kategoria: A4000
[#31] Re: Instalacja Picasso IV

@Norbert, post #25

Nic nie pomogło, chyba zapytam o możliwość wysłania karty do kogoś z Zorro i doświadczeniem w walce z Picasso IV
[#32] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #31

a co bylo dokladnie ?
co pokazal snoopdos ?
[#33] Re: Instalacja Picasso IV

@Skiba, post #30

Albo wsadzić do A2k

Zły pomysł. Trzebaby połamać (mechanicznie) Picasso IV.
[#34] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #33

Moja jest już połamana-poprzedni właściciel miał właśnie A2000 :(
[#35] Re: Instalacja Picasso IV

@Norbert, post #32

Najciekawsze jest to, że w drugiej Ami 4k desktop karta śmiga, lecz czasami pokazuje guru, po kliknięciu jest OK .... Może to coś ze slotami Zorro (Micronik 6960 Rev. 4.0) ? ? ?
[#36] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #35

Bustery w podstawkach?
Podstawki te uwielbiają tracić dobry styk.
[#37] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #36

Tak Stachu, w podstawkach - docisnąłem w obu egzemplarzach ...
[#38] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #37

wyjmij i przemyj styki odpowiednim płynem, samo dociskanie może nie dać pożądanego efektu
[#39] Re: Instalacja Picasso IV

@PrzemasIII, post #38

Hmmm, spróbuję, ale nie jestem przekonany do końca, że to jest powodem tych problemów ...
[#40] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #39

Ja gdy miałem Mediatora też nie byłem przekonany. Po wywaleniu podstawki nabrałem pewności.
[#41] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #40

Ok, jutro to wyczyszczę i zobaczymy. Dzięki za rady! Stachu, Ty też używałeś przez jakiś czas PicassoIV ? Miałeś takie problemy podczas instalacji ? Może inne ...
[#42] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #40

Zauważyłem właśnie, że wentylator w zasilaczu (w obudowie tower) nie kręci się i jest dosyć ciepły ... Chyba się zatarł
[#43] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #41

Nie miałem żadnych problemów z Picasso IV. Wszystko poszło od razu.
A jak wiatrak się nie kręci to może ma za małe napięcie?
Napięcia w zasilaczu pomierzone?

A i jeszcze jedno:
Przeczyszczenie podstawki i Bustera niczego nie gwarantuje.
Jeżeli podstawka ma wygięte styki to zły styk będzie zawsze.
Przypominam, że Buster i Apollo 1240/1260 używają identycznych podstawek. A o problemach ze stabilnością kart Apollo zapewne słyszałeś.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 23:35:20 przez stachu100
[#44] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #43

No niestety nie Nie mam miernika ... Trza będzie pożyczyć i sprawdzić. Jaki wartości napięcia są poprawne ?
[#45] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #43

Ano słyszałem i sam doświadczylem .... ok, racja
[#46] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #45

Karta pracuje tylko w tybie zorro III
[#47] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #45

Zapytam z ciekawości czy coś drgnęło w temacie.
Tak dla potomności.
[#48] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #47

Po wymianie karty procesorowej z A3640 na CS 060/50 problem zniknął jak ręką odjął. Nie mam pojęcia dlaczego ... Instalacja Picasso96 z płytki instalacyjnej 3.9 przebiegła bez błędów i za pierwszym razem, a właściwie po restarcie systemu, tryby Picasso są dostępne :)
Stachu, jednak w rozdzielczości 1280x1024 obraz na monitorze LCD jest kiepski. Brak możliwości dostrojenia ostrości, nieczytelne czcionki - masakra. W tej chwili używam 1024x768 i jest OK - jednak pewnien niedosyt pozostaje .... Wbudowany SD również jest OK. Demka i gierki w PAL-u wyświetlane są poprawnie. Nawet tzw. "pikseloza" nie razie tak bardzo :)

Teraz walczę z kartą FastLane 128MB - status "working" pamięci "niet" :) Chyba karta "zawadza" o coś w slotach Zorro i obluzowuje się któryś z Simmów przez co traci styk i system raz widzi pamięć a raz nie. Muszę z tym powalczyć ;)
[#49] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #48

Nie wiem czy sie nie myle ale karta A3640 chyba nie przelacza slotow na tryb zorro III ,w mojej a 1200 ze slotami zorro 3 tak wlasnie bylo moze w A4000 jest tak samo.

pozdrawiam
[#50] Re: Instalacja Picasso IV

@Cri1001010, post #49

Być może tak. Po zmianie karty turbo - problem zniknął. Właśnie uruchomiłem Kartę FastLane Z3 by Phase5 :) W belce górnej pojawiło się 275MB fastu :)
[#51] Re: Instalacja Picasso IV

@Cri1001010, post #49

Mam retinę Z3 i mi śmiga z a3640 a retina tylko pracuje jako z3
[#52] Re: Instalacja Picasso IV

@Cri1001010, post #49

Miałem A4000 z A3640 i CV64. To jest karta wyłącznie ZIII i wszystko bezproblemowo działało.
[#53] Re: Instalacja Picasso IV

@biax, post #48

A to zagwozdka; nie spodziewałbym się że problem mógł leżeć po stronie karty CPU...
Dzięki za info!
[#54] Re: Instalacja Picasso IV

@stachu100, post #53

A3640 ma wiele problemów, jeszcze zależy od wersji, 3.1 i 3.2 jeszcze jakoś pracują. Jak dorwałem pierwszą A4000D, to myślałem że jest popsuta, bo po uruchomieniu setpatch przy włożonej karcie CV64/3D komputer się wieszał. Poczytałem i okazało się, że z A3640 tak może być, z tego co pamiętam samo poprawne wlutowanie kondensatorów w tej karcie pomaga na ten problem.
[#55] Re: Instalacja Picasso IV

@flops, post #54

Podłączę się pod temat, Picasso4 i LCD benq (5:4 1280x1024) za cholere nie potrafię ustawić żeby obraz był jednocześnie na całym ekranie a do tego ostry, obraz jest na środku, czarne ramki po bokach i jest nieostry :/

Zapomniałem dopisać że pod systemem jest picasso96

Za chwilkę spróbuję z CGX4 może coś pomoże :)

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 11:36:28 przez QUAD
[#56] Re: Instalacja Picasso IV

@QUAD, post #55

Tak się dzieje przy 1280x1024 czy innych rozdzielczościach ?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 15:23:19 przez Norbert
[#57] Re: Instalacja Picasso IV

@Norbert, post #56

Muszę jeszcze potestować, ale na LCD nie będę miał ostrości jak rozdzielczość nie będzie natywna :)
[#58] Re: Instalacja Picasso IV

@QUAD, post #57

Dokładnie.
Tylko natywna będzie ostra.
Szkoda ze lcd nie ma opcji 2x2 czy 3x3.
Wtedy np wyraźne byłoby 640x512 przy pixelu 2x2 i byłoby na całym ekranie.
Albo żeby pixel był 1x1 ale obraz np 1024x768 nie był skalowany do 1280x1024.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem