kategorie: A1200, A4000, Sprzęt
[#1] Procesor XPC750 z iMaca G3 - da się wykorzystać w Amidze?
Czy da się ten procesor wykorzystać na potrzeby amigowe?

Mam wnętrze iMaca G3 (bez kineskopu), w tym moduł procesora XPC750 (233 MHz AFAIK). Płyta główna uruchamia się (słychać dźwięk bootowania, wyświetla się bootscreen na zewnętrznym monitorze). Niżej zdjęcia. Rozważam sprzedaż lub zostawienie sobie do kolekcji i przeróbkę na desktop. Stąd pytanie.

Przeszukałem forum PPA i Google, ale nie znalazłem informacji, by ktoś bawił się w stosowanie XPC750 w Amidze. Być może 2 wieczory to za mało by coś wyszukać. ;) IMO częstotliwość taktowania raczej predestynowałaby taki procesor do kart dla klasycznej Amigi, jeśli dałoby się go użyć.

Byłbym wdzięczny za oświecenie mnie w temacie.


[#2] Re: Procesor XPC750 z iMaca G3 - da się wykorzystać w Amidze?

@CJ Warlock, post #1

Czy da się ten procesor wykorzystać na potrzeby amigowe?


Nie.
[#3] Re: Procesor XPC750 z iMaca G3 - da się wykorzystać w Amidze?

@CJ Warlock, post #1

Wsadź Pentiuma 4 do komórki (komórki, nie szmatfona), to pogadamy ;)
[#4] Re: Procesor XPC750 z iMaca G3 - da się wykorzystać w Amidze?

@strim, post #2

może sie da wsadzic ten procesor do karty procesorowej pega1, zawsze to będzie troche wolniej
[#5] Re: Procesor XPC750 z iMaca G3 - da się wykorzystać w Amidze?

@michal_zukowski, post #4

Dzięki. To akurat podejrzewałem - zastosowanie jako spowolnienie Pegaza 1. No to chyba jednak zostawię sobie, rozbiorę sprzęt, elementy monitora zdemontuję, a sam konkret przeniosę do obudowy desktop. Posiadam prócz tego jeszcze Power Maca G3 (desktop) do zrobienia (brak jedynie HDD), także nie mam jakiegoś ciśnienia z iMacem G3 - poleży i poczeka może. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem