kategoria: A4000
[#1] Problem z Paulą
Witajcie!

Przy odsłuchu modułów czy dźwięku z demek na A4000D, zauważyłem (usłyszałem), że w ścieżkach brakuje niektórych instrumentów (kanałów). Dzieje się tak w kanale prawym. Czy może to świadczyć o uszkodzeniu ukladu Paula ?
Testy przeprowadzałem również bez SS, z dyskietki oraz z wyjętymi gadżetami (oprócz CyberStrorma 060).

PS. Nie da sie tego słuchać

Z góry dzięki za sugestie
[#2] Re: Problem z Paulą

@biax, post #1

skad wiesz ze brakuje jakis instrumentow jesli ich nie slyszysz ?
sprawdzales pod protrackerem kazdy kanal i sampl ?
[#3] Re: Problem z Paulą

@Norbert, post #2

Odpaliłem to samo na A1200
[#4] Re: Problem z Paulą

@biax, post #3

Ja bym sprawdził wyjścia, w jakim są stanie, miałem w mojej A1200 podobnie jak ty, poprawiłem luty i ok.
[#5] Re: Problem z Paulą

@Skiba, post #4

Hmmm, to też jest wyjście - sprawdzi się
[#6] Re: Problem z Paulą

@biax, post #5

Jeszcze można sprawdzić zasilacz, kondensatory
[#7] Re: Problem z Paulą

@Skiba, post #6

Coś mi się wydaje, że to uszkodzenie Pauli. Gniazda wyglądają normalnie nie są poluzowane. Nie ma oznak zwarcia (trzaski, buczenie). Zarówno poprzez AHI jak i bez objaw jest ten sam. Oczywiście nie wykluczam kondensatorów jako winowajcy, jednak moje myśli są czarne
[#8] Re: Problem z Paulą

@biax, post #7

Biax sprawdz,jak bardzo grzeje sie Paulina z reguły troche tak,ale czy nie za bardzo.
[#9] Re: Problem z Paulą

@Grisza, post #8

Sprawdzę, a i tak zabiorę ze sobą sprzęt na SACP. Może uda się zdiagnozować co Paulince dolega
[#10] Re: Problem z Paulą

@biax, post #1

A czy jak włożysz tylko jedną wtyczkę do kanału lewego to słyszysz wszystkie dźwięki (nie wiem jak jest w A4000, ale w A600, A1200 kanały są mieszane w jeden jeśli jest włożona tylko jedna wtyczka)?

Możesz też spróbować włożyć pustą wtyczkę do kanału lewego i wtyczkę z kablem do kanału prawego i zobaczyć, czy cokolwiek z niego usłyszysz.
[#11] Re: Problem z Paulą

@rafgc, post #10

Tak, jak włożę jedną wtyczkę do kanału lewego, zdaje się ,że słychać wszystko. Muszę sprawdzić sposób, który zasugerowałeś. Dzięki !
[#12] Re: Problem z Paulą

@biax, post #11

No to wygląda na to, że nie masz kanału prawego, albo nie łączy to złącze albo jest pęknięty lut.


Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 18:08:41 przez rafgc
[#13] Re: Problem z Paulą

@rafgc, post #12

Za radą PekDara, sprawdziłęm dokładniej płytę główną w okolicach wyjść audio ... Prawdopodobnie któryś z kondensatorów "wylał" i uszkodził ścieżki w okolicach gniazd (wilgotne laminat o kwaśnym smaku - sprawdzone w empiryczny sposób). Muszę wymontować płytę główną i coś temu zaradzić ...
[#14] Re: Problem z Paulą

@biax, post #13

Radzę lifting odmładzający,czyli wszystkie nowe kondziołki tantale najlepiej i czyszczenie,ja swoją umyłem w wannie szarym mydłem "Biały jeleń" potem sprężone powietrze i suszarka do włosów.Wygląda,jak nowa i co najważniejsze działa!

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 20:56:23 przez Grisza
[#15] Re: Problem z Paulą

@Grisza, post #14

tzn. jak umyłeś w wannie? chyba PCB nie dało nura?
Pędzelek jakiś maczany w mydlinach był?
[#16] Re: Problem z Paulą

@pekdar, post #15

Prawie,że tak najpierw prysznic,żeby zamoczyć potem szorowanie szczoteczką do zębów i pędzlem z mydłem,a potem znowu prysznic ciepłą wodą i szybkie suszenie kompresorem i suszarką do włosów.;)
[#17] Re: Problem z Paulą

@biax, post #13

Widzę, że będę miał co robić na SACP :) Zabieram lutowaczkę, kondziorki i inne duperele zatem :P

Oprócz kondziorków i przeżartej ścieżki, problemem może być przedwzmacniacz audio na płycie. W razie czego zaopatrzę się w sztukę na podmiankę :)
[#18] Re: Problem z Paulą

@altcomputing, post #17

Super, dziękuję :) Wyjmę i wyczyszczę płytę. Na SACP zabiorę mainboard bez obudowy.
[#19] Re: Problem z Paulą

@Grisza, post #16

Grisza, wyczyszczę ją tak jak napisałeś. Zabiorę płytę główną ze sobą na SACP. Altcomputing zaoferował pomoc w reanimacji Paulinki :) Za co jeszcze raz dziękuję OK
[#20] Re: Problem z Paulą

@biax, post #19

Biax nie biorę odpowiedzialności za moją metodę.
[#21] Re: Problem z Paulą

@Grisza, post #20

Spoko, płyta wyczyszczona bez konieczności stosowania trybu łodzi podwodnej :)
Przygotowana jest na oględziny i ewentualną naprawę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem