kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] CS MKII 060 i BlizKick - problem.
Od kiedy posiadam A4000 i CyberStorma, zmuszony jestem używać SetPatcha i ROM Update, gdyż nie działa mi BlizKick. A właściwie to działa tylko zaraz po włączeniu Amigi i przez następne 1-2 resety, a potem podczas resetu amiga zawisa jakby w połowie resetu (diody przygasają i nie zapalają się ponownie; brak cyberstormowej tęczy na ekranie). Kolejne resety nic nie pomagają - jedynie wyłączenie zasilania bądź usunięcie blizkicka siłą poprzez przytrzymanie resetu przez 10 sekund.

Jakieś pomysły, bo kończyny mi opadają już?

I tak przy okazji - do czego służy jedna jedyna zworka na tej karcie?
[#2] Re: CS MKII 060 i BlizKick - problem.

@altcomputing, post #1

Zgłębiwszy temat co nieco ustaliłem, iż winę ponosi płyta główna - na innej płycie jest wszystko OK.

Wygląda na to, że nowsze execi jakby krócej czekają na zwolnienie sygnału resetu amigi albo cuś - Blizkick działa prawidłowo z oryginalnymi obrazami ROMów, oraz z customami zawierającymi stary exec z 3.1 - problemy zaczynają się po wrzuceniu nowszego execa (np. 44.1 od Piru, czy 44.20 z BoingBaga).

Teraz pytanie gdzie szukać przyczyny? Wymieniać U140 i U141 na płycie (odpowiedzialne za generowanie sygnału _RESET i innych z m. in. sygnału _KBRST), a może kondensatory ceramiczne do nich przynależne?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem