kategoria: Sprzęt
[#1] X-Surf 3cc
Zakupiłem niedawno kartę X-Surf. Posiadam System 3.9. Zainstalowałem oprogramowanie z dołączonej płyty CD i najnowsze sterowniki ze strony IC. Do połączenia z netem używam programu Genesis dołączonego do systemu 3.9. Kartę mam podłączoną kablem Ethernet do routera. Router to ASUS RT-N12LX. Jest w nim możliwość ręcznego dodania adresu IP, ale nie znam adresu MAC karty x-surf. Próbowałem również podpiąć kartę bezpośrednio do modemu (Mam internet z Multimedia Polska), ale nadal nie wiem jaki wpisać adres IP dla Amigi. W Genesis niby wyświetla, że jest połączenie z intenetem, obie diody na karcie sieciowej świecą, a nie mogę otworzyć żadnej strony internetowej.
[#2] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #1

Genesis ma skopane DHCP, musisz wpisać ręcznie wszystko, czyli IP, Bramę, Maskę oraz DNS.
[#3] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #1

Nie otwieranie stron www częściej oznacza brak poprawnego serwera DNS niż niedziałanie karty. Wpisałeś poprawny DNS ?
Pierwszy ruch przed napisaniem takiego posta to sprawdzenie czy karta widzi ruter ? Normalnie robi się to komendą ping x.x.x.x, w Amidze najczęściej MiamiPing x.x.x.x, a w miejsce iksów wstawiasz IP bramki czyli rutera. Miami Ping masz w pakiecie Miami a ten pakiet znajdziesz na Aminecie.


Pozdrawiam
[#4] Re: X-Surf 3cc

@superbonio, post #2

Skąd wziąć tego DNS'a?
[wyróżniony] [#5] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #4

Żeby nie komplikować pierwszy z brzegu TPSA: 194.204.152.34

Ale najlepiej jest wpisać adres Twojego routera. Wtedy zapytania DNS są obsługiwane przez router. Jak router działa Ci poprawnie, to adresy DNS są w nim już wpisane.
[wyróżniony] [#6] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #4

Od dostawcy internetu. Jak masz internet działający na innych komputerach to masz serwer DNS wpisany w routerze. Przepisz lub podaj na Amidze jako DNS adres bramki/routera.


Pozdrawiam
[#7] Re: X-Surf 3cc

@RadoslawF, post #6

Wpisałem adres IP modemu z multimediów jako DNS i internet zadziałał. Dzięki za pomoc.
[#8] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #7

Jak zmusić tą kartę do uruchomienia napędu CD-ROM? Próbowałem przez idefix ale nie wykrywa żadnego napędu.
[#9] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #4

Polecam wpisać 8.8.8.8 - DNS Google'a.
[#10] Re: X-Surf 3cc

@altcomputing, post #9

Dzięki, ale ten problem już jest rozwiązany dzięki popdpowiedzi stachu100 i RadoslawF. Teraz walczę z uruchomieniem cd-romu na porcie IDE w karcie.
[#11] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #10

Dziwne. Żaden sterownik nie rozpoznaje mojej nagrywarki. Dysku twardego tez nie wykrywa.
[#12] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #11

Udało mi się uruchomić stary dysk Maxtor 850MB. Jednak żaden sterownik nie wykrywa ani nagrywarki, ani zwykłego CD-ROMU. Próbowałem z IDEFixem i CacheCDFS oraz instalowałem sterownik XSurf ide z płyty jak i z internetu.
[#13] Re: X-Surf 3cc

@glichtanski, post #12

Znalazłem rozwiązanie !!!

Po instalacji XSurfIDE w Expansions trzeba edytować jego ikonę np. za pomoca systemowego IconEdit. Następnie w menu Type zmienić na Project, zasejwować, restart komputera i odnajduje napęd CD. Niestety sama karta ma ograniczenie tylko do obsługi napędów CD (byc może nawet DVD).
Nagrywarki nie są obsługiwane, a przynajmniej moja nie jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem