kategoria: CD32
[#1] Amiga CD32 - smugi na ekranie
Gdy wyświetlany obraz jest np. czarny i na środku ekranu mam napis np. THE END to na całej jego wysokości mam taki rozjaśniony czarny pas. Dzieje się tak przy innych kolorach szczególnie ciemnych tłach i jaśniejszych elementach np. gdy leci demko i na środku obrazujest szcześcian wektorowy itp. Przypadłość widać na tv CRT jak i LCD. Dodam że na ami 1200 nic takiego nie występuje.
[#2] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@mariusz_ino, post #1

Podstawiałeś nowy kabel?
[#3] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@mikser, post #2

Kabel 3x cinch, ruszałem wtyczkami, wyjmowałem i wkładałem. Z 1200 jest oki.
[#4] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@mariusz_ino, post #3

A nie masz kabla RGB?
3xCinch rozumiem że oznacza L,R, Composite.
Może po prostu coś z enkoderem sygnału Composite jest nie teges a RGB jest ok.
Generalnie RGB daje znacznie lepszą jakość obrazu niż Composite.
[#5] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@stachu100, post #4

Używam telewizorów CRC 17 i lcd 32 a tam to raczej tylko Composite albo TV więc ten pierwszy to mniejsze zło ;) Czy ten enkoder to chodzi o Amige? Czy może powodem mogą być te kondensatory z innego wątku.
[#6] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@mariusz_ino, post #5

Encoder to układ CXA1145, przechodzi przez niego sygnał RGB i wytwarzany jest też sygnał composite, jest duże prawdopodobieństwo, że jest uszkodzony, możliwe, że kondensatory też są do wymiany, lecz jeśli nie masz problemów ze stabilnością Amigi, to wcale nie muszą być złe.
[#7] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@rafgc, post #6

Oglądam dokładnie płytę ami i wydaje mi się że koło tego układu CXA1145 jest zaciek prawdopodobnie od elektrolitu smd z oznaczeniem 47/16v (jaka to pojemność?). Jeszcze w jednym miejscu widzę że kondensator o takim samym oznaczeniu chyba też zaczyna wylewać.
Przy okazji jaka jest pojemność 100 / 65 / 2DA i 22/ 35 A / 29 B .
Musiałbym kupić te kondensatory na allegro ale nie wiem jak szukać ;) Przy okazji chyba rozkręce moje pozostałe amigi i sprawdze kondensatory.
[#8] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@mariusz_ino, post #7

47/16v
To 47 mikro na 16volt
[#9] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@mariusz_ino, post #7

47uF/16V, 100uF/6.5V, 22uF/35V

Osobiście montuje w ich miejsca tantale SMD, napięcie może być niższe niż tych które są montowane, większość pracuje na 5V, jedynie kilka 22uF pracuje na 12V więc te muszą być minimum 16V.
[#10] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@altcomputing, post #9

Na początek spróbuje wymienić na aluminiowe smd. Czy znacie miejsca gdzie mogę skompletować zeswtawik tych kondensatorów pod A1200/A600 i ACD32 (55szt.). Czym najlepiej usunąć elektrolit z płyty pcb? Narazie wytarłem papierowym ręcznikiem i na oko jest ładnie ale może jakimiś % ? Trochę podciekło pod układ "dekodera" mam nadzieje że pod nim nie zje mi jakiejś ścieżki.
[#11] Re: Amiga CD32 - smugi na ekranie

@mariusz_ino, post #10

Ja Ci mówię, załóż tantale - wygodniej sie je lutuje niż zwykłe SMD. Kup na alledrogo, jak dobrze trafisz to kupisz wszystkie u jednego sprzedawcy. A jak nie chcesz alledrogo to możesz np, tu: tme.eu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem