie nakładki na procesor, drugi przy prawej krawędzi karty na tejk samej wysokości co z lewej strony).

[#63] Re: ACA 620 jaka wydajność?

@lord_spider, post #62

Ok, takie zdjęcie już widziałem, tylko nie wiem jak te tulejki są zamontowane do płyty a600 - jakieś śrubki, czy są wciskane z zatrzaskiem. Nie chcę uszkodzić tych otworów, bo jeśli dobrze pamiętam, to przełażą przez nie jakieś ścieżki.
[#64] Re: ACA 620 jaka wydajność?

@gegu, post #63

Tulejka dodawana do ACA 630 jest tylko jedna (ta po prawej stronie - bliżej FDD).
Tulejka nie ma żadnych zatrzasków, po prostu nasuwa się ją na wkręt aby karty za mocno nie dokręcić karty i nie wygiąć jej tym samym w kierunku płyty głównej.
Ani w karcie, ani w płycie głównej przez te otwory żadne ścieżki nie przechodzą, a wokół otworów jest zabezpieczenie z metalu.
W praktyce tulejka nie jest potrzebna, jeśli przestaniesz dokręcać wkręt po wyczuciu oporu gdy jego główka oprze się o powierzchnię płytki karty.

Poniżej analogiczne rozwiązania dla karty Vampire 600 - żadnych tulejek w zestawie nie ma.

[#65] Re: ACA 620 jaka wydajność?

@lord_spider, post #64

Vampirka jeszcze nie posiadam ale zdaję relację z testów Furia EC020

CPU/CLOCK - 020/28MHZ/FPU
MIPS - 5,89
DHRYSTONES - 5650
IDE CF - 1,7 Mb/s na standardowym FFS i scsi.device



Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 16:07:58 przez miro_78
[#66] Re: ACA 620 jaka wydajność?

@miro_78, post #65

Dostałem jeszcze info o użyciu tipsa po którym dostaję się dodatkową pamięć która polepsza nieco osiągi karty "furiatune shadowrom addmem"

MIPS - 5,96
DHRYSTONES - 5717
IDE CF - 1,95 Mb/s
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem