kategoria: CD32
[#1] KS 1.3 w CD32
Znalazłem w MA opis dołożenia stacji dysków do CD32 i teraz mam pytanie czy da się także zmienić KS na wersję 1.3?
[#2] Re: KS 1.3 w CD32

@11111olo, post #1

Tak, programowo można zmienić na KS 1.3. Dawno dawno temu, miałem jakiąś stara grę która ruszala tylko na KS1.3, miałem wiec specjalnia dyskietkę która wczytywała KS1.3.
[#3] Re: KS 1.3 w CD32

@reactor, post #2

Mi chodzi o to aby dać 2x KS. Jeden ten co jest a drugi 1.3 i przełączać "pstryczkiem".
Czy to zadziała z KS1.3 z A500?
Nie pytam jak to zrobić tylko czy sam KS "da radę".
[#4] Re: KS 1.3 w CD32

@11111olo, post #3

Nie słyszałem nigdy o sprzętowym przełączniku KS dla CD32. A tak z ciekawości - po co Ci takie rozwiązanie?
[#5] Re: KS 1.3 w CD32

@reactor, post #4

Bo chcę włożyć flopa do wnętrza CD32 i żeby ruszyły gry chcę zmienić KS. Czy to jednak nie konieczne?
[#6] Re: KS 1.3 w CD32

@11111olo, post #5

Zmiana KS nie jest konieczna by ruszyły Ci gry z dyskietek.
[#7] Re: KS 1.3 w CD32

@reactor, post #6

A ruszę także te niedosowe?
[#8] Re: KS 1.3 w CD32

@11111olo, post #7

Są stare gry wymagające kick 1.3, nawet jak go wczytasz z dyskietki, to nie masz pewności czy nie zaszkodzi cache procesora lub kości AGA. Pod kick3.1 możesz ten cache i AGA wyłączyć, ale pod 1.3 już nie :)
[#9] Re: KS 1.3 w CD32

@KJB, post #8

Aha. Dobrze wiedzieć.

Jednak czy ktoś zna odp. na pytanie czy KS1.3 zadziała na CD32?
[#10] Re: KS 1.3 w CD32

@11111olo, post #7

To czy ruszy gra NDOS czy nie, zależy głównie od stacji dyskietek a nie od kickstartu.
[#11] Re: KS 1.3 w CD32

@reactor, post #10

Zrobiłem 2 KS na jednej płytce. Jeden to oryginalna kość a 1.3 jest "rozbity" na 2 kości.

Całość przełącza się przyciskiem RESET na obudowie.

Płytka to tylko prototyp i troszkę ścieżek się nie odbiło stąd kabelkologia;)

FILM



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem