kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] 2 pecetowe flopy w amidze 4000
Czy ktoś próbował ugryźć ten problem aby do Amigi 4k podłączyć 2 pecetowe flopy? Mam ustawioną zworkę na płycie aby df0 i df1 były internal. Zrobiłem stosowny kabel no ale niestety nie bangla to.


Benedykt Dziubałtowski
[#2] Re: 2 pecetowe flopy w amidze 4000

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Ja nie próbowałem, ale jak się stację PC przerabia na Ami, to się zworkę z df1 przekłada na df0, lub robi się to jakimś hakiem (kabel na PCB). Proponuję w jednej stacji pominąć i zostawić na df1, w teorii powinno zadziałać.
[#3] Re: 2 pecetowe flopy w amidze 4000

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Ja próbowałem FZ-357A + pecetowy po przeróbce + oryginalny kabelek od A4000 z przeplotem (przeplot nieco inny niż na kabelkach od PC) i też nie działa.
Działają tylko 2 x FZ-357A.
[#4] Re: 2 pecetowe flopy w amidze 4000

@flops, post #2

To już zrobiłem dawno temu.

Flop df0 dfo działa df1 amiga nie widzi.

Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: 2 pecetowe flopy w amidze 4000

@stachu100, post #3

Jak wygląda ten oryginalny kabel z a4k?


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: 2 pecetowe flopy w amidze 4000

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

[#7] Re: 2 pecetowe flopy w amidze 4000

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

A flop slim z laptopa da się dostosować do A1200, o dwóch nawet nie myślę? ;) Najlepiej tasiemką bez grzebania w stacji.
[#8] Re: 2 pecetowe flopy w amidze 4000

@Ender, post #7

Potrzebowałbyś przejściówki ze slim flopa na zwykłego + kabel do podlaczania pctowej stacji do Amigi, tudzież musiałbyś tę przejściówkę zmodyfikować.

I tu pojawia się problem zdobycia odpowiedniej przejściówki...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem