kategoria: A4000
[#1] znikająca mysz
Dziwna sytuacja .... Po wyjściu z odpalonego demka (poprzez escape lub RMB) nie pojawia się kursor myszki .... Niby działa (zaznaczają się okienka itp. ) lecz "strzałeczka" nie jest widoczna i dopiero restart systemu przywraca jego widoczność. System to 3.9 na PiocassoIV z P96 i rozdziałką 1024x768 24bit - Amiga 4000D w obudowie Tower Micronik-a.
Zgłupiałem co może być powodem ....
[#2] Re: znikająca mysz

@biax, post #1

Z każdego demka lub z jakiegoś specyficznego? Demka często były tak pisane, że w ogóle nie brały pod uwagę systemu i mogły wywalić np. jakąś procedurę przerwania, albo nadpisać kawałek pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 11:05:41 przez flops
[#3] Re: znikająca mysz

@flops, post #2

Z reguły z demek nowszych. Wyjście z demek czy gier WHDLOad nie powoduje problemów z kursorem. Może przeistalować system z całym Picasso96 ? Nie sprawdziłem czy po odpaleniu systemu pod AGA pojawia się ten sam problem ... Ogólnie jest to deczko kłopotliwe
[#4] Re: znikająca mysz

@biax, post #3

A próbowałeś kombinacji LeftAmiga+M (czyli kombinacja do przełączania ekranów pod Workbenchem)?
U mnie pod CGX4 pomaga i wskaźnik myszy się pojawia.
[#5] Re: znikająca mysz

@stachu100, post #4

Stachu, nie próbowałem - po powrocie z pracy to zastosuję. Ale powiedz, co może być przyczyną takiego zjawiska ?
[#6] Re: znikająca mysz

@biax, post #5

Błąd jest pewnie spowodowany "niesystemowym" wyjściem z demka. Nie mam pojęcia czym dokładnie. Ważne że rozwiązanie problemu jest proste.
[#7] Re: znikająca mysz

@stachu100, post #6

Dzięki, obadam temat ok, racja
[#8] Re: znikająca mysz

@biax, post #7

Działa, temat zamknięty :) Dzięki Stachu za radę OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem