kategoria: Programy
[#1] Softpack - dyskusja
Posty przeniesione z komentarzy
[#2] Software Essentials
Natchniony pomysłem zrobiłem sobie softpacka dla klasyka - i jest tam znacznie więcej ciekawego softu, choć część z programów jest w wersji demonstracyjnej. Wszystko z legalnych źródeł :P

Przykładowo:
Muzyka: OctaMED Sound Studio, Protracker, Eagleplayer.
Gry: HitPuzzle, Bouncy, PlayPac, Outfall demo.
Grafika: Personal Paint, XiPaint.
Tekst: MicroGoldED, CygnusED demo.
Programowanie: Dice C, Amiga E, AMOS.

i wiele innych. I kto tu mówi, że softu dla klasyka brak? Soft jest, tylko trzeba poszukać. Życzę Wam neo-amigantom również dużo softu na Wasza maszynki, tylko nie kłóćcie się w kółko ;)
[#3] Software Essentials

@Hextreme-Attic, post #2

Życzę Wam neo-amigantom również dużo softu na Wasza maszynki


Dziękuję, ja życzę retro-amigantom również nowego softu na Wasze maszynki oraz żeby nie dopadł ich swąd palących się kondensatorów :)
[#4] Software Essentials

@kjb666, post #3

No co ja mam powiedzieć ?
Ja jestem retro-neo-pecetowym amigantem. Używam wszystkiego po trochu i żyję.
Ale jedno jest pewne, prędzej doczekam się softu na MOSa, AOSa 4.x niż na klasyka
Zastanawiam się po co kultywować wojny platformowe,,,:P
Ale ja realnie życzę aby powstało dużo softu na klasyki, ja nie napiszę bo nie potrafię, ale może ktoś się skusi i napisze coś z klasą...OKOK
[#5] Software Essentials

@Hextreme-Attic, post #2

- i jest tam znacznie więcej ciekawego softu

W tym, co wymieniłeś nie widzę browsera WWW, procesora tekstu, odtwarzacza który mp3 obsłuży czy playera wideo. Straszna mnogość softu. Mi osobiście brakowałoby tylko dwóch pierwszych (do audio czy wideo komputer mi nie służy, bo mam od tego lepsze urządzenia), ale mam wrażenie, że wymieniłem banalne czynności (i to nie wszystkie) które wykonuje się codzień na komputerze. Nie każdy żyje wyłącznie 256 kolorami, modułami i edytorem tekstu.
[#6] Software Essentials

@GumBoy, post #5

Po pierwsze podałem tylko sprawdzone pozycje. Wszystkie te programy odpaliłem na Amidze i są używalne. Wiem, że istnieje np. IBrowse, ale go nie sprawdzałem, bo nie wiem nawet skąd pobrać demo. Odtwarzacza MP3 też nie podałem, bo nie próbowałem. Co do procesora tekstu, to mam WordWortha, ale on chyba nie jest darmowy.

Po drugie zaś podchodzę do sprawy na trzeźwo: na mojej Amidze z procesorem 50MHz nie może być mowy o programie użytkowym w rodzaju Firefoxa, czy WinAMPa, przynajmniej nie w postaci żywcem wziętego portu. Portować to ja mogę i Quake'a na kalkulator jak się uprę i ten dysponuje odpowiednimi poleceniami (powiedzmy istnieje kompilator języka C). Nie zamierzam jednakże postępować tak nieracjonalnie.

Nie każdy żyje wyłącznie 256 kolorami, modułami i edytorem tekstu.

No ja akurat tym żyję i podałem moim zdaniem kwintesencję softu na Amigę, bo pisane jest ono z myślą o Amidze. Nie wiem, czy ktokolwiek kto łyknął już współczesnych trendów to zrozumie (czy to użytkownik AmigaOS 4 czy PC).

Na AmigaOS 4 przeglądarka jest, ale za taką prędkość działania to ja dziękuję. Na Samancie można by zrobić coś znacznie szybszego gdyby porterzy wreszcie poszli po rozum do głowy i rozbudowali np. AWeba o nowe opcje. Czemu Ci ludzie chcą tylko najlepsze, najnowsze oprogramowanie i możliwie jak najmniejszym kosztem. Ja nadal nie potrafię tego zrozumieć. Timberwolf może się wlec, ważne że działa. Co do prędkości całego softu na AmigaOS 4 to moim zdaniem masakra, niby każdy to wie, jednak nikt nie chce nawet próbować szukać przyczyny.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 22:28:52 przez Hextreme-Attic
[#7] Software Essentials

@Hextreme-Attic, post #6

Co do prędkości całego softu na AmigaOS 4 to moim zdaniem masakra

A coz to za glupoty Przegladarki sa szybkie (OWB, MUIOWB, Netsurf), podobnie inne programy, ktorych uzywam (YAM, Sketchblock). WordWorth zapiernicza (jest darmowy). Tunenet, AmigaAmp jakos tez daja swietnie rade. O takich predkosciach mozesz pomarzyc na klasyku. Owszem TW jest powolny ale najbardziej wtedy gdy (z powodu buga) zajetosc procesora skacze do 100%. Programy pod Cygnixa znacznie przyspieszyly po napisaniu nowego sterownika. Czytajac Twoje posty ma sie wrazenie, ze nic tylko krytykujesz. Pokaz co potrafisz bo z calym szacunkiem, edytor ikon (Twoj chyba?) nie nalezy do sporych projektow. Zobaczymy jak przyspieszy Qt, bo o ile pamietam proponowales optymalizacje Alfkilowi ;) Moze Twoich prac znam niewiele ale przez kilka lat ten jeden edytor nie uprawnia Cie do tak rozleglej krytyki. Ale coz... "Krytycy to jednonodzy teoretycy skoku w dal" :P

PS. No tak, obciazanie Twojej Ami 50MHz programami typu WinAMP jest niesprawiedliwe ale Sam440 bez L2, z zegarem 667 z wielgachnym TW ma zapierniczac?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 23:09:56 przez pini
[#8] Software Essentials

@pini, post #7

nie uprawnia Cie do tak rozleglej krytyki.


No więc oświeć nas co uprawnia do krytyki i jak rozległej.
[#9] Software Essentials

@pini, post #7

WordWorth zapiernicza (jest darmowy)


No tak, dla niektórych 32 Euro to jak darmo... :)
[#10] Software Essentials

@Hextreme-Attic, post #6

Po pierwsze podałem tylko sprawdzone pozycje.

Nigdy nie sprawdzałeś browsera, playera audio czy wideo i tworzysz software packi? Dla kogo? Dla siebie? Tworzenie software packa dla siebie jest bez sensu, chyba że się działa na dyskietkach i robi własne zestawy narzędziowe.

Wiem, że istnieje np. IBrowse, ale go nie sprawdzałem, bo nie wiem nawet skąd pobrać demo.

Podam Ci adres bardzo fajnej wyszukiwarki, zapisz sobie:

www.google.com

Co do procesora tekstu, to mam WordWortha, ale on chyba nie jest darmowy.

Nie pamiętasz czy za niego zapłaciłeś?

Po drugie zaś podchodzę do sprawy na trzeźwo: na mojej Amidze z procesorem 50MHz nie może być mowy o programie użytkowym w rodzaju Firefoxa, czy WinAMPa

Czyli robisz software packa dla siebie. Bez sensu. Robic zestaw instalek z softu który ma się zainstalowany i tak. Ile razy użyjesz tego packa?

przynajmniej nie w postaci żywcem wziętego portu.

Co to jest żywcem przeniesiony port i jakie porty nie są przenoszone żywcem? Jak się w ogóle przenosi port? Bo przepisywanie softu na inne platformy to jest portowanie, czyli mówisz jakby o portowaniu portu.


Nie zamierzam jednakże postępować tak nieracjonalnie.

A to nowość.

No ja akurat tym żyję

Czyli robisz software packa dla siebie.

Nie wiem, czy ktokolwiek kto łyknął już współczesnych trendów to zrozumie (czy to użytkownik AmigaOS 4 czy PC).

Mam rozumieć, że do dzisiaj nigdy nie używałeś PC i nie zamierzasz go dotykać?

Na AmigaOS 4 przeglądarka jest, ale za taką prędkość działania to ja dziękuję.

Na OS3.x przeglądarka też jest. Ale za taką jakość to ja dziękuję.

Na Samancie można by zrobić coś znacznie szybszego gdyby porterzy wreszcie poszli po rozum do głowy i rozbudowali np. AWeba o nowe opcje.

Spadłem. Najlepiej to w ogóle reaktywować Voyagera i zrobić z niego browser killera.
[#11] Software Essentials

@GumBoy, post #10

jak już sie czepiamy to:
Wordworth 3.5 Aga byl o ile dobrze pamiętam dodawany do zestawu Amiga Magic więc mógł za niego nie zapłacić.
[#12] Software Essentials

@michal_zukowski, post #11

Z tego co ja pamiętam to do zestawu Amiga Magic był dodawany WordWorth 4SE.
[#13] Software Essentials

@Leon, post #12

A z tego co ja pamiętam to sporo programów i gier można było zdobyc "za darmo" (koszt czasopisma z płytą CD), być może akurat nie Wordworth. Niestety nie wiem czy ktoś robił taką listę "co i gdzie" ukazało się w ten sposób.
A jaka jest twoja ocena Software Essentials? Co byś zmienił w tym zestawie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem