kategoria: CD32
[#1] Problem z CD32
Potrzebna pomoc, załatwiłem sobie prawdopodobnie zepsutą CD32 i przez głupotę podłączyłem źle zasilanie, 12 --> 5 i 5 -->12 z amigi poszedł dym, a dokładnie z kostek pamięci, myślę że 2 kostki są do wymiany, co jeszcze mogło się spalić po drodze ?
ogólnie wszystko wygląda ok, płytka wygląda jak nowa, muszę ją naprawić choć by nie wiem co !

wiem że zawaliłem sprawę ale nic na to nie poradzę dopiero zaczynam przygodę z lutownicą :/

jak ktoś ma na sprzedaż kostki pamięci do CD32 to chętnie odkupie, albo jak wie gdzie takowe dostać

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 20:23:08 przez QUAD
[#2] Re: Problem z CD32

@QUAD, post #1

To że poszły tylko kości pamięci to tylko Twoje pobożne życzenie. Zerknij na schemat ami.
[#3] Re: Problem z CD32

@QUAD, post #1

A ze starych kart graficznych nie będzie pasować? Kiedyś był temat o wymianie ChipRam na szybszy na portalu. Wniosek był, że to nie daje jakiegoś szczególnego kopa, ale w sumie jako podmianka może się nada.
[#4] Re: Problem z CD32

@QUAD, post #1

witam
mogło się spalić więcej elementów, zanim zaczniesz kupować układy dobrze by było pomierzyć miernikiem płytę na kondensatorach czy nie jest pozwierana. jeśli nie to najpierw wylutowałbym, te pamięci które widzisz że są spalone.
bez nich teoretycznie powinieneś mieć zielone tło po włączeniu, choć nie testowałem nigdy czy CD 32 też tak samo pokazuje kolory błędów jak inne modele
[#5] Re: Problem z CD32

@Blizzard, post #4

te pamiątki to już wczoraj wylutowałem, układy dotykałem paluchem czy się grzeją i są delikatnie ciepłe, jedna największa kostka grzeje się troszkę mocniej ale to chyba normalne, mam jakieś układy z a1200 ale muszę sprawdzić czy sa takie same.
będę mierzył wszystko co się da i ewentualnie wymieniał bo sam "wafel" jest jak nowy :)
[#6] Re: Problem z CD32

@QUAD, post #5

Myślę że kości z A1200 Rev2B będą pasować. Poprzednie rewizje miały kości 40 pinowe.
[#7] Re: Problem z CD32

@QUAD, post #5

Tak jak kolega wyżej, czarno widzę naprawę tej konsolki. Będziesz musiał poświęcić chyba całą Amigę 1200 na przeszczepy.
[#8] Re: Problem z CD32

@Esio, post #7

Po podłączeniu klawiry od a4000 i załączeniu konsoli (bez pamięci) ekran mignie, dioda na klawiaturze mignie, i czarny ekran jest, reset z klawiatury działa bo jak wcisne ctrl + A + A to znowu dioda mignie
i to by było na tyle :)
jakieś sugestie ? :)
[#9] Re: Problem z CD32

@QUAD, post #8

wniosek z tego taki że układ akiko jest sprawny, układ akiko komunikuje się z klawiaturą i generuje sygnał resetu, za to układ U37(74F86) masz na 100% ujarany; z ciekawości sprawdziłem w katalogu i wytrzymuje do 7 woltów... później poszukam na schemacie co jeszcze masz na bank spalone, teraz mi sie nie chce.. :]
ogólnie to przydał by sie oscyloskop żeby zrobić dokładniejszą autopsję, można by posprawdzać które ukłądy generują jakieś sygnały na linich danych
[#10] Re: Problem z CD32

@socha6, post #9

dzięki za info, czy jest możliwość sprawdzenia takiego układu jakimiś domowymi sposobami czy raczej nie, bo z tego co widzę to w moim woreczku z częściami od a1200 nie mam takiego czegoś :/
[#11] Re: Problem z CD32

@QUAD, post #10

Bez porządnych przyrządów pomiarowych to sie nie obejdzie.. niestety.
Na twoim miejscu to bym polował na nową płyte główną do cd32 i modlił sie żeby chociaż napęd cd nie był spalony, albo zakupił drugą cd32 z dobrą elektroniką i popsutym napędem.
[#12] Re: Problem z CD32

@socha6, post #11

Spoko ale ja nie szukam najłatwiejszego rozwiązania, muszę ją naprawić bo mi jej szkoda i na czasie też mi nie zależy, pogadam z kumplem jeszcze może coś razem wykminimy, on ma troszkę większe doświadczenie :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem