kategoria: Programy
[#1] PFS3 - system nie widzi partycji
Problem....
Na dysku SCSI 72GB mam partycję 12GB którą chciałbym przerobić pod PFS3.
Początek partycji jest powyżej granicy 4GB, ale posiadam AOS3.9 BB2, także systemowy scsi.device nie ma problemu z.obsłużeniem całego dysku.

Tak więc wchodzę HDToolBox, dodaję system plików PFS3 (wersję pod 060 bo taki procek posiadam), flie system "Custom", zmieniam identyfikator na 0x50465303, maxtransfer, mask, block size zostawiam z FFS, zwiększam ilość buforów do 300 zgodnie z instrukcją. Wszystko zapisuję, mam powiadomienie o konieczności resetu, robię reset i partycji nie widać...
Co robię źle?

Po zmianie na FFS partycja jest znowu widoczna.
WTF???
[#2] Re: PFS3 - system nie widzi partycji

@stachu100, post #1

Coś jest nie tak z samym PFSem. Dodałeś filesystem do dysku? W odpowiedniej wersji? Na innych partycjach działa?

PS: ja mam identyfikator: 0x444f5303
[#3] Re: PFS3 - system nie widzi partycji

@_arti, post #2

Próbowałem na mniejszej partycji ok. 0,5GB, ale ta partycja leży poniżej 4GB. Tam jest wszystko ok.
Identyfikator jest taki jak napisano w instrukcji.
[#4] Re: PFS3 - system nie widzi partycji

@stachu100, post #1

dodaję system plików PFS3

W pakiecie powinny być 2 systemy, o ile dobrze pamiętam.
Ja korzystałem z wersji ds, żadnych problemów przez kilka lat korzystania...
[#5] Re: PFS3 - system nie widzi partycji

@_arti, post #2

Dobra, pomogło ściągnięcie pakietu PFS3 jeszce raz z Aminetu, zmiana nzwy na pfs3-060 i ustawienie identyfikatora na 0x43465300
Dziwne tak czy inaczej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem