kategorie: A2000/A3000, A4000, Sprzęt
[#1] Prometheus + Voodoo = zwis
Mam problem z tą kartą - jak w opisie. Wyłączył mi się wiatraczek, czego niezauważyłem i Amiga sie zresetowała. Voodoo ugotowane (chyba). No to włożyłem drugie - i tak samo, jak przy tym pierwszym - Amiga miga diodą power i się resetuje w chwili, gdy próbuje otworzyć ekran na karcie graficznej. Wszystko inne działa poprawnie, tj. sieciówka pod Promkiem, karty Zorro itd. Co się mogło stać?
[#2] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #1

Spróbuj włożyć tą "ugotowaną" kartę / inna kartę gfx do portu na Prometeuszu, gdzie poprawnie działają inne karty.
Sprawdź zachowanie i będziesz wszystko wiedział - karta walnięta czy port.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 11:07:18 przez dominiqr
[#3] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #1

Nie wiem jak to wygląda na Prometheusie, ale możesz zobaczyć później czy masz wszystko dobrze skonfigurowane dla karty, w razie czego od nowa zainstalować sterowniki i skonfigurować. Podczas zwiechy, mógł się jakiś plik uszkodzić, nie koniecznie sprzęt.
[#4] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #1

A PrmScan Ci pokazuje tę kartę? Odpal Amigę w AGA i sprawdź. Ewentualnie, jak sugerują koledzy w innym porcie. Możesz też sprawdzić to Voodoo, które uważasz za sprawne, np. w pececie.
[#5] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@krashan_, post #4

Udało mi się odpalić WB na ekranie ECS, razem z włożoną kartą. PrmScan pokazuje, że karta jest. W Picasso96Mode też - można zrobić test screen ale już ustawienie trybu w ScreenMode powoduje wyświetlenie ekranu i reset po 2-3 sekundach.

EDIT: ten test w P96Mode działa jakoś dziwnie - ekran się otwiera ale nie można go zamknąć. Jak wybiorę inny tryb do testu to jakby otwierał się kolejny w miejscu tego pierwszego. Ciężko to wyjaśnić ale jak karta działała poprawnie, to ekran się zamykał i otwierał podczas testów.

Po zamknięciu P96Mode ekran VooDoo pozostaje otwarty.


EDIT2: jeszcze jedna dziwna rzecz - karta VooDoo jest piekielnie gorąca pod 10 minutach działania komputera. Cała.

EDIT3: Przeinstalowałem Picasso96. Da się odpalić np. ekran podglądu tekstu na VooDoo albo wyświetlić film odtwarzany przez Rivę ale ustawienie ekranu WB = zwis.




Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 13:07:16 przez _arti
[#6] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #5

Może nie do końca na temat, ale miałem kiedyś jazdy z voodoo (x2) i Medkiem pod Picasso96. Okazało się, że trzeba było przeczyścić styki układów MACH i wszystkie złe objawy jak ręką odjął. Voodoo śmigała pięknie. Jeżeli jeszcze tego nie robiłeś to być może warto spróbować.

A co do grzania, to czy masz tam jakiś wentyl na radiatorze?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 13:51:40 przez ITU
[#7] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #1

Uderz do Krashana. Prometeusz to Jego dzieło.
[#8] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@ITU, post #6

1. Nie mam machów, więc nie mam co przeczyścić ;)
2. Tak, wiatraczek jest + radiator;
[#9] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #5

karta VooDoo jest piekielnie gorąca pod 10 minutach działania komputera. Cała.


Nie brzmi to dobrze. Sugeruje uszkodzenie karty, albo Prometeusza. Ale raczej karty...
[#10] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@krashan_, post #9

Odpaliłem GLQuake'a... chodzi już 15 minut

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 14:09:09 przez _arti
[#11] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #10

Temat rozwiązany. Wcale nie chodziło ani o VooDoo ani o Promka ani o Picasso96. Problemem był jakiś stary picture.datatype, który mi się wgrał przy okazji czegoś tam i wywalal wszystko jeśli system próbował załadować coś z datatype'ów. Np. WBPattern
[#12] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@krashan_, post #9

voodoo sie grzeje piekielnie. Te typy tak mają.
[#13] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Dlatego zameniłem na dwumegowego S3 Virge'a. Chodzi tak samo dobrze tyle że w zamkniętej obudowie i bez stada wiatraków ok, racja
[#14] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #13

Promek nie łapie radka? Ten jest zimniutenki
[#15] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@Benedykt Dziubałtowski, post #14

Pojawiły się jakieś sterowniki openPCI ale aktualnie nie mam pod ręką żadnego Radka.
[#16] Re: Prometheus + Voodoo = zwis

@_arti, post #15

Mam je w medku. Faktycznie jest szybciej ale cudów nie ma
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem